ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
У взаємодії — велика сила
21.03.2011 / Газета: Рідний край / № 12 / Тираж: 1147

Аграрії району обговорили важливі питання

10 березня 2011 року в районній державній адміністрації відбулося спільне засідання територіальної організації «Асоціація фермерів та приват­них власників України», сільськогосподарських товаровиробників усіх форм власності та представників органів виконавчої влади з питань роботи агро­промислового комплексу району у весняний період та протягом 2011 року.

У ньому взяли участь го- лова районної державної адміністрації М.Д. Романій, голова районної ради В.В. Кондратенко, заступники голови районної державної адміністрації, голова Асоці­ації фермерів району К.В. Слоневський, сільсгоспто- варовиробники всіх форм власності та господарюван­ня району, керівники струк­турних підрозділів районної державної адміністрації та раионних служб. На засі­дання були також запро­шені науковці з інституту землеробства південного регіону Національної ака­демії аграрних наук України М.П. Малярчук, О.Д. Шудько, A.M. Коваленко. Доктор сільськогогосподарських наук, завідувач відділу землеробства М.П. Малярчук ознайомив сільгосптоваровиробників з науковими підходами до формування технологій ви­рощування зернових куль­тур в умовах 2011 року. Про захист озимих зернових культур та ріпаку у весняний період розповів кандидат біологічних наук О.Д. Ше- лудько, про побудову сівозмін — кандидат сільсько­господарських наук, завіду­вач лабораторією інституту А.М. Коваленко.

На початку розмови го­лова районної державної адміністрації М.Д. Романій наголосив, що метою засі­дання є посилення співпраці органів влади з сільгосптоваровиробника- ми району у реалізації дер­жавної політики щодо дот­римання науково обґрунто­ваних сівозмін, культури землеробства, своєчасних розрахунків з власниками земельних часток (паїв) та сплати податків до бюд­жетів усіх рівнів. Голова рай­онної державної адміністрації звернув увагу при­сутніх на дотримання чин­ного законодавства у час­тині сплати за оренду зе­мельних ділянок не менше 3% від нормативної грошо­вої оцінки земель та на не­обхідності перезаключения довгострокових договорів оренди земельних ділянок.

З першого питання про готовність агропромисло­вого комплексу району до проведення весняно-польових робіт поінформував начальник управління агро­промислового розвитку 1.1. Іващенко. Він зазначив, що перед аграріями району у нинішньому році стоїть зав­дання наростити обсяги ви­робництва зерна та довес­ти його вал до 90 тис. тонн. Так, під урожай 2011 року було посіяно 22812 га ози­мих зернових культур з них озимої пшениці — 19778 га. На сьогодні 11800 га (52,1 %) озимих культур знаходяться в доброму стані, у задовільному — 9100 га (39,9%), слабкі та зріджені 1838 га (8%).

Господарствами всіх форм власності заготовле­но 1800 тонн азотних доб­рив. Більшість великих гос­подарств практично завер­шили підживлення озимих.

У цьому році для забез­печення 50% посівних площ під зернові пла­нується посіяти 22086 га ярих культур, у тому числі ранніх зернових — 5/00 га (в основному ячмінь), пізніх — 4050 га (просо, сорго, кукурудза), і3765 га технічних.

Тому, наголосив 1.1. Іва­щенко, перед господар­ствами району стоїть зав­дання переглянути посівне насіння та його якість. Особливо це стосується малих фермерських гос­подарств та особистих селянських господарств.

На розгляд порядку денного спільного засі­дання було винесено пи­тання про стан реформу­вання земельних відносин на землях сільськогоспо­дарського призначення: показники, цілі та завдан­ня на 2011 рік. Як повідо­мив начальник відділу Держкомзему у Верхньо- рогачицькому районі O.K. Ремєзков, на території району проведено розпа­ювання 54 тис. га земель, 6624 громадян набули право на земельну частку (пай), 6569 (99,1%) грома­дян отримали сертифікати на право на земельну час­тку (пай), 6380 громадян (97,2%) отримали дер­жавні акти на право влас­ності на земельну ділянку.

Для ведення особисто­го селянського господар­ства передано безоплатно у власність 2712 ділянок загальною площею 3695,04 га, в тому числі в межах населених пунктів 952 ділянки площею 940,09 га. Згідно поданих заяв, за рішеннями рад приватизовано 8556 зе­мельних ділянок площею 4518,25 га.

Станом на 10 березня 2011 року укладено 3493 договори оренди земель­них паїв на загальну площу 26202,39 га, з яких 883 (25%) договори оренди із орендною платою 3% від нормативної грошової оці­нки, 2607 (75%) із оренд­ною платою 1,5-2%.

У цьому році буде за­проваджено єдиний підхід до встановлення розмірів орендної плати за викори­стання земель державної власності та доведено його до рівня розрахунку за оренду земельних паїв — 3% від нормативної грошо­вої оцінки.

Про своєчасну сплату податків та зборів до бюд­жетів усіх рівнів поінфор­мували начальник управління Пенсійного фонду Ук­раїни в районі С.В. Ходчен- ко та начальник районно­го відділення Великолепе- тиської міжрайонної дер­жавної податкової інспекції О.М. Приходько.

Зокрема, О.М. При­ходько зазначила, що ос­новним джерелом над­ходження коштів до бюд­жету є податок з прибутку фізичних осіб (прибутко­вий податок), який складає 70-80% від загальних над­ходжень. Він був би значно більшим, якщо б усі фер­мери сплачували прибут­ковий податок від суми орендної плати за паї не менше 3 відсотків або від фактично виданої про­дукції.

С.В. Ходченко зверну­лася до сільгосптоваровиробників, щоб ті подбали про своїх працівників та оформили з ними трудові відносини, а також-легалі­зували заробітну плату і виплачували її хоча б на рівні мінімальної.

Як надалі будуватимуть­ся взаємини районно? дер­жавної адміністрації з сільгосптоваровиробника- ми всіх форм власності, по­інформував перший зас­тупник голови районної державної адміністрації С.І. Загрунний. У першу чергу при управлінні агропромис­лового розвитку райдержадміністрації планується створити базу даних, зав­дяки якій кожен сільгоспто- варовиробник зможе, ко­ристуючись нею, дізнава­тися про ціни на насіннєвий матеріал, добрива, запчас­тини, пально-мастильні ма­теріали та інше. Також заплановано періодично залучати спеціалістів інсти­туту землеробства півден­ного регіону для співпраці та вирішення проблем зем­леробства в районі.

Вже не один рік однією із проблем в районі є відсутність кваліфікованих спеціалістів-механізаторів у сільському господарстві. У II півріччі 2011 року на базі міжшкільного навчально- виробничого комбінату бу­дуть запроваджені курси трактористів-машиністів, де навчатимуться не тільки школярі, а й всі бажаючі от­римати цю професію.

Також для оформлення будь-яких дозвільних доку­ментів юридичними та фізичними особами ство­рено дозвільний центр. На даному етапі ведуться домовленості з обласними по­годжувальними службами про спрощення процедури погодження документів в районі, система єдиного вікна.

С.І. Запрунний також зу­пинився на проблемах, які спільно треба вирішувати. Це розрахунки з власниками земельних часток (паїв). Він навів приклади, коли вико­ристання земельних часток (паїв) відбувається без дого­ворів оренди між власника­ми та орендарями, що в свою чергу, частково ство­рює приховану оренду землі й тіньовий бізнес, і тягне за собою несплату податків.

Всі Присутні в залі взяли активну участь в обгово­ренні значимих для нашого регіону питань, які були ви­несені на розгляд засідання.

Підбиваючи підсумки, голова районної державної адміністрації М.Д. Романій ще раз націлив сільгоспто- варовиробників на подальшу співпрацю та взаєморозумі­ння. Він також визначив ряд пріоритетних завдань, які ставить районна державна адміністрація у взаємовідно­синах з сільгосптоварови- робниками. Це легалізація робочих місць, легалізація заробітної плати, державна реєстрація підприємницької діяльності на території рай­ону, забезпечення культури землеробства та ін. Голова Асоціації фермерів та при­ватних землевласників К.В. Слоневський подякував сільгосптоваровиробни- кам, які не байдужі до про­блем району і допомага­ють в міру своїх сил. Тільки в 2010 році, — нага­дав він, було використано 78 тис. грн. на ремонт і обладнання палат для ве­теранів Великої Вітчизня­ної війни та завершення ремонту інфекційного відділення у центральній районній лікарні, більше 70 тис. грн. — на поточні ремонти у школах та дитя­чих садках. Постійну спон­сорську підтримку відчу­ває і баскетбольна коман­да «Євгенія», яка бере участь у змаганнях всеук­раїнського рівня.

На засіданні сільгоспто- варовиробники району ви­рішили створити Благо­дійний фонд соціально- економічного розвитку району та назвати його «Ініціативи та розвиток». Ініціаторами заснування Благодійного фонду висту­пили голова Асоціації фермерів району К.В. Сло­невський, керівники фер­мерських господарств О.М. Македонта О.Ю. Павлішин. Присутні на нараді фермери та землевласни­ки таку пропозицію підтримали і проголосували за створення благодійного фонду. На його рахунок бу­дуть надходити благодійні кошти, які використовува­тимуться для розвитку зак­ладів соціальної сфери. Сподіваємося, що почин фермерів і землевласників підтримають також при­ватні підприємці та всі не­байдужі жителі району.

Є така думка

Олег Юрійович ПАВЛІШИН, приватний підприє­мець, депутат районної ради:

У нашого народу здавна існує така традиція — гуртом допомагати тому, хто відчуває в цьому потребу. Кожен окремо ми й так допомагаємо — хто школі, хто лікарні, хто спортивній команді. А створивши благодійний фонд, зможемо робити це більш організовано. Тож я підтри­мую створення в районі благодійного фонду ініціативи та розвитку і буду брати в його роботі активну участь.

Є така думка

Костянтин Вікторович СЛОНЕВСЬКИЙ, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників:

Я закликаю всіх фермерів і приватних землевлас­ників приєднатися до цієї благородної справи. Адже так чи інакше ви хоч раз у своєму житті комусь допомага­ли. Тож давайте об'єднаємося для цієї благородної справи, і будемо разом допомагати галузям бюджет­ної сфери — освіті, медицині, культурі...

Є така думка

Олександр Михайлович МАКЕДОН, голова фермерського господарства «Еліта»:

Вважаю, що кожна людина, яка має власну справу, по­винна дбати не тільки про свій добробут, а й про те, щоб школярі взимку не мерзли, щоб шкільний автобус мав на чому дітей підвозити, щоб хворі в лікарнях добре хар­чувалися, щоб юні спортсмени на змагання мали змогу виїздити. Тож я підтримую ініціативу створення благо­дійного фонду ініціативи та розвитку і закликаю всіх не­байдужих людей взяти участь в його роботі.

Є така думка

Іван Іванович КАПСАМУН, директор СТОВ «Таврія»:

Звичайно, ми ніколи не відмовляємо у допомозі тому, хто цього потребує. Але часто навіть не знаєш, кому по трібна твоя допомога. А коли буде створено благодійний фюнд, в якому акумулюватимуться кошти для благо­дійності, його розпорядники будуть чітко розподіляти допомогу тим, кому вона дійсно потрібна.

Автор: Світлана ЛАЩЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту