У райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань координації міжгалузевих відносин з метою недопущення необґрунтованого підвищення цін на продовольчі товари. Проводив його перший заступник голови РДА Олексій Куркотілов.
Про упередження необґрунтованого підвищення цін на хліб та хлібобулочні вироби інформувала присутніх начальник управління економіки райдержадміністрації Юлія Риженко. Зокрема, вона зазначила, що цінова ситуація на ринку продовольчих товарів є нестабільною. Порівнюючи нинішні ціни з тими, що були у грудні 2010 року, маємо їх підвищення на продовольчих ринках. Це також стосується і сметани, сиру кисломолочного, олії соняшникової, цукру-піску, борошна, макаронних виробів, гречаної крупи, овочевої групи, яблук.
Розпорядчими документами, що регулюють цінову політику, наголошується на необхідності отримання росту цін, використовуючи всі важелі впливу:
дотримання рівня граничного розміру торговельної надбавки до оптової ціни виробника на продовольчі товари, встановлених розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 2 червня 2008 року N9 697 «Про запровадження державного регулювання цін на окремі види продовольчих товарів в області»;
забезпечення сільськогосподарським виробникам безперешкодного доступу до реалізації власної продукції на ринках, що належать районному споживчому товариству;
проведення роботи щодо максимального залучення місцевих товаровиробників сільськогосподарської продукції до постійної торгівлі на ринках власними товарами за цінами, які б стали альтернативними до діючих;
організація ярмарків сільськогосподарської продукції із залученням сільгоспвиробників району (розпорядження голови обласної державної адміністрації від 02.03.2011 року № 105 «Про організацію проведення в м. Херсон та області щотижневих ярмарків сільськогосподарської продукції»; від 13.12.2010 року № 1027 «Про підтримку місцевих товаровироб- ників та недопущення не-^ обгрунтованого підвищення цін на продовольчих ринках області», резолюція голови обласної державної адміністрації до доручення КМУ від 24.02.2011 року № 110- 1499/0/8-11/48; доручення голови обласної державної адміністрації від 14.02. 2011 року № 29) ,
На продовольчому ринку реалізацію власної продукції забезпечують СТОВ «Росія» (молоко розливне, зернова фупа), ФГ «Аделаїда» (овочева фупа, кормова група товарів), виробники хліба (ПП Серпутько та Новачук). Натомість зовсім відсутня альтернатива по м'ясу, олії соняшниковій, борошну, макаронних виробах.
Особливої уваги потребує хлібопекарська справа, оскільки ця галузь представлена приватними пекарнями з відносно незначними обсягами виробництва. Потреба в хлібобулочних виробах на 61,8 тис. населення району на рік становить 6241,8 тонни. Загальна планрра потужність обладнання місцевих пекарень становить майже 3 тис. тонн на рік, але вона використовується на 20-25 відсотків. Навіть повне завантаження всіх потужностей виробництва забезпечить потребу тільки на 46%.
Під час проведення щодекадного моніторингу цін на основні продукти харчування, в тому числі на крупу гречану, в окремих випадках виявлено перевищення 10% торговельної надбавки до оптової ціни виробника.
Райдержадміністрація неодноразово зверталася до виробників хліба щодо попередження про підвищення цін на хліб заздалегідь, з 'обгрунтуванням їх підвищення. На жаль, райдержадміністрація про таке підвищення у березні була обізнана лише після проведення моніторингу та телефонного дзвінка-скарги (за винятком дзвінка в день підвищення від власника ПП «Смак-Гопри»).
На засіданні комісії були присутні і приватні підприємці — власники хлібопекарень. За їхніми словами, підвищення цін виробника на хлібобулочні вироби зумовлене загальноекономічною ситуацією, внаслідок якої збільшилися витрати на виробництво, зросла собівартість. Окрім того, існує проблема із оптовою закупівлею борошна.
Таким чином, в результаті обговорення проблеми, виробникам хліба було запропоновано надати власні пропозиції щодо недопущення необгрунтованого росту цін у роздрібній торгівлі, а до облдержадміністрації направлено листа із проханням сприяти у вирішенні питання забезпечення хлібопекарень борошном.
У підсумку засідання також було прийнято рішення продовжити проведення моніторингів роздрібних цін на продовольчі товари, пально-мастильні матеріали, обсягів виробництва та реалізації хліба місцевими товаровиробниками; проводити порівняльний аналіз цін з розглядом на засіданнях комісії. Голові правління районного споживчого товариства Свиродо- війТ.І. та директору міського ринку Удалову В.В. було доручено терміново переглянути виділені місця торгівлі для виробників з наданням відповідних пільг на послуги ринку, розмістити інформацію про це на доступному для ознайомлення споживачів та виробників місці. Начальнику управління агропромислового розвитку райдержадміністрації — надати пропозицію щодо проведення ярмаркових заходів для жителів району, попередньо опрацювавши це питання з сільськогосподарськими виробниками, з визначенням обсягів, асортименту, періодів реалізації. Членам комісії — надати пропозиції щодо організації на території міського ринку «фермерських рядів». Управлінню економіки райдержадміністрації — вивчити питання наявності вільних місць на ринку для розміщення торгових точок сільгоспвиробників району та провести роботу з керівниками ФГ «Аделаїда» та СТОВ «Росія» щодо розширення асортименту продукції, що реалізується на ринку за цінами, нижчими від ринкових.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |