ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Ціни на продовольство — під контроль
21.03.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 11 / Тираж: 2200

У райдержадміністрації відбуло­ся засідання районної комісії з питань координації міжгалузевих відносин з метою недопущення необґрунтованого підвищення цін на продовольчі товари. Проводив його перший заступник голови РДА Олексій Куркотілов.

Про упередження необґрунто­ваного підвищення цін на хліб та хлібобулочні вироби інформувала присутніх начальник управління економіки райдержадміністрації Юлія Риженко. Зокрема, вона за­значила, що цінова ситуація на ринку продовольчих товарів є не­стабільною. Порівнюючи нинішні ціни з тими, що були у грудні 2010 року, маємо їх підвищення на про­довольчих ринках. Це також сто­сується і сметани, сиру кисломолочного, олії соняшникової, цукру-піску, борошна, макаронних виробів, гречаної крупи, овочевої групи, яблук.

Розпорядчими документами, що регулюють цінову політику, наго­лошується на необхідності отри­мання росту цін, використовуючи всі важелі впливу:

дотримання рівня граничного розміру торговельної надбавки до оптової ціни виробника на продо­вольчі товари, встановлених роз­порядженням голови обласної державної адміністрації від 2 черв­ня 2008 року N9 697 «Про запро­вадження державного регулюван­ня цін на окремі види продоволь­чих товарів в області»;

забезпечення сільськогоспо­дарським виробникам безперешкодного доступу до реалізації власної продукції на ринках, що належать районному споживчому товариству;

проведення роботи щодо мак­симального залучення місцевих товаровиробників сільськогоспо­дарської продукції до постійної торгівлі на ринках власними това­рами за цінами, які б стали аль­тернативними до діючих;

організація ярмарків сільсько­господарської продукції із залу­ченням сільгоспвиробників райо­ну (розпорядження голови облас­ної державної адміністрації від 02.03.2011 року № 105 «Про ор­ганізацію проведення в м. Херсон та області щотижневих ярмарків сільськогосподарської продукції»; від 13.12.2010 року № 1027 «Про підтримку місцевих товаровироб- ників та недопущення не-^ обгрунтованого підвищення цін на продовольчих ринках області», резолюція голови обласної дер­жавної адміністрації до доручення КМУ від 24.02.2011 року № 110- 1499/0/8-11/48; доручення голо­ви обласної державної адмініст­рації від 14.02. 2011 року № 29) ,

На продовольчому ринку реалі­зацію власної продукції забезпе­чують СТОВ «Росія» (молоко роз­ливне, зернова фупа), ФГ «Аде­лаїда» (овочева фупа, кормова група товарів), виробники хліба (ПП Серпутько та Новачук). Нато­мість зовсім відсутня альтернати­ва по м'ясу, олії соняшниковій, борошну, макаронних виробах.

Особливої уваги потребує хлі­бопекарська справа, оскільки ця галузь представлена приватними пекарнями з відносно незначними обсягами виробництва. Потре­ба в хлібобулочних виробах на 61,8 тис. населення району на рік становить 6241,8 тонни. Загальна планрра потужність обладнання місцевих пекарень становить май­же 3 тис. тонн на рік, але вона використовується на 20-25 відсот­ків. Навіть повне завантаження всіх потужностей виробництва забез­печить потребу тільки на 46%.

Під час проведення щодекадно­го моніторингу цін на основні про­дукти харчування, в тому числі на крупу гречану, в окремих випад­ках виявлено перевищення 10% торговельної надбавки до оптової ціни виробника.

Райдержадміністрація неоднора­зово зверталася до виробників хліба щодо попередження про під­вищення цін на хліб заздалегідь, з 'обгрунтуванням їх підвищення. На жаль, райдержадміністрація про таке підвищення у березні була обізнана лише після проведення моніторингу та телефонного дзвінка-скарги (за винятком дзвін­ка в день підвищення від власни­ка ПП «Смак-Гопри»).

На засіданні комісії були при­сутні і приватні підприємці — влас­ники хлібопекарень. За їхніми словами, підвищення цін вироб­ника на хлібобулочні вироби зу­мовлене загальноекономічною ситуацією, внаслідок якої збільши­лися витрати на виробництво, зросла собівартість. Окрім того, існує проблема із оптовою заку­півлею борошна.

Таким чином, в результаті об­говорення проблеми, виробникам хліба було запропоновано надати власні пропозиції щодо недопущення необгрунтованого росту цін у роздрібній торгівлі, а до обл­держадміністрації направлено лис­та із проханням сприяти у вирі­шенні питання забезпечення хлі­бопекарень борошном.

У підсумку засідання також було прийнято рішення продовжити проведення моніторингів роздріб­них цін на продовольчі товари, пально-мастильні матеріали, обся­гів виробництва та реалізації хлі­ба місцевими товаровиробниками; проводити порівняльний аналіз цін з розглядом на засіданнях ко­місії. Голові правління районного споживчого товариства Свиродо- війТ.І. та директору міського ринку Удалову В.В. було доручено тер­міново переглянути виділені міс­ця торгівлі для виробників з на­данням відповідних пільг на пос­луги ринку, розмістити інформа­цію про це на доступному для оз­найомлення споживачів та вироб­ників місці. Начальнику управлін­ня агропромислового розвитку райдержадміністрації — надати пропозицію щодо проведення яр­маркових заходів для жителів ра­йону, попередньо опрацювавши це питання з сільськогосподар­ськими виробниками, з визначен­ням обсягів, асортименту, періо­дів реалізації. Членам комісії — надати пропозиції щодо органі­зації на території міського ринку «фермерських рядів». Управлінню економіки райдержадміністрації — вивчити питання наявності вільних місць на ринку для розміщення торгових точок сільгоспвиробни­ків району та провести роботу з керівниками ФГ «Аделаїда» та СТОВ «Росія» щодо розширення асортименту продукції, що реалі­зується на ринку за цінами, ниж­чими від ринкових.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту