Голова райдержадміністрацм Володимир Сторчак провів розширене засідання колегії РДА, на якому було розглянуто ряд актуальних питань життєдіяльності Каховщини.
НАЗУСТРІЧ ВЕСНІ
Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Піун доповів присутнім про організуючу роль очолюваної ним установи у підготовці сільськогосподарських підприємств Каховщини до проведення весняно- польових робіт та збільшенні виробництва зернових, технічних та овочево-баштанних культур в 2011 році.
В поточному році, за його словами, сільгоспвиробники району вирощуватимуть зернові, олійні, овочево-баштанні культури та картоплю і кормові на площі відповідно 39,5 тис. га, 50,3 тис. га, 8,2 тис. га і 3,5 тис. гектарів. Очікується отримати валовий збір зернових у 126,4 тис. тонн, соняшника — 19,8 тис. тонн, сої — 97,2 тис. тонн, овочевих культур — 180 тис. тонн, заготувати для громадського та приватного тваринництва по 32,7 центнера кормових одиниць на умовну голову.
Восени під врожай 2011 р. було посіяно
294 тис. га озимих культур, з них на зерно — 24,5 тис. га, в тому числі 21,3 тис. га пшениці, 3,2 тис. га ячменю, 4,8 тис. гектарів ріпаку тощо. Сходи озимих отримано стовідсотково, з них добрі та задовільні складають відповідно 57,2% та 31,5%.
Згідно з планом проведення весняно- польових робіт в районі потрібно закрити вологу на площі 81,4 тис. га, провести культивацію на 63,1 тис. га, здійснити поверхневий обробіток грунту на 13,5 тис. га Намічено посіяти ранні ярі культури на 205 тис гектарів, з них ячменю — 11,7 тис. га, пшениці -150 га, зернобобових -500 га, однорічних трав — 420 га багаторічних трав -150 га , олійного льону — 500 га, гірчиці — 4 тис. га, ранніх овочів -1,8 тис. га та раннього соняшника -1,2 тис. га.
Для проведення весняних робіт в районі потрібно 8,9 тис. тонн мінеральних добрив, а маємо їх поки що 73 відсотки. Насінням ярих зернових культур господарства Каховщини забезпечені стовідсотково. Наявність гербіцидів, протруювачів зерна, фунгіцидів та інсектицидів складає відповідно 77%, 91%, 87% та 78% (все це станом на 16 березня).
Наявність дизельного пального, бензину та мастил становить відповідно 100%, 91% та 92%.
Виступаючи в обговоренні доповіді, перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Балабанов підкреслив, що під час проведення в районі весняно- польових робіт відповідальні працівники агрослужб, працівники сільвиконкомів та особливо сільські голови повинні бути всебічно та оперативно поінформованими про стан справ в полі. Це необхідно для того, щоб і польові роботи провести своєчасно та якісно, і максимально ефективно використати закріплену за сільськими радами ріллю. Треба засіяти добірним насінням кожен кут, кожен клаптик землі, під постійним і дієвим контролем керівників, спеціалістів, сільських активістів має бути робота кожного сівального агрегату, кожного агрогос- подарства. Якщо голова обласної державної адміністрації Микола Костяк ставить завдання вивести в 2011 р. Херсонщину в число кращих областей України з ефективності використання землі, то Каховщина повинна і в поточному році залишити за собою звання кращого району області із валового виробництва сільськогосподарської продукції.
Ряд відповідальних завдань перед сільрадами та землеробами Каховщини поставив й голова райдержадміністрації Володимир Сторчак. Він підкреслив:
-Що і як сіяти? Це землероби знають краще за нас. Завдання відповідальних працівників райдержадміністрації, відповідних районних служб, сільвиконкомів, сільських голів та депутатів всіх рівнів полягає в тому, аби всіляко сприяти ефективному використанню ріллі, обов'язковому застосуванню землекористувачами науково обгрунтованих сівозмін, своєчасній сплаті належних податків, неодмінній легалізації праці сезонних робітників... Це дозволить збільшити агровиробництво і одночасно збагатить місцеві бюджети додатковими фінансовими надходженнями.
Володимир Сторчак зазначив, що держава зараз приділяє відродженню аграр- ництва, інтенсивному розвитку всіх його галузей особливу увагу. Наприклад, за вагомими підсумками роботи в минулому році господарства Каховського району придбали різноманітної агротехніки та механізмів майже на ЗО мільйонів гривень, що склало шосту частину відповідних фінансових вкладень всієї Херсонщини. Вкрай важливо, що держава вже включила в дію цілий ряд програм відшкодування та компенсації вітчизняним товаровиробникам витрат на збільшення виробництва як рослинницької, так і тваринницької продукції, на подальше відродження зрошення, на розвиток садів, ягідників та виноградників тощо.
Говорячи про сьогоднішні невідкладні роботи на ланах, голова райдержадміністрації закликав землеробів Каховщини взяти на озброєння найкращий досвід механізаторів і сівачів радянської доби, серед яких чи не найголовніше — якість насіння, вміле маневрування технікою, стимулювання праці землеробів і оперативна взаємодопомога.
Колегія РДА прийняла рішення про утворення оперативного штабу по проведенню в районі весняно-польових робіт, затвердила робочий план та інші заходи, спрямовані на успішний початок нового землеробського року.
БІЛЯ КОЖНОГО КУЩА РЕВІЗОРА НЕ ПОСТАВИШ
Колегія РДА обговорила доповідь начальника управління Пенсійного фонду України в м. Каховка та Каховському районі Ніни Папиги про роботу цієї установи щодо наповнення бюджету Фонду та недопущення заборгованості на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з метою забезпечення своєчасної виплати пенсій та грошової допомоги.
В нашому районі Пенсійний фонд обслуговує 8926 осіб, які отримують пенсії та грошову допомогу. Середній розмір пенсійних виплат по Каховщині в 2010 році зріс до 914 грн. 94 коп., що на 22 % перевищує мінімальну пенсію (750 грн.). Загальний обсяг видатків на пенсійні виплати склав в 2010-му по району 94 млн. грн., або на 16% більше, ніж в 2009 році.
Основним джерелом наповнення бюджету Пенсійного фонду України є страхові внески від нарахованого фонду оплати праці. В 2010 році було забезпечено надходження цих внесків на 100,1%.
Станом на 1 січня 2011 р. кількість осіб пенсійного віку перевищує в районі чисельність офіційно працюючих, на 1000 найманих працівників припадає 1190 пенсіонерів. Середньооблікова чисельність працюючих в районі складає 7,5 тисячі осіб.
Робочою групою ПФ в 2010 р. проведено 29 рейдів та 47 перевірок суб'єктів господарювання. Виявлено 778 неоформ- лених працівників, оподаткований фонд оплати праці збільшився на 457,1 тис. гривень.
Члени колегії РДА, які взяли участь в обговоренні доповіді, наголошували на необхідності суттєво збільшити бюджет ПФ за рахунок додаткових джерел оподаткування. Зокрема, заступник голови райдержадміністрації Галина Мапишенко звернула особливу увагу на потребу широкомасштабної легалізації заробітної плати та доходів населення. І в цьому плані відповідні служби РДА вправі чекати від сільських голів та працівників сільвиконкомів відповідної оперативної інформації, бо біля кожного куща в полі ревізора з Каховки не поставиш. На жаль, у минулому році подібного інформаційного зв'язку із сільрадами не було, і це непокоїть, адже йдеться про необхідність збагачення їх бюджетів.
Голова районної ради Микола Крупін зазначив, що половина економіки району знаходиться в тіні. А більш глибокий аналіз засвідчує: на Каховщині*11 тисяч дорослих людей не зрозуміло за рахунок чого живуть, де працюють, яку зарплату отримують чи сплачують хоч якісь податки... Ось саме цей «загін тіньовиків» має стати об'єктом щоденної прискіпливої%уваги працівників відповідних районних служб, сільвиконкомів та сільрад буквально в кожному населеному пункті Каховщини.
В свою чергу Володимир Сторчак наголосив на необхідності рішуче вести боротьбу з корупцією, кумівством, службовою необов'язковістю, які теж негативно впливають на розширення бази оподаткування Пенсійного фонду і гальмують легалізацію всіх без винятку робочих місць. Треба жорстко питати з тих керівників підприємств та господарств, які навмисно не оформляють належним чином найманих працівників або залякують їх при спробі людей згадати про свої права, підкреслив голова райдержадміністрації. Колегія РДА рекомендувапа управлінню ПФ в м. Каховка та Каховському районі вжити ряд конкретних заходів для збільшення власного бюджету.
Начальник служби у справах дітей рай- держадміністрації Наталя Нелюбіна доповіла учасникам розширеного засідання про попередження порушень чинного законодавства стосовно житлових прав дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення їх соціальним житлом та створення для них соціальних гуртожитків.
В районі на обліку знаходиться 167 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких троє мають право власності на житло, 62 дитини — право користування житлом, а 102 дитини взагалі не мають на житло ніяких прав. Відповідні дані внесені до єдиної інформаційно- аналітичної системи «Діти» та реєстру житла згаданих категорій дітей.
При виявлені дитини, яка залишилася без батьківського піклування, складається опис житла, майна дитини, розпорядженням голови РДА призначається опікун над житлом дитини, який щороку тримає відповідний звіт.
Нині районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводить соціальний супровід трьох осіб з числа дітей- сиріт, позбавлених батьківського піклування, щодо надання їм житла.
На 2011 -2015 роки в районі буде розроблена цільова програма щодо забезпечення житлом згаданих дітей та осіб, яка має вирішити питання формування житлового фонду соціального призначення за рахунок наявного вільного житлового фонду, переданого в дар органам місцевого самоврядування житла, а також житла, вилученого на підставі судових рішень або визнане безгоспним, чи придбаного за кошти місцевих бюджетів тощо.
Коментуючи рішення колегії райдержадміністрації з цього питання, Володимир Сторчак підкреслив, що не тільки житло, але й доля згаданих дітей багато в чому залежить від доброзичливої, активної позиції дорослих людей, особливо тих, хто безпосередньо впливає на молодь, хто керує трудовим колективом і може дати кожній такій дитині справжню путівку в життя, вивести м на перспективний професійний шлях, зміцнити її як особистість. З огляду на аграрну специфіку нашого району, зазначив голова райдержадміністрації, важливу роль в цій справі має відіграти Червоноперекопський агротехнічний ліцей. Враховуючи плани уряду побудувати незабаром на Каховщині ключовий центр професійно-технічної підготовки сільгосппрацівників, керівники нашого району вважають за необхідне запропонувати урядовцям ско'ригувати ті плани і вкласти виділені на центр кошти у більш поглиблений виробничо-навчальний розвиток вже діючого агротехнічного ліцею, який може стати надійною життєвою підвалиною для багатьох дітей-сиріт.
ДІТЯМ-СИРОТАМ — ВСІЛЯКУ ПІДТРИМКУ!
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |