ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Підсумки першого року роботи Уряду Азарова
21.03.2011 / Газета: Червоний промінь / № 11 / Тираж: 1300

«Яким був цей рік? Рік був дуже непростим і для Уряду, і для наших людей, і для всієї краї­ни, і в цілому для світу теж», — так оцінив ми­нулий рік Прем'єр-міністр України Микола Азаров, виступаючи на прес-конференції з нагоди річниці роботи Уряду, який він очолює.

Прем'єр-міністр підкреслив, що, незважаючи на критику деяких опонентів влади, назад, «в зону падіння, розвалу, хаосу», країна повертатися не буде, і навів найпоказовіші приклади результатів роботи Уряду за цей рік.

«Якщо 2р09 рік наші підприємства закінчили з сальдованим збитком мінус 34 млрд., то 2010 — з прибутком 63,3 млрд. Реальна заробітна пла: та в нас зросла на 10,2%, в той час, як у 2009 році вона знизилася на 10%. Тобто, якщо по­рівнювати в абсолютних величинах, то вона зрос­ла більш як на 20%», — зазначив Прем'єр-міністр.

Ще один важливий показник роботи Уряду — зростання довіри до банківської системи, до фінансової системи, збільшення населенням ка­піталовкладень і депозитів. «Якщо в 2009 році вони зменшилися на 4 млрд. грн., то за 2010 рік збільшилися більш як на 60 млрд. грн. А тільки за два місяці 2011 року їх зростання становило 9,3 млрд., тобто, кожного місяця наші люди відкладають більше 4,5 млрд. грн.», — зазначив Микола Азаров.

Дуже серйозний показник — індекс споживчих цін. Прем'єр-міністр підкреслив, що 2010 рік ха­рактеризувався рекордним зростанням цін на продовольство — 25%, але Уряд в цілому впорав­ся з цим. «Так, за окремими позиціями щодо про­дуктів харчування було допущено значне зрос­тання цін, і це правда, але в цілому індекс цін удалося втримати на прийнятному 9,1% рівні. Для цього колосальна, підкреслюю, колосальна була проведена робота. Тобто, ми не допустили зрив країни в гіперінфляцію. Краще за все про це говорить стабільність нашої грошової одиниці», зазначив глава Уряду. При цьому він підкрес­лив, що протягом 2010 року «долар стояв стаб­ільно на нашому ринку, але ж це забезпечувало стабільність, у тому числі й цінову, щодо більшості товарних позицій і це зменшувало вплив світових цін».

Щодо валютних резервів країни, Прем'єр- міністр зазначив, що не тільки вдалося поверну­тися на докризовий рівень, але й збільшити свої валютні резерви майже до 37 млрд. Така політи­ка Уряду і Нацбанку привели до того, що нарешті в країні встановилася стабільність грошової оди­ниці і «можна будувати надійні плани на роки впе­ред, не переймаючись, що завтра наша гривня обвалиться».

Україна отримала і високу оцінку міжнародних рейтингових агентств. «Зараз ми вже піднялися на три позиції вгору і піднімемося, безумовно, далі, тому що фінансова ситуація в Україні абсо­лютно стабільна, — заявив Микола Азаров. — Хтось там Україні дефолт передрікає — не доче­каєтеся, панове, ніколи цього не буде!»

«А зараз нам доводиться повертати борги. На 2011 рік припадає пік наших виплат за зовнішні­ми боргами, які не ми зробили», — підкреслив Гла­ва Уряду.

Незважаючи на це, соціальні витрати бюджету тільки загального фонду зросли більш як на 40 млрд. за один рік. «Це було дуже непросто зро­бити, але це було зроблено», — сказав Микола Азаров.

На 34,5% зросли витрати на соціальний захист населення. Середня заробітна плата в країні зросла на 440 грн. в місяць.

У два рази зменшилася кількість пенсіонерів, які отримували пенсію до 800 грн. Відповідно, у 2,7 рази збільшилася кількість пенсіонерів, які отримують пенсії до 1 тис. грн. і т.д.

Прем'єр-міністр також відзначив, що збільшен­ня витрат на медицину, освіту, культуру та соц­іальний захист населення відзначається не тільки в державному, а й у місцевих бюджетах. 1 Також Микола Азаров акцентував увагу на збільшенні внутрішнього виробництва, зокрема свинини — на 30%, цукру — на 21,5%, олії — на 8% і т.д. «Це нам дозволило зменшити імпорт. Че­рез кілька років Україна нічого імпортувати не буде з таких продуктів. Усе будемо в себе вироб­ляти в достатній кількості», — пообіцяв Глава Уря- ДУ-

Нормальна робота ведеться і з підготовки до проведення фіналу Чемпіонату Європи з футбо­лу «Євро-2012».

На брифінгу акцентувалася увага преси і на тому, що вперше за 20 років Уряд зважився ре­формувати податкову систему. «Такі реформи спрацьовують не через день після підписання за­кону. Вони спрацьовують через роки! Вони на­лаштовують всю економіку на зовсім інші рейки, перебудовують, націлюють на прискорений роз­виток, на модернізацію», — зазначив Микола Аза­ров. При цьому він звернув увагу на зменшення кількості податків з 29 до 19 загальнодержавних, місцевих — з 14 до 4. Знижено і податок на при­буток.

Також Прем'єр-міністр пообіцяв, що «через кілька років у нас буде 16% — найнижчі податки».

За видами робіт на 90% скорочено кількість ліцензування, за видами діяльності на 31% — теж один з яскравих показників роботи в минулому році.

«Ця робота проявиться не сьогодні і навіть, можливо, не завтра, вона позначиться через роки. Тому що створення сприятливого інвести­ційного клімату в країні — це не один рік, це кілька років послідовної, цілеспрямованої роботи», — сказав глава Уряду.

«Жити в епоху змін складно, а проводити ці зміни, нести відповідальність за ці зміни, повірте, ще складніше. Будьте впевнені, ми перебуває­мо на правильному шляху, йдемо впевненим і правильним курсом і, безумовно, результати бу­дуть позитивними», — підсумував свій виступ Микола Азаров.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту