З 1 березня повернувся на колишню посаду, яку займав 8 років, головний архітектор міста Володимир ДОЛГИХ (за його плечима ще 20 років роботи головним архітектором району). Наша зустріч відбулася після першого за його участю засідання координаційно- консультативної ради при міському голові.
-Володимире Васильовичу, за останні майже 5 років Ви мали можливість спостерігати за станом містобудування в Каховці,так би мовити, зі сторони. Які визначилися тенденції у цій сфері?
-Я не сказав би, що залишався стороннім спостерігачем, оскільки продовжував займатися розробкою проектної документації в приватному порядку на замовлення забудовників. Так що певним чином підтримував вироблену мною містобудівну політику. Але в Каховці велике, навіть в масштабах нашого міста, будівництво не велося, тому про якісь тенденції говорити нічого. Що мене найбільше непокоїть, це оздоблення фасадів: у центрі міста з'явилися об'єкти, оздоблені металопрофілем, що годиться більше для гаражів чи складів. Тому в першу чергу постараюся виправити і не допускати надалі подібної недоречності.
Як завжди, приділятиму увагу кольоровій гамі фасадів, особливо, коли йдеться про центр міста: є рішення міськвиконкому про збереження історичної забудови, яким заборонено будь-які зміни (йдеться про квартал вулиці Леніна між вулицями К.Маркса і Пушкіна). Тому наполягаю на тому, щоб було відкрито вікна на першому поверсі в будинку по вулиці Леніна, де знаходилося казино. Відповідні вимоги будуть і до будівлі дитячої поліклініки в ході наміченої її реконструкції.
-Судячи з останнього засідання координаційно- консультативної ради, будівництво в Каховці все-таки ведеться...
-Звичайно, є певні напрацювання. А найважливішим з них вважаю вчасно виконаний проект планування території V черги забудови житломасиву Свєтлово: містобудівна документація повинна випереджати бажання забудовників. В плані розробки містобудівної документації Каховка завжди була на крок попереду інших міст Херсонщини.
На знімку: головний архітектор міста В.ДОЛГИХ обговорює можливість продовження забудови житломасиву Свєтлово з потенційним інвестором.
Саме завдяки цьому стало можливим спорудити Центр професійно-технічної освіти саме в Каховці. І тйм самим буде виправлено одну недоречність проекту: на цій ділянці не місце індивідуальній забудові; за архітектурними канонами тут, на розі вулиць, має стояти багатоповерхова споруда. Потребують коригування і передпроектні напрацювання по спорудженню Центру, виконані висококласними фахівцями, але без виїзду на місце, а тому не повністю «прив'язані до місцевих умов. Чим я зараз і займатимусь. -Декілька поданих на раду заяв відхилено. Чому? -Ще в 2001 році рішенням міськвиконкому призупинено проектування будівництва лоджій і балконів на перших поверхах багатоповерхових будинків до розробки правил забудови м.Каховка. Але воно чомусь не виконувалося. Моя чітка позиція: індивідуального підходу не буде.
Тому трьом заявникам відмовлено у їхньому проханні про добудову балкону.
Підставою ще для двох відмов послужило самовільне будівництво. Зокрема, була заява й про дозвіл на прибудову вітрини до магазину «Кроха» по вул. Пушкіна. До суду готуються матеріали про самовільне будівництво цоколя, перед підприємцем поставлена також вимога відремонтувати понівечений фасад.
Варто наголосити, що самовільному будівництву буде покладено край, оскільки в дію вступають зміни в законодавстві, якими передбачені суворі штрафи у розмірі десятків тисяч гривень. Так що господарю буде вигідніше добровільно знести самобуд, аніж його узаконювати, як це робилося досі. Також буде заборонено зміну несучих конструкцій в ході реконструкції квартир. Про суворі вимоги гіо реконструкції квартир в багатоповерхових будинках проектантів вже попереджено.
У чому суть змін у законодавстві і як це вплине на містобудівну діяльність Каховки?
З 12 березня цього року набрав чинності Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності і втратив чинність Закон України «Про планування та забудову територій». Це означає, що основоположним документом має стати Проект зонування території, яким буде визначено де, що і як можна будувати. Таку містобудівну документацію може розробляти лише інститут, котрий має відповідну ліцензію. Без проекту зонування території з 1 січня 2012 року ми не зможемо спорудити жодного об'єкта, окрім V і VI черги забудови. Тому першочерговим завданням є розробка цього проекту і пошук коштів для здійснення цієї роботи.
Коли матеріал готувався до друку, стало відомо: на початкуі квітня на Каховській автостанції планується побудувати навіс над шістьма платформами для міжміських рейсів й влаштувати освітлення, тим самим для пасажирів і проводжаючих буде створено більш комфортні умови. Крім того, як зазначив головний архітектор міста, з порядку денного не знімається питання реконструкції Каховської автостанції.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |