ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
КУР'ЄР
24.03.2011 / Газета: Новий день / № 13 / Тираж: 36600

БАНКРУТАМ ЗЕМЛЮ НЕ ДАВАТИ?

Проти передачі в оренду земельної ділянки площею 0,228 га підприємству-банкруту виступила частина депу­татів Новокаховської міськради. Але у відповідь почула звинувачення у небажанні поповнювати бюджет міста і використовувати землю з користю для громади. Такий чималий галас викликала пропозиція надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення зазна­ченої ділянки в оренду терміном на три роки ВАТ «Півден­ний електромашинобудівний завод» для розміщення та обслуговування трансформаторної підстанції 35/10. Яка, зрештою, і була підтримана більшістю депкорпусу.

Згідно з Законом України «Про банкрутство» будь-які дії підприємств-банкрутів припиняються. Що ж ми роби­мо? — запитав депутат міськради від 12-го одномандат­ного виборчого округу, директор місцевого КП «Шляхово- експлуатаційне управління» Анатолій Гуртовий. «Чому банкрутам ми роздаємо землю?» — додав його колега з «Совісті України» Василь Подрєз.

Це підприємство має на цій ділянці власність — трансформаторну підстанцію. І за законом має право звернутися для надання цієї землі в оренду або продажу у власність. Щоб відмовити йому в цьому, не бачу жодних підстав, — заперечив заступник міського голови Нової Каховки Артур Григор'єв.

Закон не забороняє передавати в оренду земельні ділянки підприємствам-банкрутам, якщо вони мають на це повне право, — додала завідувач сектору земельних відносин міськради Таміла Ковальчук. — До того ж, я не розумію, чому депутати проти? Адже після передачі в оренду ділянки бюджет буде отримувати кошти.

ЗРОШЕННЯ ВІДРОДЖУВАТИМУТЬ РАЗОМ

Шанс відродити зрошувальну мережу з'явився у Сухано- вому і Червоному Яру Бериславського району. Місцева Ми- лівська сільрада збирається передати мережу площею 1190 га на баланс районної рьди. «Наше зрошення не пра­цює з 1990-х років, але практично повністю збережено, на відміну від інших сіл, — розповів голова Милівсьісої сільради Анатолій Колотуша. — У нас є домовленості з землекористу­вачами, які погодилися взяти дольову участь у реконструкції мереж. Свою частку пообіцяв виділити й районний бюджет».

За словами голови Бериславськоїрайдержадміністрації Ярослава Павлівського, цього року вперше з бюджету рай­ради було виділено на відновлення зрошувальних систем одразу 1,024 млн. гривень. Значна частина коштів піде на відновлення мереж на території Кіровської сільради. «20 років там викопували зрошення усі, кому заманеться, а тепер ми будемо його відроджувати», — зауважив він.

ОХОРОНУ ЗАБЕЗПЕЧИТЬ ГРОМАДА

Останній строк — до 1 травня — дало керівництво Кахов­ської райдержадміністрації п'ятьом сільрадам району для створення громадських формувань з охорони правопоряд­ку. За словами першого заступника голови РДА Віктора Ба­лабанова, тут уже створеної 4 таких формувань. Без них за­лишаються поки що Волинська, Дудчинська, Заозерненсь- ка, Новокам'янська і Архангельськослобідська сільради.

Робота таких формувань — вимога часу, — додав він. —Адже у міліції немає можливості надавати місцевим гро­мадам допомогу. Тож ми даємо останній строк. 9 Травня ці села повинні відзначити разом із ветеранами і Створе­ними дружинами з охорони правопорядку.

Автор: Олег БАТУРІН


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту