Голова ВАТ імені Латиських стрільців Сергій Хомулін уважно стежить за порядком на орендованих землях. «Працюю, — говорить Сергій Михайлович, — на межі фолу. У житті як: той помер, той виїхав... Угоду оренди переоформити не встигчи не захотів. То я спершу засіваю все підряд, щоб земля не гуляла, а вже потім розбираюся з угодами та реалізацією прав власника. І ви знаєте, ніхто ще не скаржився. Людей залучаємо на свій бікзасіяними гектарами».
За три роки такого порядку кількість земельних паїв в Хомуліна не тільки не скоротилась, а навіть зросла. Люди не бояться укладати з ним договори. Сьогодні лише в межах Щасливської сільради в оренді Хомуліна 1200 гектарів. Та в Новій Маячці — 1800. За площами та кількістю людей це межа, вва^кає Сергій Михайлович. Але його колеги пам'ятають, що приблизно также говорив голова ВАТ, коли в сільгос- птоваристві було менше і землі, і людей. Господарство, незважаючи на всі спроби отримання, поступово розростається. Загальмувати цей процес навряд чи хтось наважиться. Сам Хомулін, який відслужив радгоспній системі 27 років, чудово розуміє, що майбутнє за великотовар- ними господарствами.
Орендна плата в нього вийшла за розміром не 3, як прийнято офіційно, авсі 5 процентів від вартості паю. Хоча в договори це рішення не записано і Хомулін намагається не розповсюджуватись на цю тему. Судіть самі! Видав у вигляді натуроплати кожному власнику паю по 3 тонни пшениці по ціні 1500 гривень. У перерахунку на гроші це означає, що вартість паю при офіційній величині 3 тисячі гривень добровільно збільшив до 4,5 тисячі.
«Фактично увесь урожай пшениці передано власникам паїв», — говорить Сергій Михайлович.
І ніхто не обурюється, що платять натурою, а не грошима. До речі, пра- вилоуХомулінатаке: хто бажає взяти оплату «живими» грішми — будь ласка.
«Однак часи такі, що й зерно — тверда валюта і йде вліг за ціною, яку встановлює ринок — по 1800 — 2000 фивеньзатонну. Тобто, кожний власник паю фактично може додатково «наварити» на продажу зерна ще порядку 1,5-2 тисячі гривень.
«Пшеницю роздали, а за що ж існує господарство?»
«Виручила нас витівка з ріпаком. Дочекалися вигідної ціни і продали. На вторговані гроші фактично відсіялись восени. А зараз підживлюємо озиму пшеницю на ці ж кошти. При офіційній ціні 1800 гривень ми знайшли покупця, який узяв наш ріпак по 3100 гривень за тонну».
Характерна деталь: і восени, і зараз, навесні, Хомулін має намір відсіятись та виконати інші агротехнічні заходи без допомоги банківських кредитів. Він узагалі намагається не доводити справу, як сам каже, до «кровопролиття» між банком та позичальником. «Поки високі процентні ставки кредитів, будемо обходитись власними ресурсами», — говорить Сергій Михайлович.
Сам він зізнався, що готовий до будь-якого рішення, яке приймуть 79 чоловік, які є акціонерами сільгосп- товариства. І до того, що його частку зрівняють з іншими, і навіть до того, що переоберуть. Та вже півтора десятка років акціонери ВАТ імені Латиських стрільців виявляють довіру Сергію Хомуліну, як голові.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |