Уряд оголосив природні території міста Скадовськ курортом державного значення. Про це повідомили більшість інформагентств України.
Кабінет міністрів розглянув на своєму засіданні проект Закону України «Про оголошення природних територій міста Скадовська Херсонської області курортом державного значення». «Після схвалення Урядом, законопроект одразу буде подано на розгляд парламенту», -відзначив віце-Прем'єр-міністр Віктор Тихонов. Законом, як повідомив віце-Прем'єр-міністр, буде затверджено межі округу і зон санітарної (гірничо-санітарної) охорони курорту Скадовськ. Після набуття чинності закону, протягом шести місяців уряд затвердить режим округу і зон санітарної охорони курорту.
Отже, сусідній Скадовськ стає курортом державного значення. Новина приємна. Але для нас вона була б іще приємнішою, якби таким курортом Кабмін, а за ним і Верховна Рада, назвали Цюрупинськ. У нас немає моря? І що? Ні у Миргорода, ні у Мор- шина, ні в Солотвино, ні в Пущі-Водиці моря теж немає, але курорти є. Які мали колись звання «всесоюзних здравниць».
Якщо в Скадовську — море води, то у нас — море лісу (плюс річки, озера, у т.ч. лісові солоні та йодисті, лимани, піщана пустеля, нарешті!); а через те, що наше місто розташоване на піщаній арені, тобто на дуже й дуже легких грунтах, які моментально прогріваються, щойно проклюнеться весна, у нас ніколи не буває перевищення вологи і т.д., і т. п., то нам треба лише трошечки поворушитись, щоб довести давним давно доведене: сама благодатна природа визначила Цюрупинськ кліматологічним курортом.
Питання, таким чином, у простій речі: хто всерйоз візьметься за проблему? Обгрунтує ідею, підготує відповідну довідку й подасть її «нагору»?
Отож, головне — взятись. Бо навряд чи правильно не використовувати те, що лежить під ногами.
А поки що перед нами інше, не менш важливе завдання, а саме: завдання з туристичним ухилом. Оскільки хто б на курорт державного значення Скадовськ не їхав, обминути Цюрупинськ йому ніяк не вдасться. А нам цих транзитних гостей і зустрічати, і проводжати належним чином годилось би. Один з проектів, за умови його реалізації, частково цю проблему може вирішити. Мова про Краєзнавчий спортивно-оздоровчий комплекс «Олешківсь- ка січ», який перебуває на розгляді владних структур області. Можливо, цей проект приверне увагу крупних інвесторів, що дасть поштовх прискореній його реалізації. І це буде перший серйозний крок на шляху розвитку тієї інфраструктури, яка притаманна Цюру?іинську, як мовиться, за визначенням — інфраструктури відпочинку, оздоровлення, а з часом — і лікування.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |