28 лютого завершилася реєстрація документів осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє незалежне оцінювання в поточному році. До 20 березня до регіональних центрів оцінювання якості освіти ще можуть звернутися особи, які вже зареєстровані, але потребують внесення змін до реєстраційних даних, а також ті, хто не встиг подати документи. В цілому по області зареєстровано 5827 абітурієнтів, які братимуть участь у сесії ЗНО. Деякі особливості цьогорічного тестування випускників на зрілість отриманих ними знань ми попросили прокоментувати проректора з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів Світлану ОДАЙНИК.
— Світлано Федорівно, зареєструвавшись для участі в ЗНО, випускники активно готуються до першої у їхньому життҐсесії. Що може зараз стати у нагоді?
— Розроблена ціла система допомоги випускникам: пробне тестування, спілкування з учасниками ЗНО через безкоштовну гарячу лінію і сайти, також розміщені в інтернеті матеріали минулих років з правильними відповідями. Пробне добровільне тестування дає можливість ознайомитися з процедурою проведення ЗНО передусім для психологічної підготовки абітурієнта. Воно відбудеться 2 квітня з української мови та літератури, іноземних мов, біології та фізики, 9 квітня — з математики, історії України, хімії, географії та російської мови. По області на пробне тестування зареєструвалися 1173 особи, які складатимуть 1884 випробування. Найбільше бажаючих перевірити знання — з української мови та літератури, математики, історії України та англійської мови. Крім того, наш інститут реалізовує освітній проект «Готуйся серйоЗНО», який передбачає проведення серії безкоштовних он-лайн лекцій та консультацій з навчальних предметів через веб-портал www.is4all.in.ua (Інтершкола). Така форма підготовки дає випускникам, незалежно від їхнього місця проживання, можливість самостійно систематизувати знання.
Чи вже затверджено графік тестування?
Так, сесія ЗНО триватиме з 2 до 24 червня і включатиме тести з української мови та літератури (обов'язковий), англійської, німецької, французької чи іспанської мов. Уперше абітурієнти отримали можливість скласти тест з російської. Тести з математики, історії України, фізики, хімії, географії, біології за бажанням будуть перекладені російською, угорською, молдавською, польською, румунською та кримськотатарською мовами. Згідно з графіком 2—3 червня складатимуть українську мову та літературу; 6-го — іноземні мови; 8-го —математику; 10-го —російську мову; 14-го — біологію; 16-го — історію України; 20-го — фізику; 22-го — географію; 24 червня — хімію.
Що принципово нового передбачає вступна кампанія-2011?
Стосовно питань вступної кампанії раджу абітурієнтам звертатися,до приймальних комісій вишів, куди вони планують вступати, а також користуватися інформацією на їхніх сайтах. Зупинюся лише на деяких моментах; вступникам надано право подавати сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти, видані в 2008—2011 роках; одночасно можна подати документи-не більше, ніж до п'яти ВНЗ та обрати не бТльше трьох напрямів підготовки в кожному з них; надано право вузу допускати до участі в конкурсі абітурієнтів із сертифікатом, кількість балів якого з непрофільних предметів нижче 124 балів, за умови, якщо кількість балів з профільних — не нижче 170 з кожного предмета; абітурієнти, які отримали повну загальну середню освіту у 2007 році і раніше, за їх вибором можуть брати участь у конкурсі за результатами ЗНО або вступних випробувань з конкурсних предметів у вузі.
— Хто отримує право на першочергове зарахування до вишу?
Нагороджені золотою або срібною медалями; випускники основної школи, які мають свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою (при вступі на навчання на основі базової загальної середньої освіти); випускники, яким це право визначено правилами прийому до ВНЗ. Додаткові бали (від ЗО до 50) зараховуються вступникам, які досягли значних успіхів у вивченні профільних предметів і стали призерами (нагороджені дипломами І—III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів та призерами (дипломи І—III ступенів) III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів нау- ково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Додається до 20 балів особам, які в рік вступу закінчили підготовчі курси вуЗу та вступають до цього вузу на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями підготовки.
Куди можна звертатися випускникам, щоб отримати консультацію щодо організації та проведення ЗНО в області?
З детальною інформацією про порядок проведення тестувань, зарахування сертифікатів, необхідні для підготовки матеріали, нормативно-правові акти можна ознайомитися на Офіційних сайтах Міносвіти, Українського центру оцінювання якості освіти та Сімферопольського регіонального центру оцінювання якості освіти. Консультацію щодо організації та проведення ЗНО в Херсонській області можна отримати у працівників науково-методичної лабораторії Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів за телефонами 41-13-81, 41-13-21, а також за електронною адресою: znoripo@meta.ua.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |