16 березня під головуванням Вадима Андрушкевича відбулось засідання колегії райдержадміністрації, з доповіддю по першому питанню щодо наповнення бюджету Пенсійного фонду виступила начальник управління ПФ у Цюрупинському районі Тетяна Байкова.
За їїсловами, управлінням Пенсійного фонду України в районі за сприяння місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у 2010 році досягнуто позитивних результатів. Так, всього до бюджету ПФ в районі мобілізовано 65,6 млн. грн. власних коштів. У порівнянні з 2009 роком власні надходження збільшилися на 13.5 млн. грн., або на 26 процентів.
Недоїмка по страхових внесках до бюджету ПФ протягом 2010 року зменшилася на 707,1 тис. грн. і на 1 січня ц.р. складає 1450,5 тис.грн. Борги економічно активних платників складають 293 тис. грн., або 24,1 % до загальної заборгованості. На 2 особи, зменшилася кількість боржників, або на 33,3 %.
Нарахований фонд оплати праці у 2010 році, з якого обчислюються страхові внески до бюджету Пенсійного фонду України, збільшився в порівнянні з 2009 роком на 20,3 процента.
Станом на 1 січня 2011 року загальна кількість платників, що сплачують страхові внески до бюджету Пенсійного фонду, складає 1669 осіб, або 53,1 відсотка від взятих на облік. За даними звітності платників до управління середньооблікова чисельність працюючих складає 8953 особи.
За аналітичними розрахунками, до 34 відсотків населення району в працездатному віці офіційно не зад- іяні на ринку праці, умовна сума нарахованого фонду оплати праці, з якого мали б сплачуватися податки з доходів фізичних осіб до місцевого бюджету та страхові внески до бюджету Пенсійного фонду України, складає 11 млн. грн. на місяць.
З другого півріччя 2010 року в районі активізовано роботу з питань легалізації оплатитіраці та зайнятості населення. Робочими групами в районі проведено 35 рейдів та перевірено 136 суб'єктів господарювання. За результатами проведеної роботи у 2010 році виявлено 94 нео- формлених працівників, яких залучено до сплати. До бюджету Фонду надійшло коштів в сумі 135,1 тис.грн.
У 2010 році досягнуто зменшення на 67 процентів показника кількості працівників, що отримують заробітну плату менше мінімально встановленого розміру. Питома вага таких працівників складає 10,6 процента до загальної чисельності осіб, що станом на 1 січня 2011 року працювали на підприємствах та у фізичних осіб — приватних підприємців.
В районі постійно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота, яка спрямована на попередження порушень в обчисленні та сплаті внесків до Пенсійного фонду України, залежності страхового стажу від повноти сплати страхових внесків, своєчасність виплати заробітної плати та її легалізації.
Разом з тим, зауважила Т.Байкова, нерідкі, на жаль, випадки, коли роботодавці формально начебто закон не порушують, фактично ж — навпаки: на підприємстві, наприклад, всі його працівники, включаючи керівника, у відповідності із табелями, зайняті лише половину робочого часу, відповідно одержують і заробітну плату — половину мінімаль-. ної. Але як може, наприклад, працювати сільгосппідприємство? Тим більше, що коли ми проводили перевірки на місцях, люди працювали не половину дня, а повний робочий день. Отже, вважає Т.Байкова, ми маємо приклади порушення законодавства. «Тільки спільними зусиллями — управління ПФ та правоохоронних органів, можна виправити становище», зазначила Т.Байкова.
Відповідаючи на запитання голови райдержадміністрації Вадима Андрушкевича, чи зверталось керівництво управління за допомогою до районної прокуратури, Т.Байкова відповіла, що зверталося і неодноразово.
«Ми направили до прокуратури 6 листів, але одержали відповіді, що при перевірці наших подань порушеньза- кону прокуратура не виявила».
Вадим Андрушкевич попросив усе ж бути уважнішими як при перевірках, так і у визначенні винних. Адже єтакий варіант, як недоїмка у сплаті обов'язкових платежів, а єухиляння від їх сплати. У першому випадку ми всіма силами готові допомогти, в другому — це вже справа правоохоронних органів.
Тому у підготовлене розпорядження голови РДА було внесено доповнення, що стосується саме таких нюансів.
Колегія заслухала також інформацію про роботу щодо погашення заборгованості із заробітної плати (заступник начальника УПСЗН Анжела Лемешева), про хід оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2011 року (Наталія Демчук), про хід виконання районної програми «Питна вода» (Іван Місько) та ще чотири питання розглянуто протокольно.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |