Як би зима не пручалася, а весна таки бере своє. За день-два стартує весняно-польова кампанія. З чим агропромисловий комплекс району розпочинає новий сільськогосподарський рік, спробували з'ясувати, в управлінні агропромислового розвитку.
Стартові умови цього разу виявилися дуже вдалими. Небагато випадає таких років, коли озимі виходять із зими майже не ушкодженими. Попри те, що восени сівба озимини була розтягнута в часі і значні площі засіяні з відхиленням від оптимальних строків, в районі не загинуло жодного гектара. До того ж сільгоспвиробники минулої осені значно збільшили площі озимих. За словами головного агронома управління агропромислового розвитку Юрія Клипки, площа озимих в районі складає 20720 гектарів, з яких пшениця займає 17154. Минулого року із загальної площі 18924 гектари озимини пшениці мали лише 11965.
Із зимівлі у доброму стані вийшли 7,2 тис. гектарів (34,6%), у задовільному — 12,4 тис. гектарів (60%), слабкі та зріджені -1,1 тис. (5,4%). З оцінкою «добре» перезимувало 36,6% посівів пшениці, з оцінкою «задовільно» — 59,4% і лише 4% слабкі та зріджені.
Цього року передбачено підживити мінеральними добривами 19,1 тис. гектарів озимих. Ця робота проводиться ще з початку місяця. І станом на 12 березня в районі підживлено 12,9 тис. гектарів озимої пшениці. Повністю завершили піджив- лення ПСП «Високопільське» (К. А. Лупєєва), внісши мінеральні туки на 812 гектарів посівів озимих, ФГ «Стимул» (В. С. Коваленко) підживив 192 гектари. Повним ходом вноситься аміачна селітра у ПП «Іванівське», ДП «Шестірня-Агро», СТОВ «Нива», АФГ «Ольвія», ТОВ «Дніпрянка».
Дехто з сільгоспвиробників для внесення азотних добрив придбав карбамід і підживлюватиме посіви позакоренево на початку вегетації, у квітні. Очікується, що прогнозні 19,1 тис. гектарів посівів озимих буде підживлено.
Оптимізму на добрий ужинок додає і та обставина, що цього року сільгоспвиробники багато краще підготувалися до весни. Як повідомив начальник відділу механізації управління агропром- розвитку Микола Коваль, при потребі для проведення всього комплексу весняно-польових робіт потрібно 782 т дизпалива, станом на 15 березня в наявності 700 т, що складає близько 82%. На сьогодні надходять пропозиції щодо поставок оптових партій дизпалива за ціною від 8,5 грн/л.
Протягом січня-лютого через Херсонську філію «Техноторг» сільгоспвиробниками придбано 13 нових тракторів, з них 12 марки МТЗ різних модифікацій і один енергонасичений ХТЗ 17-221- 19, Значного оновлення зазнав і причіпний інвентар. Машинно-тракторні парки поповнилися новими сівалками, культиваторами, боронами та іншою сучасною технікою.
На цей час готові до роботи в полі 95% тракторів, 98% плугів, 100% дискових борін, 98% культиваторів суцільної обробки, 98% зернових сівалок.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |