Завдання подолати заборгованість із заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях доведено столицею і областю до районних державних адміністрацій. Термін його виконання — до 1 квітня цього року. Саме з метою обговорити шляхи вирішення цього питання на цьому тижні у райдержадміністрації скликано тимчасову комісію.
Згідно з довідкою, яку зачитав під час наради перший заступник голови РДА Олексій Куркотілов, на Голопристанщині «проблемних» підприємств кілька. Це, насамперед, «Віта СЛС», зареєстроване у нашому районі, у підпорядкуванні якого — кафе у Більшовику та літній оздоровчий табір у Скадовсь- кому районі; СТОВ «Колос», що у Нововолодимирівці, яке перебуває на стадії ліквідації. Також, як виявилося, серед збиткових значиться підприємство «Голопристанське АТП-16540».
Щодо СТОВ «Колос» під час наради зазначалося, що іще за 2009 рік 11 з 15-ти звернень до районної прокуратури із проханнями сприяти у вирішенні питання ліквідації заборгованості із заробітної плати стосувалися саме цього господарства. У 2010 році таких звернень було два. Цього року постановою господарського суду підприємство було визнане банкрутом, а нині проводяться ліквідаційні заходи. Чисельність працюючих тут становила 43 особи, заборгованість із заробітної плати частково погашалася у січні 2011 -го. Як було зазначено на нараді, проблема із виплати коштів працівникам буде «ліквідована» разом із підприємством — борги сплатять остаточно.
Дещо складнішим виявилося питання щодо «Віта «СЛС». Як зазначила начальник управління економіки РДА Юлія Риженко, уже другий рік воно значиться у лавах збиткових, а на сьогодні його борг складає близько 130 тисяч гривень. Керівник підприємства Олена Сулейманова розповіла, що заборгованість виникла ще у серпні 2010 року, дитячий табір під час оздоровчого сезону був наповнений лише наполовину — путівки сюди користувалися популярністю лише серед бюджетних закладів. До речі, за них (за путівки на час минулорічного оздоровчого сезону) підприємство й досі недоотри- мало 42 тисячі гривень. А тут, за угодою із фондом соціального захисту інвалідів, працює 23 особи цієї категорії, причому протягом усього року, і звільнити їх або скоротити ці одиниці, за договором, керівник не має права. Таким чином, заборгованість із виплати зарплатні росте й сьогодні, а проти керівника підприємства порушено кримінальну справу (у прокуратурі зазначають, що міра покарання керівникові у разі невиплати заборгованості може становити до 3-х років позбавлення волі).
Олена Сулейманова звернулася до членів комісії із проханням дати можливість працювати, дочекатися оздоровчого сезону, щоб отримати кошти від замовлених путівок і погасити заборгованість. «А інакше — як? — мабуть, риторично запитувала керівниця. — Думаєте, мені самій приємно бути в боржниках?»
Та, як з'ясувалося після коментарів начальника виконавчої служби Аміни Лущай і начальника ДПІ в районі Сергія Коротких, не так просто буде розрахуватися із боргами. Адже будівля кафе перебуває під заставою в одному з банків, у якому кредитувалося підприємство. Значить, його борги є значно більшими.
Висловилася про діяльність оздоровчого табору і депутат районної ради, голова профспілки вчителів району Наталія Слюсар. Вона, зокрема, зазначила, що протягом не одного року освітяни користувалися послугами підприємства і жодного разу ніяких нарікань щодо якості обслуговування не виникало. Проте навіщо тримати такий штат працівників упродовж періоду, коли табір не працює? Про це також говорила і начальник Головного управління праці та соцзахисту населення облдержадміністрації Євгенія Шиліна: якщо угода із фондом соціального захисту інвалідів є такою невигідною для підприємства, чому її було не розірвати?
Голова райдержадміністрації Олексій Морев звернув увагу на необхідність відпрацювати механізм оплати послуг підприємства, аби ті, хто відпочиває тут, не забували сплачувати за послуги: чому клієнти із Чернігівської області ще й досі не сплатили за надані їм послуги під час оздоровчого сезону минулого року? Також він зазначив, що теоретично це мав би бути «мінус» Скадовську, адже табір функціонує саме там. Але, на жаль, фактично це зараховується Голопристанщині, бо «Віта СЛС» зареєстроване тут.
У результаті обговорень, керівникові підприємства наполегливо порадили відшукати можливість сплати боргів до 1 квітня і запросили звітувати про це перед обласною комісією по заборгованості із заробітної плати.
Серед «проблемних» підприємств під час наради йшлося і про ВАТ «Голопристанське АТП- 16540». Як зазначив у довідці начальник ДПІ району Сергій Коротких, підприємство значиться нині як лідер серед тих, що винні по податках до бюджету. Недоїмка складає близько 80 тисяч гривень.
Начальник підприємства Анатолій Крамаренко констатує, що про рентабельність говорити зараз незмога: 18 одиниць техніки не в змозі навіть повернути витрати на пальне, не те що утримувати весь парк. Проте, голова РДА Олексій Морев переконаний у зворотному: роботу треба налагодити і можна налагодити. З цією метою управлінню економіки райдержадміністрації було доручено вивчити ситуацію на підприємстві, його можливості, а також сприяти у бізнес-плануванні.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.013Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |