Спорудження пам'ятника Олександру Довженку можливе лише за безпосередньої підтримки міської влади.
9 березня Україна відзначатиме день народження Великого Кобзаря Т.Г. Шевченка, а 10 березня виповнюється 150 років від дня його смерті. Цей рік принесе ще один сумнии ювілей — 55 років від дня смерті О.П. Довженка. Для кожного українця ці дві постаті мають велике національне значення, вони також визнані світовою спільнотою.
Без пам'ятника Тарасу Ціевченку, який височить біля ЛітньОго театру, ми вже не уявляємо нашого міста. А чи всім відома історія його спорудження?
Зі слів активного громадського діяча Миколи Степановича 1Иар- ченка, авторами монументальної скульптури стали Микола Ра- шевський та Володимир Потре- бенко. Але шлях від задумки до втілення ідеї був непростим. У цьому процесі брали участь численні громадські організації, інтелігенція та молодь міста. Слід відзначити активну позицію членів «Просвіти» Гната Юрійовича Біжика та Віри Василівни Литвинової, підтримку директорів новокаховських закладів.
Восени 2000 року на обраному для пам'ятника місці було закладено «Пам'ятну долину». Але без фінансової підтримки міської влади спорудження монументу було неможливим. У той час у передвиборчій кампанії з дострокових виборів міського голови О.В.Лук'яненко пообіцяв, що в разі обрання його на посаду він сприятиме вирішенню цього питання. В перегонах він переміг, обіцянку свою також виконав. Олександр Лук'яненко особисто контролював процес спорудження пам'ятника, всіляко сприяв благоустрою, залучав до фінансування підприємців.
Відкриття пам'ятника Шевченку відбулося в день 50-річчя заснування Нової Каховки — 28 лютого 2002 року — і стало кульмінацією Дня міста. На урочистості було запрошено Володимира Литвина, на той час голову Адміністрації Президента України, голову Херсонської ОДА Юрія Кравченка та міського голову Донецька Володимира Рибака, інших почесних гостей. Сьогодні світлини пам'ятника Кобзарю прикрашають календарі, тут із задоволенням фотографуються весільні пари та молодь.
Що ж до увічнення пам'яті Олександра Довженка, то це питання досі відкрите. Варто нагадати,. що О.Довженко є історіографом будівництва Каховської ГЕС, власне нашого міста, якому присвятив свою «Поему про море». Серед нас живуть люди, які особисто були знайомі з Олександром Петровичем і з нетерпінням чекають на відкриття цього пам'ятника. Авторами проекту стали все ті ж скульптори — М.Рашевський та В.Потребенко. Голова ініціативної групи у справі спорудження пам'ятника М.С.Марченко сподівається, що міський очільник В. І. Коваленко виконає свої обіцянки щодо фінансової підтримки і в День міста вітатиме. першобудівників біля монумента їхнього вшановува- ча. А поки що робота над скульптурою активізувалася завдяки сприянню депутата обласної ради Олександра Миколайовича Сидоренка. Якщо ж інші наші бізнесмени та політичні лідери наслідуватимуть його приклад, то вдячна громадськість міста матиме надію на встановлення пам'ятника вже цьогоріч. Та й самі вони відчуватимуть моральне задоволення від причетності до цього проекту, вважає М.С.Марченко. Для відкриття монументу не вистачає 200 тисяч гривень. Тож для бажаючих допомогти рідному місту друкуємо рахунок для благодійних внесків: ВАТ «Райффайзен Банк Аваль», МФО 380805, ЄДРПОУ 25653625, поточний рахунок 2600171866, одержувач — НКМО «Злагода», призначення платежу — «Благодійні внески на спорудження пам'ятника О.Довженку».
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |