Потенціал жінок з лідерськими якостями, який донедавна вивчали здебільшого громадські неурядові організації в рамках проектів з тендерної рівності, нарешті привернув увагу і державних органів влади. Упродовж різноманітних заходів, численних круглих столів та соціологічних опитувань з'ясовується, що в державі саме настав час активного просування жінок до влади. Втім, не завдяки зміні суспільної свідомості та руйнуванню сталих стереотипів, а виключно на власному ентузіазмі активних представниць жіноцтва. І хоч статистично ще не досягнуто бажаних показників, процес таки пішов, і на Херсонщині теж. Про це повідомили під час прес-конференції у прес-клубі «Новий день» ініціатори проекту «Жіноче лідерство: реалії та перспективи», який втілюється ХОЦ «Успішна жінка» у співпраці з Українським жіночим фондом.
Напередодні Міжнародного дня прав жінок були представлені, зокрема, результати реалізації проекту «Освіта жінок на користь громади: місцева політика вирішує все», який спрямований на підвищення ролі жінок у прийнятті рішень через надання новообраним депутаткам знань і європейського досвіду в представленні інтересів різних груп населення. На жаль, невелика кількість жінок, які відчували в собі внутрішній потенціал слугувати інтересам громади і пройшли відповідні ґрунтовні навчання, потрапили до депутатського корпусу. Втім, зусилля таки не витрачені марно, сьогодні вони — різні за віком (від студенток до пенсіонерок), освітою, політичними переконаннями, активно спілкуються, знаходять спільні інтереси й налаштовані боротися далі. Практика доводить, що лідерські якості слід культивувати, виховувати в жінках упевненість у своїх здібностях. За словами директора Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади Сергія Білорусо- ва, їхня служба при підготовці кадрів нині стала більше уваги приділяти тендерним питанням. Однак ключову роль у суспільній активності жінок, підвищенні іхньої ролі у прийнятті важливих рішень відіграють все-таки особистісні якості, високий професіоналізм та авторитет. ІхочаХерсонщинанатлі інших регіонів посідає одну з кращих позицій за рівнем участі жінок у владі, все ж вони явно занизькі у порівнянні з тим, на що реально здатні жінки. Так, у складі облради співвідношення жінок до чоловіків складає менше 11%, у Херсонській міськраді — 20,8%, Дніпровській райраді — 33,3%, Комсомольській — 29,2%, Суворовській — 45,5%, Бериславських райраді—28,3%, міськраді 50%, Білозерській райраді — 58,6%, Великолепетиській — 21,4%, Великоолександрівській 28,9%, Верхньорогачицькій — 35,7%, Високопільській — 33%, Генічеських райраді — 15%, міськраді — 34%, Голопристанських райраді — 18,2%, міськраді 22,6%, Горностаївській райраді -19,2%, Іванівській — 23%, Каланчацькій — 33%, Каховських райраді — 15,8%, міськраді — 13,5%, Новокаховській міськраді 9,8%, Нижньосірогозькій райраді — 20,7%, Нововоронцовській — 34,6%, Новотроїцькій 21%, Скадовських райраді — 13%, міськраді — 22,6%, Цюру- пинських райраді — 26,6%, міськраді — 40,5%, Чаплинській райраді — 25%. Зовсім хиткі позиції жінок у керівництві органами місцевого самоврядування різних рівнів, де представниць чарівної статі можна порахувати на пальцях однієї руки.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |