Завершується перший' квартал нинішнього року. Як ми спрацювали за цей проміжок часу, а саме, як попрацювали над наповненням місцевих бюджетів, вів мову голова райдержадміністрації Олександр Шилкін під час робочої наради, яку було проведено 14 березня для сільських та селищного голів, за участю спеціалістів із земельних питань сільських рад, керівників служб і структурних підрозділів райдержадміністрації.
«Підсумки виконання сільських бюджетів за перший квартал мають різні показники, — цими словами Олександр Олександрович розпочав нараду. — Одні працюють добре, інші слабше, сподіваючись, що за результатами півріччя, дев'яти місяців, а чи то року вону зможуть виконати планові надходження до місцевих бюджетів. Та сподіватися на це не варто, слід уже зараз визначити максимально свої можливості для наповнення бюджету.
У ради прийшло працювати багато нових людей — це великий позитив, тому що вони по-новому дивляться на ці питання і мають свої погляди розв'язання проблем. Та всім, як новопризначеним так і досвідченим сільським головам, слід знати, що саме з роботи над бюджетом починається робота сільського голови.
Не секрет, що бюджет району дотаційний, і рівень самозабезпечення коштами недостатній. Відповідно це стосується й усіх населених пунктів району. Особисто я бачу окремі проблеми, що стосуються неефективності використання коштів. Виникає питання щодо повноти використання місцевою владою повноважень для збільшення доходної частини районного і місцевих бюджетів. Такі питання актуальні практично для всіх самоврядних громад.
Питання адміністрування загальнодержавних та місцевих додатків і зборів, пошук додаткових джерел наповнення бюджету, доцільність розширення сфери оподаткування, оп- тимізація видаткової частини бюджетів — це ті питання, на які я сподіваюся отримати сьогодні відповіді.
До проблем наповнюваності бюджету я відношу також і питання ефективності роботи місцевої влади з потенційними інвесторами, легалізації земельних відносин одноосібних землекористувачів, збільшення виплати орендної плати до 3%, реєстрації підприємств та фірм на території сільських і селищної рад нашого району та ін. Адже безгосподарність і недбалість окремих сільських голів щодо вирішення вищезазначених питань призводитьдо значних втрат місцевих бюджетів».
Такі слова голови райдержадміністрації Олександра Шилкіна сколихнули залу, дали поштовх до конструктивного діалогу з керівниками установ та сільськими головами щодо шляхів наповнення місцевих бюджетів.
До обговорення долучилися начальник відділу Держкомзему в Ниж- ньосірогозькому районі Анатолій Качкаров, начальник міжрайонної державної податкової інспекції Сергій Недобер, а також Новоолек- сандрівський сільський голова Євген Білий, Першопокровський — Євген Васильченко, Анатолівський — Петро Яворський, Братський,- Геннадій Здановський.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |