Про меліоративну систему в Голопристанському районі на спільному засіданні постійних депутатських комісій райради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, соціального розвитку села, екології та раціонального використання природних ресурсів та з питань обліку, управління об'єктами комунальної власності, приватизації та житлово-комунального господарства мали інформувати за регламентом до 5 хвилин. Проте неочікувано питання переросло у предмет обговорення, суть якого зводилася до наступного. Аби запланована на рівні КМУ, облдержадміністрації програма з відновлення в області меліоративних споруд і зрошувальної системи запрацювала вже у поточному році, район для спів- фінансування мав виділити кошти (за рахунок вільного залишку бюджетних коштів райбюджету їх передбачено 683 тис. грн). Також сільські ради рішенням сесій мали передати у спільну власність територіальних громад району мі системи з наступним оперативним управлінням ними. На подібне згодилися Круглоозерська, Нововолодимирівська, Новозбур'ївська і Краснознам'янська, Олексіївська сільради, котрі своєчасно передали відповідні документи в райраду.
В інших 5 сільрадах до цієї пропозиції поставилися по-різному. В Чулаківці, наприклад, зрошенням користуються і утримують його кілька фермерських господарств, і вони вирішили поновити зрошувальні системи самостійно, побачивши позитивні результати на інших У Чорноморському виникла полеміка між пайовиками «зро- шенцями» і «богарниками», оскільки при розпаюванні перші отримали по 6,5 га земель, другі — по 12 га. Хоча вартість паю обох становить по 140 тис. грн. Тож «зрошенці» тепер побоюються, що зможуть втратити частину наділів, до того ж не впевнені, що відновлення зрошення можливе. Про це говорили депутати А.Г. Брага В.Г. Гурнак. Депутат М.Є. Телицин взагалі пропонував розробити районну програму дій, створити комісію чи робочу групу, яка б розробляла і контролювала хід виконання робіт.
Голова РДА О.О. Морев та його перший заступник О.П. Куркоті- лов переконували присутніх, що прозорість використання коштів та здійснення процесу ремонту зрошувальних систем буде забезпечена. І таки переконали — депутати обох комісій висловили згоду по тих 4 сільрадах у вигляді експерименту для району.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |