У Великоолександрівському районі продовжує активно працювати спеціальний штаб з підготовки аграріїв до весняно-польових робіт, створений при райдержадміністрації.
— У штабі обмінюються досвідом, допомагають одне одному сільгоспвиробники, спеціалісти управління сільського господарства та продовольства РДА, керівництво району, — розповів голова райдержадміністрації В'ячеслав Литвин. — Відповідно до програми соціального, економічного та культурного розвитку району цього року нашими аграріями заплановано виростити 139,9 тис. тонн зерна. Тішить, що до посівної кампанії тракторний парк району майже повністю готовий. Судіть самі, з 703 одиниць наявної техніки відремонтовано та перебуває в робочому стані 612. А загалом лише протягом минулого року фермерськими господарствами, сільгосппідприємствами та товаровиробниками придбано 45 тракторів та 5 зернозбиральних комбайнів на загальну суму 18,1 млн. грн.
За словами голови райдержадміністрації, сільгоспвиробниками всіх форм власності для проведення весняно-польових робіт уже придбано 3,5 тис. тонн мінеральних добрив. Нині господарства району продовжують роботу з підживлення озимих культур. З прогнозованих 32 тис. га вже підживлено 28.
Запитую у В'ячеслава Литвина, чи готові місцеві аграрії до збільшення вартості пального та посівного матеріалу?
— Подорожчання пального, звісно, сільгоспвиробників тривожить. За попередніми підрахунками, для проведення комплексу весняно- польових робіт району необхідно 1815 тонн дизельного пального. Хто планував продовжувати працювати на землі, той можливе підвищення врахував. Наприклад, великі фермерські господарства необхідні паливно-мастильні матеріали закупили ще минулого року, застарими цінами.
З яким настроєм розпочали посівну, автор цих рядків поцікавився у місцевих сільгоспвиробників. Частина з них, а особливо так звані одноосібники, до чергової «підніжки» у вигляді подорожания пального не готові. Тому сьогодні ретельно прораховують, чи варто взагалі сіяти хліб.
— Насіння, добрива, засоби боротьби зі шкідниками та найголовніше—пальне під час посівної дорожчає буквально щодня, — розповів один з фермерів, попросивши не вказувати його прізвища. — Залізти в кредит не проблема. Наскільки мені відомо, сільгоспвиробники району цього року планують взяти позику близько 6 млн. грн. Та чи вдасться зібране збіжжя реалізувати за нормальною ціною, розрахуватися з кредиторами? Сюрпризів чекаємо не стільки.від природи (посухи чи приморозків), як від держави та зернотрейдерів.
З вірою в те, що, дорого посіявши, дорого й візьмуть на виході, херсонські аграрії днями розпочали посівну кампанію в усіх районах області.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |