ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ГПУ стурбована. Значить, є чим
21.03.2011 / Газета: Вісник Олешшя / № 23-24 / Тираж: 3416

За повідомленням відділу зв'язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України,' Генпрокурату- рою посилено правозахисну діяльність органів прокуратури щодо захисту прав представників засобів масової інформації.

Це викликано тим, говориться у повідомленні, що «останнім часом у суспільстві широкого резонансу набули заяви пред­ставників засобів масової інформації щодо перешкоджання їх професійній діяльності та порушення свободи слова в Ук­раїні. Стурбованість з цього приводу висловили представни­ки іноземних держав та міжнародних організацій».

«Оскільки правозахисна діяльність органів прокуратури щодо захисту прав представників засобів масової інформації, пов'язаних із виконанням ними професійних обов'язків по­требує посилення, керівництвом Генеральної прокуратури України відповідним листом зобов'язано прокурорів АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокурорів регіонів та Військово-Морських Сил України активізувати пра­возахисну діяльність органів прокуратури у цій сфері».

Зокрема, вказано звернути особливу увагу на виконання органами державної влади та органами місцевого самовряду­вання ст. 6 Закону України «Про державну підтримку засобів ма­сової інформації та соціальний захист журналістів» щодо належ­ного бюджетного фінансування засобів масової інформації.

Окрім цього, вивчати питання додержання Закону Ук­раїни «Про порядок висвітлення діяльності органів дер­жавної влади та органів місцевого самоврядування в Ук­раїні засобами масової інформації» стосовно виділення коштів на висвітлення зазначеної діяльності, укладання із засобами масової інформації відповідних угод тощо.

Про найбільш суттєві порушення законодавства та вжиті до їх усунення заходи реагування з вище вказаних питань, зазначається у повідомленні, слід невідкладно повідомляти керівництво Генеральної прокуратури України.

Цей лист Генерального прокурора з'явився не випадково і не на пустому місці. Окремі чиновники, що останнім часом прийшли до влади із «резерву», скоріш усього, не в повному обсязі засвоїли як свої права, так і — що набагато важливіше — обов'язки. Утім числі й щодо засобів масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є органи державної влади та місцевого самоврядування. Бо їхня поведінка в ок­ремих випадках нагадує поведінку нерадивої мами до «зас­нованої» нею дитини — «заснувала», та тим, вважає, свої обо­в'язки перед суспільством виконала, тому підкинула немов­ля під сусідський двір: доглядайте й виховуйте, мовляв.

Розводити руками й заявляти, що «ми — за свободу сло­ва», і в той же час накинути на пресу (телебачення, радіо) фінансовий зашморг — такі вчинки навряд чи можна виправ­дати. Якщо ви вже заснували засіб масової інформації, то подбайте, у тім числі фінансово, про його функціонування. Законодавча база, з одного боку, дозволяє це робити, а з іншого — зобов'язує. Інакше — яке це співзасновництво? Фікція — й не більше.

Нема сумніву, що Генеральна прокуратура допоможе вий­ти чиновникам (і пресі) із делікатної ситуації, що склалась. Іна­кше не було б листа Генерального — прокурорам нижчого рівня.

Автор: Борис ПРИЩЕПА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту