Чи виконують депутати свої обіцянки? Відповідь на це питання шукали Дементій Бєлий, голова обласної організації Комітету виборців України та Олександр Мошнягул, керівник Причорноморського Центру політичних та соціальних досліджень, шляхом вивчення депутатської діяльності за перші місяці роботи у радах.
Результати досліджень — «Аналіз передвиборчих програм новообраної місцевої влади» вони презентували широкому колу громадськості минулого тижня під час прес-конференції. Можливо, ще зарано робити якісь серйозні висновки щодо того чи відбувається реалізація того, що обіцяли кандидати виборцям, кле за чотири місяці діяльності нового складу депутатських корпусів хоч якийсь результат та повинен бути, — упевнені дослідники.
Дементій Бєлий презентував видання, у якому зібрані та проаналізовані передвиборчі обіцянки політичних партій, що були при владі у 2006 — 2010 роках, а також тих, що пройшли до місцевих рад Херсона та області на минулорічних виборах.
На думку фахівця, ґрунтовний аналіз громадської думки дозволяє стверджувати, що оцінка виконання обіцянок є справді важливим елементом формування волевиявлення виборців. Рівень задоволеності виборців власне і визначає результати виборів, стверджує пан Бєлий: «Я знаю чимало політиків, які впевнені, що виборець повірить у будь-яку обіцянку. Проте, результати нашого моніторингу громадської думки показують, що 57% виборців надають велике значення виконанню обіцянок, ще 18% упевнені, що виконання — має значення. Відповідно 48% вважають, що саме обіцянки мають вирішальний вплив на рейтинг кандидата.
На останніх виборах і на рівні Херсонської міської ради, і обласної всі партії, рівень задоволення обіцянок яких був вище 3%, пройшли до рад, за винятком партії «Удар».
Також організатори дослідження Так, пані Федько, наприклад, стверджують, що депутатам шко- наголошувала на тісній взаємодії дить надмірна заполітизованість. обласної організації Партії регіонів Політизація вирішення гострих проблем у нашому місті лише роз'єднує херсонців і примушує їх консолідуватись навколо представників окремих політичних сил.
Втім, більшість присутніх на конференції погодилась з тим, що діючий голова облдержадміністрації Микола Костяк має всі шанси консолідувати громаду навколо подолання соціально- економічних проблем області.
Зокрема, моніторинг громадської думки показав, що більшість херсонців (різних політичних уподобань) позитивно оцінює його діяльність щодо наведення порядку в області. Проте кількість тих, хто ще не визначився з оцінкою, теж значна.
Серед виборців, які свого часу голосували за діючого президента 34% підтримують Миколу Костя- ка (Голову ОДА), а 27 % — ще не визначились.
Цікава, що на прес-конференції були присутні Тамара Федько, заступник голови облради та Зоя Бережна, Секретар Херсонської міської ради. Тому результати досліджень одразу ж отримували коментар тих, хто безпосередньо відповідальний за діяльність депутатів.
та облради і стверджувала, що це є великим плюсом у роботі керівництва області.
Натомість Зоя Бережна, в черговий раз, відзначила благодійницьку діяльність депутатів міськради. Мовляв, депутати-благодійники — основна ознака активної роботи на благо громадськості).
Увагу учасників прес-конференції привернула чергова ідея пані Бережної з розряду «гробити наше місто красивішим». Тепер пропозиція стосується журналістів, а сама ідея отримала назву «Журналістський скверик».
Цікаво, якщо більшість попередніх ідей Зої Яківни отримували фінансове забезпечення від підлеглих депутатів-благодійників, то хто ж візьметься фінансувати журналістів, які здебільшого критикують міську раду? Та й саму пропозицію, за задумом, повинні вочевидь, втілювати у життя самі журналісти...
Що ж, Зоя Яківна, цілком розумно і логічно... Не вдалося «впускати» журналістів на сесії ради виключно шляхом «переклички» — дамо їм у руки лопати.
Обговорювали на конференції і новостворену школу для депутатів, про яку ми вже не різ розповідали. Тут думки присутніх розійшлись Дехто стверджував, що недосвідченим — не місце у депутатському корпусі, дехто, що — депутатам необхідно Д постійно вдосконалювати методи своєї діяльності.
Зокрема, це стосується і вміння організовувати та проводити прийоми виборців, що входить у обов'язки депутатів. Минулого тижня пан Мошнягул разом із волонтерами провів «похід» до депутатів. Результати далеко не втішні, Прийом ведуть далеко не всі, Активність виборців вкрай низька.
Депутати, у свою чергу скаржаться на те, що вони майже не приходять на прийом. Можливо це можна пояснити тим, що інформацію про місце та час з прийому можна знайти лише на сайті міськради та у газеті «Херсонський її вісник», до яких далеко не у всіх і громадян є доступ, з Щодо самого прийому, то тільки я частина депутатів приймає на території виборчого округу, решта за місцем основної роботи, що у свою чергу створює для виборців серйозні незручності, адже добратися людям, особливо літнього віку, з одного кінця міста у інший — складно.
Деякі депутати — керівники установ поєднують особистий прийом керівника установи з депутатським, змушують виборців заздалегідь записуватись, а то й просто відмовляють у прийомі. Частина депутатів взагалі відмовляються від спілкування з виборцями з інших округів (особливо це викликає подив, коли про це говорять депутати, які пройшли за списками партій, а отже повинні працювати з усіма виборцями одразу).
Далеко не на всіх установах є інформаційні таблички про прийом (хоча пані Бережна і згадала, що депутати дружною сім'єю замовили виготовлення однакових табличок для всіх).
Деякі депутати ведуть прийом на територіях режимних установ, куди взагалі неможливо потрапити. Так, волонтер не зміг потрапити на територію «Херсонобленерго», де повинен був приймати депутат.
І Тамара Федько, і Зоя Бережна намагались «відбити» закиди організаторів моніторингу... та під кінець зустрічі все ж пообіцяли «виправити усі недоліки». Аби «виправляти» було зручніше, керівники моніторингової групи пообіцяли передати інформацію про всі виявлені недоліки (з конкретними прізвищами та фактами) у письмовій формі.
Організатори пообіцяли, що й у подальшому будуть систематично проводити відповідні спостереження. Чи задовольнять виборців результати роботи депутатів — відповідь дадуть наступні вибори, які вже не за горами...
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |