Комісія з журналістської етики спільно з Національною спілкою журналістів України, Незалежною медіа-профспілкою, Інститутом журналістики Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка за підтримки Спільного проекту Ради Європи та Єврокомісії «Сприяння євростандартам в українському медійному середовищі» і «International Media Support» (IMS) провели конференцію «Місія і вплив органів саморегулювання журналістів в Україні: сучасний стан і перспективи». До її роботи долучилася і журналістська делегація з Херсона, до якої увійшли головні редактори та журналісти місцевих ЗМІ — підписанти Кодексу журналістської етики, а також викладачі Інституту української філології та журналістики ХДУ.
Учасники конференції стали одночасно і делегатами з'їзду підписантів Етичного кодексу українського журналіста, що проходив паралельно в цій же залі.
Як зазначив голова Комісії з журналістськоїетики Володимир Мостовии, замість державного регулювання медіа у вигляді Нацради, НЕК та судів мають ефективно працювати органи саморегулювання журналістів, до яких у разі потреби може поскаржитися будь-яка згадана у публікації чи репортажі особа, аби оперативно отримати можливість для захисту своєї честі, гідності та ділової репутації. Представники мас-медіа розглянули низку питань, які мають дієво впливати на сучасний стан справ у ЗМІ, серед яких — збільшення довіри до журналістів та підвищення їх відповідальності, якість журналіст-ської освіти в Україні. Журналісти мали можливість під час форуму рзнайомитися з досвідом роботи органів саморегулювання в інших країнах від європейських експертів з Великобританії та обговорити питання про дотримання українськими журналістами професійних етичних норм на прикладі вже прийнятих рішень Комісією з журналістської етики. Нагадаємо: вона створена у 2001 році і є корпоративним інститутом громадянського суспільства, що розглядає конфліктні ситуації етичного та професійного характеру, які виникають у журналістському середовищі та між цим середовищем і громадськістю у зв'язку з виконанням журналістами свого професійного обов'язку.
Комісія розглядає конфліктні ситуації етичного характеру як за зверненням журналіста, так і інших осіб, зацікавлених у етичній оцінці професійної діяльності конкретного журналіста, головного редактора, засновника, власника ЗМІ або державшого органу, що має компетенцію у галузі масової комунікації.
Комісія виносить рішення, спираючись на норми законодавства України та застосовуючи до конкретних ситуацій Етичний кодекс українського журналіста, для формування культури професійної та чесної журналістики, встановлення довіри до ЗМІ, зміцнення свободи слова в державі, дотримання широкими колами журналістів міжнародно визнаних правил поведінки в щоденній діяльності, досягнення точної кваліфікації дій, що оскаржуються, тощо. Комісія відмовляє у розгляді заяви або припиняє її розгляд, якщо справа за цією публікацією перебуває на розгляді в суді.
Делегати з'їзду підписантів обрали новий склад Комісії з журналістської етики. До її складу увійшло 15 членів-журналістів, котрі відомі своєю сталою громадянською позицією та професійними принципами в регіонах й на теренах України в цілому. Херсонщину в ній вже вкотре представляє головний редактор газети «Новий день», заслужений журналіст України Анатолій Жуппна.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |