ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ДАВШИ СЛОВО, ПАНЕ ГОЛОВО, ТРИМАИ ЙОГО!
15.03.2011 / Газета: Деловые новости / № 10 / Тираж: 5000

Спорудження пам'ятника Олександру Довженку можливе лише за безпосередньої підтримки міської влади.

9 березня Україна відзначатиме день народження Великого Кобза­ря Т.Г. Шевченка, а 10 березня виповнюється 150 років від дня йо­го смерті. Цей рік принесе ще один сумнии ювілей — 55 років від дня смерті О.П. Довженка. Для кож­ного українця ці дві постаті ма­ють велике національне значення, вони також визнані світовою спільнотою.

Без пам'ятника Тарасу Ціевченку, який височить біля ЛітньОго те­атру, ми вже не уявляємо нашого міста. А чи всім відома історія його спорудження?

Зі слів активного громадського діяча Миколи Степановича 1Иар- ченка, авторами монументальної скульптури стали Микола Ра- шевський та Володимир Потре- бенко. Але шлях від задумки до втілення ідеї був непростим. У цьо­му процесі брали участь численні громадські організації, інтелігенція та молодь міста. Слід відзначити ак­тивну позицію членів «Просвіти» Гната Юрійовича Біжика та Віри Василівни Литвинової, підтримку директорів новокаховських закладів.

Восени 2000 року на обраному для пам'ятника місці було закла­дено «Пам'ятну долину». Але без фінансової підтримки міської вла­ди спорудження монументу було не­можливим. У той час у передвиборчій кампанії з дострокових виборів міського голови О.В.Лук'яненко пообіцяв, що в разі обрання його на посаду він сприятиме вирішенню цього питання. В перегонах він переміг, обіцянку свою також вико­нав. Олександр Лук'яненко особи­сто контролював процес споруджен­ня пам'ятника, всіляко сприяв благоустрою, залучав до фінансування підприємців.

Відкриття пам'ятника Шевченку відбулося в день 50-річчя заснуван­ня Нової Каховки — 28 лютого 2002 року — і стало кульмінацією Дня міста. На урочистості було запро­шено Володимира Литвина, на той час голову Адміністрації Президен­та України, голову Херсонської ОДА Юрія Кравченка та міського голо­ву Донецька Володимира Риба­ка, інших почесних гостей. Сьогодні світлини пам'ятника Кобзарю при­крашають календарі, тут із задоволенням фотографуються весільні пари та молодь.

Що ж до увічнення пам'яті Олек­сандра Довженка, то це питан­ня досі відкрите. Варто нагада­ти,. що О.Довженко є історіографом будівництва Каховської ГЕС, влас­не нашого міста, якому присвя­тив свою «Поему про море». Серед нас живуть люди, які особисто були знайомі з Олександром Петровичем і з нетерпінням чекають на відкриття цього пам'ятника. Авторами про­екту стали все ті ж скульптори — М.Рашевський та В.Потребенко. Го­лова ініціативної групи у справі спо­рудження пам'ятника М.С.Марченко сподівається, що міський очільник В. І. Коваленко виконає свої обіцянки щодо фінансової підтримки і в День міста вітатиме. першобудівників біля монумента їхнього вшановува- ча. А поки що робота над скульпту­рою активізувалася завдяки сприян­ню депутата обласної ради Олек­сандра Миколайовича Сидорен­ка. Якщо ж інші наші бізнесмени та політичні лідери наслідуватимуть йо­го приклад, то вдячна громадськість міста матиме надію на встановлення пам'ятника вже цьогоріч. Та й самі вони відчуватимуть моральне задо­волення від причетності до цього проекту, вважає М.С.Марченко. Для відкриття монументу не вистачає 200 тисяч гривень. Тож для бажаючих до­помогти рідному місту друкуємо ра­хунок для благодійних внесків: ВАТ «Райффайзен Банк Аваль», МФО 380805, ЄДРПОУ 25653625, поточ­ний рахунок 2600171866, одержу­вач — НКМО «Злагода», призначення платежу — «Благодійні внески на спо­рудження пам'ятника О.Довженку».

Автор: Тетяна Пустова


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту