«Яким був цей рік? Рік був дуже непростим і для Уряду, і для наших людей, і для всієї країни, і в цілому для світу теж», — так оцінив минулий рік Прем'єр-міністр України Микола Азаров, виступаючи на прес-конференції з нагоди річниці роботи Уряду, який він очолює.
Прем'єр-міністр підкреслив, що, незважаючи на критику деяких опонентів влади, назад, «в зону падіння, розвалу, хаосу», країна повертатися не буде, і навів найпоказовіші приклади результатів роботи Уряду за цей рік.
«Якщо 2р09 рік наші підприємства закінчили з сальдованим збитком мінус 34 млрд., то 2010 — з прибутком 63,3 млрд. Реальна заробітна пла: та в нас зросла на 10,2%, в той час, як у 2009 році вона знизилася на 10%. Тобто, якщо порівнювати в абсолютних величинах, то вона зросла більш як на 20%», — зазначив Прем'єр-міністр.
Ще один важливий показник роботи Уряду — зростання довіри до банківської системи, до фінансової системи, збільшення населенням капіталовкладень і депозитів. «Якщо в 2009 році вони зменшилися на 4 млрд. грн., то за 2010 рік збільшилися більш як на 60 млрд. грн. А тільки за два місяці 2011 року їх зростання становило 9,3 млрд., тобто, кожного місяця наші люди відкладають більше 4,5 млрд. грн.», — зазначив Микола Азаров.
Дуже серйозний показник — індекс споживчих цін. Прем'єр-міністр підкреслив, що 2010 рік характеризувався рекордним зростанням цін на продовольство — 25%, але Уряд в цілому впорався з цим. «Так, за окремими позиціями щодо продуктів харчування було допущено значне зростання цін, і це правда, але в цілому індекс цін удалося втримати на прийнятному 9,1% рівні. Для цього колосальна, підкреслюю, колосальна була проведена робота. Тобто, ми не допустили зрив країни в гіперінфляцію. Краще за все про це говорить стабільність нашої грошової одиниці», зазначив глава Уряду. При цьому він підкреслив, що протягом 2010 року «долар стояв стабільно на нашому ринку, але ж це забезпечувало стабільність, у тому числі й цінову, щодо більшості товарних позицій і це зменшувало вплив світових цін».
Щодо валютних резервів країни, Прем'єр- міністр зазначив, що не тільки вдалося повернутися на докризовий рівень, але й збільшити свої валютні резерви майже до 37 млрд. Така політика Уряду і Нацбанку привели до того, що нарешті в країні встановилася стабільність грошової одиниці і «можна будувати надійні плани на роки вперед, не переймаючись, що завтра наша гривня обвалиться».
Україна отримала і високу оцінку міжнародних рейтингових агентств. «Зараз ми вже піднялися на три позиції вгору і піднімемося, безумовно, далі, тому що фінансова ситуація в Україні абсолютно стабільна, — заявив Микола Азаров. — Хтось там Україні дефолт передрікає — не дочекаєтеся, панове, ніколи цього не буде!»
«А зараз нам доводиться повертати борги. На 2011 рік припадає пік наших виплат за зовнішніми боргами, які не ми зробили», — підкреслив Глава Уряду.
Незважаючи на це, соціальні витрати бюджету тільки загального фонду зросли більш як на 40 млрд. за один рік. «Це було дуже непросто зробити, але це було зроблено», — сказав Микола Азаров.
На 34,5% зросли витрати на соціальний захист населення. Середня заробітна плата в країні зросла на 440 грн. в місяць.
У два рази зменшилася кількість пенсіонерів, які отримували пенсію до 800 грн. Відповідно, у 2,7 рази збільшилася кількість пенсіонерів, які отримують пенсії до 1 тис. грн. і т.д.
Прем'єр-міністр також відзначив, що збільшення витрат на медицину, освіту, культуру та соціальний захист населення відзначається не тільки в державному, а й у місцевих бюджетах. 1 Також Микола Азаров акцентував увагу на збільшенні внутрішнього виробництва, зокрема свинини — на 30%, цукру — на 21,5%, олії — на 8% і т.д. «Це нам дозволило зменшити імпорт. Через кілька років Україна нічого імпортувати не буде з таких продуктів. Усе будемо в себе виробляти в достатній кількості», — пообіцяв Глава Уря- ДУ-
Нормальна робота ведеться і з підготовки до проведення фіналу Чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012».
На брифінгу акцентувалася увага преси і на тому, що вперше за 20 років Уряд зважився реформувати податкову систему. «Такі реформи спрацьовують не через день після підписання закону. Вони спрацьовують через роки! Вони налаштовують всю економіку на зовсім інші рейки, перебудовують, націлюють на прискорений розвиток, на модернізацію», — зазначив Микола Азаров. При цьому він звернув увагу на зменшення кількості податків з 29 до 19 загальнодержавних, місцевих — з 14 до 4. Знижено і податок на прибуток.
Також Прем'єр-міністр пообіцяв, що «через кілька років у нас буде 16% — найнижчі податки».
За видами робіт на 90% скорочено кількість ліцензування, за видами діяльності на 31% — теж один з яскравих показників роботи в минулому році.
«Ця робота проявиться не сьогодні і навіть, можливо, не завтра, вона позначиться через роки. Тому що створення сприятливого інвестиційного клімату в країні — це не один рік, це кілька років послідовної, цілеспрямованої роботи», — сказав глава Уряду.
«Жити в епоху змін складно, а проводити ці зміни, нести відповідальність за ці зміни, повірте, ще складніше. Будьте впевнені, ми перебуваємо на правильному шляху, йдемо впевненим і правильним курсом і, безумовно, результати будуть позитивними», — підсумував свій виступ Микола Азаров.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |