Зрілість кожного суспільства визначається ставленням до соціально вразливих категорій населення, до яких можна віднести і людей, котрі знаходяться в місцях позбавлення волі. І якщо раніше державна машина намагалася їх «перековувати» і «перевиховувати», то зараз пенітенціарні (від лат. роепіїепйа — покаяння) функції держави передбачають наявність механізмів, спрямованих на максимальну нейтралізацію наслідків перебування людини у виправних установах.
ДНЯМИ у Херсоні відбулася виїзна нарада керівників служб ресурсного забезпечення територіальних органів управлінь Державної пенітенціарної служби України. Підбито підсумки роботи за минулий рік й обговорені завдання, поставлені на перше півріччя нинішнього року. Учасники наради побували уДар'ївській виправній колонії № 10, де сьогодні відбувають покарання 1541 чоловік, котрі вперше засуджені до позбавлення волі за злочини середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі. Ще 24 особи перебувають тут на дільниці соціальної реабілітації.
Ознайомившись з об'єктами комунально- побутового призначення (їдальнею, теплицею, спальними приміщеннями), співробітники Державної пенітенціарної служби побачили для себе багато цікавого. Останнім часом у колонії за рахунок роботи підсобних господарств поліпшилася ситуація з продовольством. Цілорічно працює теплиця, де вирощують цибулю, салат, щавель, кріп, петрушку, селеру, помідори і капусту. Все це вітамінне різноманіття поповнює раціон в'язнів. Між іншим, у теплиці росте інжир. Усі чекають, коли ж він почне плодоносити. Є тут і квіти, щоправда тільки колючі: кактуси, алое... Більш ніжні тут поки що не практикують.
Гостей ознайомили з харчоблоком та їдальнею колонії. Нещодавно тут з'явилися новий посуд, котли. Основні продукти харчування (крупи, цукор, картопля, овочі, олія, риба, жири, м'ясо, кисломолочні продукти, фрукти, твердий сир, яйця) видаються в обсягах, передбачених нормативами. Торік, наприклад, вартість харчування однієї особи в середньому становила 220 гривень на місяць, а хворої на туберкульоз — 615. До речі, в колонії випікають власний хліб і дуже пишаються його якістю. Є тут і обладнання з виробництва макаронних виробів.
— Нещодавно за власні кошти у виправній колонії № 10 відремонтували банно-пральний комплекс, — повідомив журналістам начальник управління державної пенітенціарної служби України в Херсонській області генерал-майор внутрішньої служби Володимир Пінькас. — На черзі — ремоці житлових приміщень. Роботи розпочнуться з настанням тепла і до листопада мають бути завершені. Систему опалення, водопровід ремонтуватимуть за рахунок бюджету, на це передбачено 86 тисяч гривень. На все інше слід заробити самим, а це — 260 тисяч гривень. Ось так, поступово, наближатимемося до європейських норм і стандартів утримання осіб, котрі перебувають під вартою.
Відповідаючи на запитання журналістів, «чому саме колонія № 10 стала об'єктом уваги учасників наради?», заступник голови Державної пенітенціарної служби України Валерій Пудак сказав: «Звичайно, мені доводилося бачити різні виправні заклади. В одних питання ресурсного забезпечення вирішуються вдаліше, в інших — гірше. У Дар'ївській колонії, звичайно, ще багато чого слід зробити, але тут відчувається велике прагнення змінити ситуацію на краще».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |