ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
На сторожі етичних норм
24.03.2011 / Газета: Новий день / № 13 / Тираж: 36600

Комісія з журналістської етики спільно з Національною спілкою журналістів України, Неза­лежною медіа-профспілкою, Інститутом журналістики Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка за підтримки Спільного проекту Ради Європи та Єврокомісії «Сприяння євростандартам в українському медійному середовищі» і «International Media Support» (IMS) провели конференцію «Місія і вплив органів саморегулювання журналістів в Україні: сучасний стан і перспективи». До її роботи долучилася і журналістська делегація з Херсона, до якої уві­йшли головні редактори та журналісти місцевих ЗМІ — підписанти Кодексу журналістської ети­ки, а також викладачі Інституту української філології та журналістики ХДУ.

Учасники конференції стали одночасно і делегатами з'їзду підписантів Етичного кодексу ук­раїнського журналіста, що проходив паралельно в цій же залі.

Як зазначив голова Комісії з журналістськоїетики Володимир Мостовии, замість державного регулюван­ня медіа у вигляді Нацради, НЕК та судів мають ефективно працювати органи саморегулювання журналістів, до яких у разі потреби може поскар­житися будь-яка згадана у публікації чи репортажі особа, аби оперативно отримати можливість для захисту своєї честі, гідності та ділової репу­тації. Представники мас-медіа роз­глянули низку питань, які мають дієво впливати на сучасний стан справ у ЗМІ, серед яких — збільшення довіри до журналістів та підвищення їх відповідальності, якість журналіст-ської освіти в Україні. Журналісти мали можливість під час форуму рзнайомитися з досвідом роботи органів саморегулювання в інших країнах від європейських експертів з Великобританії та обговорити питан­ня про дотримання українськими жур­налістами професійних етичних норм на прикладі вже прийнятих рішень Ко­місією з журналістської етики. Нага­даємо: вона створена у 2001 році і є корпоративним інститутом грома­дянського суспільства, що розглядає конфліктні ситуації етичного та про­фесійного характеру, які виникають у журналістському середовищі та між цим середовищем і громадськістю у зв'язку з виконанням журналістами свого професійного обов'язку.

Комісія розглядає конфліктні ситу­ації етичного характеру як за звернен­ням журналіста, так і інших осіб, заці­кавлених у етичній оцінці професійної діяльності конкретного журналіста, головного редактора, засновника, власника ЗМІ або державшого орга­ну, що має компетенцію у галузі ма­сової комунікації.

Комісія виносить рішення, спи­раючись на норми законодавства України та застосовуючи до конкретних ситуацій Етичний кодекс ук­раїнського журналіста, для форму­вання культури професійної та чес­ної журналістики, встановлення до­віри до ЗМІ, зміцнення свободи слова в державі, дотримання широ­кими колами журналістів міжнарод­но визнаних правил поведінки в щоденній діяльності, досягнення точної кваліфікації дій, що оскаржу­ються, тощо. Комісія відмовляє у розгляді заяви або припиняє її роз­гляд, якщо справа за цією публіка­цією перебуває на розгляді в суді.

Делегати з'їзду підписантів обра­ли новий склад Комісії з журналі­стської етики. До її складу увійшло 15 членів-журналістів, котрі відомі своєю сталою громадянською пози­цією та професійними принципами в регіонах й на теренах України в цілому. Херсонщину в ній вже вкот­ре представляє головний редактор газети «Новий день», заслужений журналіст України Анатолій Жуппна.

Автор: Олена НЕЧИПУРЕНКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту