Петро Симоненко: Результати першого року роботи Уряду на чолі з прем'єр-міністром М. Азаровим не виправдали очікувань людей
Відповідаючи на численні запитання журналістів лідер українських комуністів Петро Симоненко проаналізував результати роботи Уряду за звітний рік.
«Я вважаю, що, на жаль, але результати першого року роботи Уряду на чолі з прем'єр-міністром Миколою Азаровим не виправдали очікувань людей, не принесли бажаного «покращення життя» простим і громадянам України», — сказав Петро Симоненко.
Петро Симоненко підкреслив, що ті деякі зміни, що були досягнуті протягом останнього року, зокрема, у сфері міжнародних стосунків, економічного співробітництва з тією ж Росією, прийняття Закону про засади внутрішньої і зовнішньої політики, відмова від вступу до НАТО та закріплення позаблокового статусу України, те, що вдалося послабити негативні тенденції, пов'язані з падінням виробництва, досягти деякого скорочення безробіття тощо, могли би бути кращими, якби Кабінет Міністрів вживав жорстких заходів з відстоювання національних інтересів, тобто інтересів 45 мільйонів українців, а не кількох десятків вітчизняних бізнес-кланів та транснаціональних корпорацій.
«Фракція Компартії неодноразово пропонувала Уряду і наполягала на перегляді умо'в співробітництва з МВФ та СОТ, щоб вони відповідали інтересам всього нашого суспільства, покращували соціальний клімат, а не створювали загрозу національній безпеці, — сказав Петро Симоненко,
Лідер комуністів наголосив, що його політична сила виступає категорично проти пенсійної реформи на вимогу МВФ, що підвищує пенсійний вік, збільшує з 20 до 25 років необхідний стаж для отримання мінімальної пенсії, проти введення накопичувальної системи в умовах, коли держава не в змозі забезпечити достатній рівень заробітної плати, створити достатню кількість робочих місць, гарантувати безпеку накопичувальних вкладів.
Крім того, Петро Симоненко підтвердив позицію фракції і партії про неприпустимість реформи житлово-комунальної сфери, необґрунтованого зростання цін на послуги ХКХ, на неприйнятність норм Житлового кодексу, які роблять громадян України беззахисними перед будівельними магнатами та різноманітними рейдерами.
«Ми категорично проти того, щоб держава відмовлялася від своїх соціальних функцій», — наголосив Петро Симоненко.
Оцінюючи результати роботи Уряду у сфері забезпечення продовольчої безпеки та розвитку аграрного сектора економіки, Петро Симоненко наголосив, що незважаючи на несприятливі погодні умови, врожаї у минулому році давали всі підстави сподіватися на те, що країна буде з хлібом, що ціни на продовольчому ринку будуть стабільними і будуть відповідати реальним доходам громадян.
«Всім зрозуміло, що в умовах коли світ охопила спровокована політикою транснаціональних корпорацій та тих же МВФ та СОТ, продовольча криза, Уряд України повинен був вжити заходи, спрямовані на захист власного ринку і власного виробника. Ми наполягали на усуненні зернотрейдерів-спекулянтів з ринку, введенні держмонополії на зовнішню торгівлю зерном та закупівлі зерна у селян до Державного резерву за світовими цінами. На жаль, але Уряд вдався до напівмір, запровадивши квотування при експорті хліба. Це з одного боку дозволило уникнути зернової, але з іншого — створило умови для чергових корупційних схем при отриманні квот», — вважає лідер комуністів.
Петро Симоненко також наголосив на необхідності застосування дієвих механізмів боротьби з економічним саботажем з боку олігархічних кланів і галузевих монополістів.
«Бо в результаті такого саботажу стрімко зростають ціни на продукти харчування, пальне, зростають комунальні послуги, дорожчає транспорт. Переконаний, що саме Уряд має навести тут лад і не тільки умовляти та підписувати з саботажниками меморандуми, а жорстко карати за такі дії, — зазначив Петро Симоненко.
Лідер КПУ також переконаний, що виходячи з системного аналізу ситуації, що склалася в Україні, багато з цих економічних і соціальних негараздів можна уникнути. Тому комуністи ще раз звертаються до Уряду з пропозицією уважно розглянути програму виходу із затяжної кризи, розроблену Компартією.
«Але те, що стосується забезпечення реального сектору економіки «дешевими» і «довгими» кредитами під 3-5 відсотків річних, що стосується заборони продажу сільськогосподарських земель і створення державного земельного фонду, — треба приймати негайно», — заявив лідер КПУ.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |