Аграрії району обговорили важливі питання
10 березня 2011 року в районній державній адміністрації відбулося спільне засідання територіальної організації «Асоціація фермерів та приватних власників України», сільськогосподарських товаровиробників усіх форм власності та представників органів виконавчої влади з питань роботи агропромислового комплексу району у весняний період та протягом 2011 року.
У ньому взяли участь го- лова районної державної адміністрації М.Д. Романій, голова районної ради В.В. Кондратенко, заступники голови районної державної адміністрації, голова Асоціації фермерів району К.В. Слоневський, сільсгоспто- варовиробники всіх форм власності та господарювання району, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та раионних служб. На засідання були також запрошені науковці з інституту землеробства південного регіону Національної академії аграрних наук України М.П. Малярчук, О.Д. Шудько, A.M. Коваленко. Доктор сільськогогосподарських наук, завідувач відділу землеробства М.П. Малярчук ознайомив сільгосптоваровиробників з науковими підходами до формування технологій вирощування зернових культур в умовах 2011 року. Про захист озимих зернових культур та ріпаку у весняний період розповів кандидат біологічних наук О.Д. Ше- лудько, про побудову сівозмін — кандидат сільськогосподарських наук, завідувач лабораторією інституту А.М. Коваленко.
На початку розмови голова районної державної адміністрації М.Д. Романій наголосив, що метою засідання є посилення співпраці органів влади з сільгосптоваровиробника- ми району у реалізації державної політики щодо дотримання науково обґрунтованих сівозмін, культури землеробства, своєчасних розрахунків з власниками земельних часток (паїв) та сплати податків до бюджетів усіх рівнів. Голова районної державної адміністрації звернув увагу присутніх на дотримання чинного законодавства у частині сплати за оренду земельних ділянок не менше 3% від нормативної грошової оцінки земель та на необхідності перезаключения довгострокових договорів оренди земельних ділянок.
З першого питання про готовність агропромислового комплексу району до проведення весняно-польових робіт поінформував начальник управління агропромислового розвитку 1.1. Іващенко. Він зазначив, що перед аграріями району у нинішньому році стоїть завдання наростити обсяги виробництва зерна та довести його вал до 90 тис. тонн. Так, під урожай 2011 року було посіяно 22812 га озимих зернових культур з них озимої пшениці — 19778 га. На сьогодні 11800 га (52,1 %) озимих культур знаходяться в доброму стані, у задовільному — 9100 га (39,9%), слабкі та зріджені 1838 га (8%).
Господарствами всіх форм власності заготовлено 1800 тонн азотних добрив. Більшість великих господарств практично завершили підживлення озимих.
У цьому році для забезпечення 50% посівних площ під зернові планується посіяти 22086 га ярих культур, у тому числі ранніх зернових — 5/00 га (в основному ячмінь), пізніх — 4050 га (просо, сорго, кукурудза), і3765 га технічних.
Тому, наголосив 1.1. Іващенко, перед господарствами району стоїть завдання переглянути посівне насіння та його якість. Особливо це стосується малих фермерських господарств та особистих селянських господарств.
На розгляд порядку денного спільного засідання було винесено питання про стан реформування земельних відносин на землях сільськогосподарського призначення: показники, цілі та завдання на 2011 рік. Як повідомив начальник відділу Держкомзему у Верхньо- рогачицькому районі O.K. Ремєзков, на території району проведено розпаювання 54 тис. га земель, 6624 громадян набули право на земельну частку (пай), 6569 (99,1%) громадян отримали сертифікати на право на земельну частку (пай), 6380 громадян (97,2%) отримали державні акти на право власності на земельну ділянку.
Для ведення особистого селянського господарства передано безоплатно у власність 2712 ділянок загальною площею 3695,04 га, в тому числі в межах населених пунктів 952 ділянки площею 940,09 га. Згідно поданих заяв, за рішеннями рад приватизовано 8556 земельних ділянок площею 4518,25 га.
Станом на 10 березня 2011 року укладено 3493 договори оренди земельних паїв на загальну площу 26202,39 га, з яких 883 (25%) договори оренди із орендною платою 3% від нормативної грошової оцінки, 2607 (75%) із орендною платою 1,5-2%.
У цьому році буде запроваджено єдиний підхід до встановлення розмірів орендної плати за використання земель державної власності та доведено його до рівня розрахунку за оренду земельних паїв — 3% від нормативної грошової оцінки.
Про своєчасну сплату податків та зборів до бюджетів усіх рівнів поінформували начальник управління Пенсійного фонду України в районі С.В. Ходчен- ко та начальник районного відділення Великолепе- тиської міжрайонної державної податкової інспекції О.М. Приходько.
Зокрема, О.М. Приходько зазначила, що основним джерелом надходження коштів до бюджету є податок з прибутку фізичних осіб (прибутковий податок), який складає 70-80% від загальних надходжень. Він був би значно більшим, якщо б усі фермери сплачували прибутковий податок від суми орендної плати за паї не менше 3 відсотків або від фактично виданої продукції.
С.В. Ходченко звернулася до сільгосптоваровиробників, щоб ті подбали про своїх працівників та оформили з ними трудові відносини, а також-легалізували заробітну плату і виплачували її хоча б на рівні мінімальної.
Як надалі будуватимуться взаємини районно? державної адміністрації з сільгосптоваровиробника- ми всіх форм власності, поінформував перший заступник голови районної державної адміністрації С.І. Загрунний. У першу чергу при управлінні агропромислового розвитку райдержадміністрації планується створити базу даних, завдяки якій кожен сільгоспто- варовиробник зможе, користуючись нею, дізнаватися про ціни на насіннєвий матеріал, добрива, запчастини, пально-мастильні матеріали та інше. Також заплановано періодично залучати спеціалістів інституту землеробства південного регіону для співпраці та вирішення проблем землеробства в районі.
Вже не один рік однією із проблем в районі є відсутність кваліфікованих спеціалістів-механізаторів у сільському господарстві. У II півріччі 2011 року на базі міжшкільного навчально- виробничого комбінату будуть запроваджені курси трактористів-машиністів, де навчатимуться не тільки школярі, а й всі бажаючі отримати цю професію.
Також для оформлення будь-яких дозвільних документів юридичними та фізичними особами створено дозвільний центр. На даному етапі ведуться домовленості з обласними погоджувальними службами про спрощення процедури погодження документів в районі, система єдиного вікна.
С.І. Запрунний також зупинився на проблемах, які спільно треба вирішувати. Це розрахунки з власниками земельних часток (паїв). Він навів приклади, коли використання земельних часток (паїв) відбувається без договорів оренди між власниками та орендарями, що в свою чергу, частково створює приховану оренду землі й тіньовий бізнес, і тягне за собою несплату податків.
Всі Присутні в залі взяли активну участь в обговоренні значимих для нашого регіону питань, які були винесені на розгляд засідання.
Підбиваючи підсумки, голова районної державної адміністрації М.Д. Романій ще раз націлив сільгоспто- варовиробників на подальшу співпрацю та взаєморозуміння. Він також визначив ряд пріоритетних завдань, які ставить районна державна адміністрація у взаємовідносинах з сільгосптоварови- робниками. Це легалізація робочих місць, легалізація заробітної плати, державна реєстрація підприємницької діяльності на території району, забезпечення культури землеробства та ін. Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників К.В. Слоневський подякував сільгосптоваровиробни- кам, які не байдужі до проблем району і допомагають в міру своїх сил. Тільки в 2010 році, — нагадав він, було використано 78 тис. грн. на ремонт і обладнання палат для ветеранів Великої Вітчизняної війни та завершення ремонту інфекційного відділення у центральній районній лікарні, більше 70 тис. грн. — на поточні ремонти у школах та дитячих садках. Постійну спонсорську підтримку відчуває і баскетбольна команда «Євгенія», яка бере участь у змаганнях всеукраїнського рівня.
На засіданні сільгоспто- варовиробники району вирішили створити Благодійний фонд соціально- економічного розвитку району та назвати його «Ініціативи та розвиток». Ініціаторами заснування Благодійного фонду виступили голова Асоціації фермерів району К.В. Слоневський, керівники фермерських господарств О.М. Македонта О.Ю. Павлішин. Присутні на нараді фермери та землевласники таку пропозицію підтримали і проголосували за створення благодійного фонду. На його рахунок будуть надходити благодійні кошти, які використовуватимуться для розвитку закладів соціальної сфери. Сподіваємося, що почин фермерів і землевласників підтримають також приватні підприємці та всі небайдужі жителі району.
Є така думка
Олег Юрійович ПАВЛІШИН, приватний підприємець, депутат районної ради:
У нашого народу здавна існує така традиція — гуртом допомагати тому, хто відчуває в цьому потребу. Кожен окремо ми й так допомагаємо — хто школі, хто лікарні, хто спортивній команді. А створивши благодійний фонд, зможемо робити це більш організовано. Тож я підтримую створення в районі благодійного фонду ініціативи та розвитку і буду брати в його роботі активну участь.
Є така думка
Костянтин Вікторович СЛОНЕВСЬКИЙ, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників:
Я закликаю всіх фермерів і приватних землевласників приєднатися до цієї благородної справи. Адже так чи інакше ви хоч раз у своєму житті комусь допомагали. Тож давайте об'єднаємося для цієї благородної справи, і будемо разом допомагати галузям бюджетної сфери — освіті, медицині, культурі...
Є така думка
Олександр Михайлович МАКЕДОН, голова фермерського господарства «Еліта»:
Вважаю, що кожна людина, яка має власну справу, повинна дбати не тільки про свій добробут, а й про те, щоб школярі взимку не мерзли, щоб шкільний автобус мав на чому дітей підвозити, щоб хворі в лікарнях добре харчувалися, щоб юні спортсмени на змагання мали змогу виїздити. Тож я підтримую ініціативу створення благодійного фонду ініціативи та розвитку і закликаю всіх небайдужих людей взяти участь в його роботі.
Є така думка
Іван Іванович КАПСАМУН, директор СТОВ «Таврія»:
Звичайно, ми ніколи не відмовляємо у допомозі тому, хто цього потребує. Але часто навіть не знаєш, кому по трібна твоя допомога. А коли буде створено благодійний фюнд, в якому акумулюватимуться кошти для благодійності, його розпорядники будуть чітко розподіляти допомогу тим, кому вона дійсно потрібна.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |