Зустріч Миколи Азарова з представниками засобів масової інформації всієї країни тривала одну годину Юхвилин. Їїтема: «Рік роботи Уряду: поворот до нової якості життя»
Виповнився рівно рік з того дня, коли Уряд Миколи Азарова приступив до виконання своїх обов'язків. І цей час був складним і для Уряду, і для всієї країни. Нова влада прийшла на руїни економіки і хаос в державних фінансах, в умовах повної відсутності взаєморозуміння між Президентом, Урядом та Верховною Радою. Такого глибокого падіння, яке мало місце у 2008-2009 році, не було в жодній країні світу.
Тому дуже важко не помічати тих позитивних змін, які відбулися в Україні за останній рік. Безперечно, вони були системними, планомірними, наполегливими і призвели до того, що вже за 2010 рік темпи зростання промислового виробництва зросли до 11,2%, а ВВП — до 4, 2%. Якщо 2009 рік підприємства України закінчили з остаточним збитком мінус 34 млрд., то 2010 рік вони закінчили з плюсом, з прибутком 63,3 млрд.
Реальна заробітна плата зросла на 10,2%, в той час, як в 2009 році вона впала на 10%. Тобто, якщо порівнювати в абсолютних величинах, то вона зросла більш, ніж на 20%.
Якщо в 2009 році депозити населення зменшилися на 4 млрд. грн.,то за 2010 рік вони збільшилися більш ніж на 60 млрд., а лише за два місяці 2011 їх збільшення склапо9,3 млрд., тобто, кожного місяця наші люди відкладають більше 4,-5 млрд. грн.
Всім відомо, що попередній Уряд допустив зростання цін на 22%. 2010- й рік характеризувався рекордним зростанням цін на продовольство, майже на 25%. Зараз, незважаючи на зростання цін по окремих позиціях, в цілому індекс цін вдалося утримати на прийнятному рівні в 9,1 %, що запобігло зриву країни в гіперінфляцію. Найкраще про це говорить стабільність нашої грошової одиниці (а у 2008-2009 рр. гривня коливалася від4,5до12грн.).
Вумовахторішньої посухи вУкраїні ціни на зерно, борошно, на хліб у 2 рази нижчі, ніж у Росії. Нам вдалося знизити зростання цін на цукор. Ата- кожна яйця,сало, рис, свинину, рибу. Виробництво свинини вдалося збільшити на 30%, цукру — на 21,5%, соняшникової олії — на 8% і т.д., що дозволило зменшити імпорт.
У країні тільки за останній рік збільшилися валютні резерви майже до 37 млрд.
Соціальні витрати бюджету тільки загального фонду зросли більш ніж на 40 млрд. за один рік. Відсоткове зростання витрат на соціально-куль- турну сферу, охорону здоров'я, освіту, культуру і соціальний захист. 34,5% — зростання витрат на соціальний захист населення.
Середня заробітна плата в країні зросла на440грн. на місяць. І це відповідає тому рівню розвитку економіки, на який сьогодні вийшла країна.
У два рази зменшилася кількість пенсіонерів, які отримували пенсію до 800 грн. Відповідно, в 2,7 раза збільшилася кількість пенсіонерів, які отримують пенсії до 1 тис. грн. і т.д.
Одне з найбільш серйозних досягнень Уряду — вдалося вивести будівельний комплекс із кризи. Темпи, розвитку будівельного комплексу, та й у цілому економіки, в 2011 р. будуть значно вищі, ніж в 2010 р.
Вперше за 20 років Уряд зважився реформувати податкову систему. Зменшилася кількість податків з 29 до 19 загальнодержавних, місцевих -з14до4. Знижено податок на прибуток з ЗО до 25%. А через кілька років у нас будуть найнижчі податки.
Після вступного слова голова Уряду відповів на запитання журналістів, яких цікавили Пенсійна реформа, діяльність державної таможні, перерахунок пенсій, надання Скадовську статусу курортного міста, про банк «Родовід», ціні на газ та житлово-комунальні послуги.
Особливу увагу Прем'єр звернув на те, що, вся політика Уряду спрямована на пом'якшення цінової ситуації в країні.
«Ми нікуди не підемо від реальності, але повинні зробити все, щоб наші люди у мінімальній мірі відчули на собі перегляд цін. Саме тому ухвалили безпрецедентне рішення, підкреслюю, безпрецедентне. Ні в одній країні Європи такого немає, і в Росії такого немає. 10% може коштувати вартість житлово-комунальних послуг у загальних доходах пенсіонерів і 15% у доходах працюючого населення. Все! Решту ми доплатимо. Саме тому збільшили субсидії на 4 млрд. у державному бюджеті. А ті, у кого виходить поріг доходів за ці цифри, безумовно, повинні платити. Це жорстка правда, але поки ми не навчимося говорити правду, поки ми не будемо людям говорити її і робити в відповідності з економічною доцільністю, то не будемо розвиватися ».
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |