ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Хвороби, як барометр соціального та інтелектуального розвитку
29.03.2011 / Газета: Слава праці / № 12 / Тираж: 1880

Завершуючи публікацію офіційних матеріалів про виконання минулорічної районної Програми еконо­мічного, соціального та культурного розвитку, хоче­мо зосередити увагу читачів на показниках роботи медичних, освітніх та культурних закладів.

І так, минулого року медична допомога насе­ленню надавалась, окрім центральної районної лікар­ні, ще 12 фельдшерсько- акушерськими пунктами та' трьома лікарськими амбу­латоріями. Загалом у цен­тральній лікарні проліковано 2978 хворих, завантаженість одного лікарняного ліжка склала 295,2 днів, або 86,8% від планової. З урахуванням медикаментів вартість од­ного ліжко-дня — 4,23 грн., а за продуктами харчування — 3,53 грн. Запроваджено посилене харчування хворих на туберкульоз.

І якщо, завдяки контр­олю за реалізацією протиту­беркульозних заходів, рівень захворюваності на туберку­льоз зменшився проти 2009 року, то охоплення флюо­рографічними оглядами на 9 відсотків скоротилося. Госпіталізація хворих забез­печується до інфекційного відділення райлікарні.

Зріс і рівень онкозахво- рюваності у розрахунку на 100 тис.населення. Сталося шість випадків малюкової смертності.

Характеризуючи по­казники діяльності галузі освіти, слід зазначити, що відділ освіти спільно з сіль­ськими та селищними голо­вами продовжував систем­ну роботу щодо стабілізації мережі, відновлення діяль­ності нефункціонуючих на­вчальних закладів та забез­печення умов для реалізації прав дітей на доступність і безоплатність здобуття до­шкільної освіти. У районі працюють 13 дошкільних на­вчальних закладів.

Вдалося забезпечити стовідсоткове охоплен­ня дошкільною освітою п'ятирічних дітей, але усіма формами дошкільної освіти охоплено 78,5% від загаль­ної кількості дошкільнят. По­ліпшити цей показник може лише достатнє фінансування відновлення дитячих садків.

З 1 вересня заняття у 17 денних загальноосвітніх за­кладах розпочали 2568 учнів, що на 119 учнів менше, ніжу 2009 році.

У новому навчально­му році організовано хар­чування 80 відсотків учнів, що на 27 відсотків більше, ніж у попередньому році. Безоплатними обідами за­безпечуються діти-сироти, позбавлені батьківського пі­клування та із малозабезпе­чених сімей. На 7,8% збіль­шилось охоплення учнів 5-11 класів гарячим харчуванням та складає 46%. Найкраще це організовано у каланчаць- ких, Олександрівській, Гав- рилівській, Новопавлівській, Новоолександрівській, Роз- дольненській школах.Торік придбано холодильне об­ладнання для десяти шкіл на суму 33,8 тис.грн., а також бойлери для харчоблоків чотирьох шкіл.

Невирішеними зали­шаються проблеми рекон­струкції опалювальної ме­режі трьох загальносвітніх шкіл, придбання автобуса для підвезення учнів до шкіл та забезпечення житлом чо­тирьох педагогічних праців­ників.

Відділом культури і ту­ризму районної державної адміністрації разом з 36-ма закладами культури забез­печувалося виконання оргазаційних заходів для під­вищення культурного рівня, естетичного виховання, збе­реження культурної спад­щини та підтримки аматор­ського мистецтва. Особлива увага приділялася молоді.

Торік відбулися районні конкурси: дитячої творчості, військово-патріотичної піс­ні, на відзначення основних державних свят та Дня се­лища, а також — фестиваль духовно-патріотичної пісні «Сонячні дзвони» у с.Хорли.

Театральний колектив «Тронка» районного будинку культури посів третє місце у конкурсі театральних колек­тивів «Театральна весна». Ан­самбль народної пісні «Сте­повичка» виборов першість у конкурсі «Пісенна веселка Херсонщини». Каланчацька центральна районна бібліо­тека для дорослих виграла гранд, що дало можливість відкрити Інтернет-центри у цій, а також — дитячій, Мир- ненській, Новопавлівській та Новокиївській бібліотеках.

За кошти спецрахунку поліпшено матеріально- технічну базу районного краєзнавчого музею, експо­зиція якого збільшилася на 627 одиниць.

У сфері фізичної куль­тури збережено наявну фізкультурно-спортивну інфраструктуру, якою корис­тується 16 відсотків насе­лення району.

На базі Капанчацької ДЮСШ функціонує 21 сек­ція, у яких займаються 270 учнів (10% від загальної кіль­кості дітей шкільного віку).

Торік на проведення масових заходів з фізичної культури та спорту виді­лено з місцевого бюджету 49980 гривень, що на 7980 грн. більше, ніж у попере­дньому році. На утримання та навчапьно-тренувальну роботу ДЮСШ було спря­мовано 384,945 грн., або на 144,945грн. більше, ніжупо- передньому році. Проте цей рівень фінансового забезпе­чення сфери є недостатнім, а матеріально-технічна база фізичної культури і спорту — слабка.

На організаційне та фі­нансове забезпечення мину­лорічної дитячої оздоровчої кампанії витрачено 210 тисяч гривень бюджетних коштів , що на 50 тисяч більше, ніж попереднього сезону. Оздо­ровлено 191 дитину району.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту