БАНКРУТАМ ЗЕМЛЮ НЕ ДАВАТИ?
Проти передачі в оренду земельної ділянки площею 0,228 га підприємству-банкруту виступила частина депутатів Новокаховської міськради. Але у відповідь почула звинувачення у небажанні поповнювати бюджет міста і використовувати землю з користю для громади. Такий чималий галас викликала пропозиція надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення зазначеної ділянки в оренду терміном на три роки ВАТ «Південний електромашинобудівний завод» для розміщення та обслуговування трансформаторної підстанції 35/10. Яка, зрештою, і була підтримана більшістю депкорпусу.
Згідно з Законом України «Про банкрутство» будь-які дії підприємств-банкрутів припиняються. Що ж ми робимо? — запитав депутат міськради від 12-го одномандатного виборчого округу, директор місцевого КП «Шляхово- експлуатаційне управління» Анатолій Гуртовий. «Чому банкрутам ми роздаємо землю?» — додав його колега з «Совісті України» Василь Подрєз.
Це підприємство має на цій ділянці власність — трансформаторну підстанцію. І за законом має право звернутися для надання цієї землі в оренду або продажу у власність. Щоб відмовити йому в цьому, не бачу жодних підстав, — заперечив заступник міського голови Нової Каховки Артур Григор'єв.
Закон не забороняє передавати в оренду земельні ділянки підприємствам-банкрутам, якщо вони мають на це повне право, — додала завідувач сектору земельних відносин міськради Таміла Ковальчук. — До того ж, я не розумію, чому депутати проти? Адже після передачі в оренду ділянки бюджет буде отримувати кошти.
ЗРОШЕННЯ ВІДРОДЖУВАТИМУТЬ РАЗОМ
Шанс відродити зрошувальну мережу з'явився у Сухано- вому і Червоному Яру Бериславського району. Місцева Ми- лівська сільрада збирається передати мережу площею 1190 га на баланс районної рьди. «Наше зрошення не працює з 1990-х років, але практично повністю збережено, на відміну від інших сіл, — розповів голова Милівсьісої сільради Анатолій Колотуша. — У нас є домовленості з землекористувачами, які погодилися взяти дольову участь у реконструкції мереж. Свою частку пообіцяв виділити й районний бюджет».
За словами голови Бериславськоїрайдержадміністрації Ярослава Павлівського, цього року вперше з бюджету райради було виділено на відновлення зрошувальних систем одразу 1,024 млн. гривень. Значна частина коштів піде на відновлення мереж на території Кіровської сільради. «20 років там викопували зрошення усі, кому заманеться, а тепер ми будемо його відроджувати», — зауважив він.
ОХОРОНУ ЗАБЕЗПЕЧИТЬ ГРОМАДА
Останній строк — до 1 травня — дало керівництво Каховської райдержадміністрації п'ятьом сільрадам району для створення громадських формувань з охорони правопорядку. За словами першого заступника голови РДА Віктора Балабанова, тут уже створеної 4 таких формувань. Без них залишаються поки що Волинська, Дудчинська, Заозерненсь- ка, Новокам'янська і Архангельськослобідська сільради.
Робота таких формувань — вимога часу, — додав він. —Адже у міліції немає можливості надавати місцевим громадам допомогу. Тож ми даємо останній строк. 9 Травня ці села повинні відзначити разом із ветеранами і Створеними дружинами з охорони правопорядку.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |