ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Ми відстоюємо інтереси потерпілих на виробництві
29.03.2011 / Газета: Червоний промінь / № 12 / Тираж: 1300

1 квітня 2001 року вступив у дію Закон України «Про загальнообов'­язкове державне соціальне страху­вання від нещасного випадку на ви­робництві та професійного захво­рювання, які спричинили втрату працездатності». Державну політи­ку в сфері соціального страхуван­ня від нещасних випадків на вироб­ництві в Нижньосірогозькомута Іванівському районах уже 10 років здійснює відділення виконавчої ди­рекції Фонду в Нижньосіроґозькому районі.

Зі створен­ням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в державі було вирішено проблему страхових виплат потерпілим на виробництві, поліпшилося їх медико-соціапьне обслугову­вання. Одним з головних завдань його діяльності є ефектив­не здійснення профілактичних заходів, спрямованих на усу­нення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запоб­ігання нещасних випадків на виробництві, які загрожують жит­тю і здоров'ю працівників, попередження виробничого трав­матизму, аварійності та професійної захворюваності, вик­ликаних умовами праці.

Іншим важливим напрямом діяльності є свбєчасне та в повному обсязі відшкодування шкоді потерпілим на вироб­ництві і членам їх сімей. 10 років роботи відділення ВД Фон­ду пов'язані з вирішенням проблем 57 потерпілих на вироб­ництві, яким відділення здійснює страхові виплати. Всього за цей час їм виплачено більше мільйона гривень страхових виплат та відшкодовано Пенсійному фонду України 640 тис. грн. пенсій, пов'язаних з інвалідністю на виробництві.

Слід зазначити, що основна частина страхових виплат припадає на страхові суми, які щомісячно виплачуються по­терпілим та членам їх сімей. Щорічно за станом на 1 берез­ня проводяться перерахунки та підвищення щомісячних стра­хових виплат. Суттєвими є також виплати одноразової допо­моги потерпілим у разі стійкої втрати професійної працез­датності утриманцям та сім'ям у разі втрати годувальника.

Потерпілі забезпечують­ся безкоштовним санатор­но-курортним лікуван­ням, протезно-ортопедич­ними виробами, медежа- ментами та лікарськими засобами. Протягом 2007-2010 років 6 інвалідів Нижньосі- рогозького та Іванівського районів, які втратили працез­датність на виробництві, вперше було забезпечено автомо­білями «Славута».

Тому на адресу працівників відділення дуже часто надхо­дять слова подяки за високу професійну майстерність, добрі справи і душевну чуйність з побажаннями здоров'я та щастя, добра та злагоди від потерпілих на виробництві та їх сімей.

З нагоди 10-річчя утворення Фонду соціального страху­вання від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України хочу сказати декілька слів і про наш колектив, про відданих своїй справі людей, висококваліфі­кованих спеціалістів — заступника начальника відділення Людмилу Василівну Коваленко, яка очолює Іванівський підрозділ, головного бухгалтера Олену Кутіщеву, провідного спеціаліста Ірину Варлан, які переймаючись проблемами всіх працівників та потерпілих на виробництві надають посильну допомогу, намагаються робити dee можливе для того, щоб Фонд виконував свої функції на високому рівні. Завдячуючи їм, відділення виконує доведені планові показники, а по­терпілі на виробництві та члени їх сімей вчасно отримують гарантований державою соціальний захист — усі належні види страхових виплат.

Автор: Наталія НЕДОБЕР, начальник відділення ВД ФСНВ у Нижньосірогозькому районі


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту