ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
З надією на врожай
31.03.2011 / Газета: Новий день / № 14 / Тираж: 36600

У Великоолександрівському ра­йоні продовжує активно працювати спеціальний штаб з підготовки аг­раріїв до весняно-польових робіт, створений при райдержадміністрації.

— У штабі обмінюються досвідом, допомагають одне одному сільгосп­виробники, спеціалісти управління сільського господарства та продо­вольства РДА, керівництво району, — розповів голова райдержадмініст­рації В'ячеслав Литвин. — Відповід­но до програми соціального, еконо­мічного та культурного розвитку ра­йону цього року нашими аграріями заплановано виростити 139,9 тис. тонн зерна. Тішить, що до посівної кампанії тракторний парк району май­же повністю готовий. Судіть самі, з 703 одиниць наявної техніки відре­монтовано та перебуває в робочому стані 612. А загалом лише протягом минулого року фермерськими гос­подарствами, сільгосппідприєм­ствами та товаровиробниками придбано 45 тракторів та 5 зернозбиральних комбайнів на загальну суму 18,1 млн. грн.

За словами голови райдержадмі­ністрації, сільгоспвиробниками всіх форм власності для проведення вес­няно-польових робіт уже придбано 3,5 тис. тонн мінеральних добрив. Нині господарства району продовжу­ють роботу з підживлення озимих культур. З прогнозованих 32 тис. га вже підживлено 28.

Запитую у В'ячеслава Литвина, чи готові місцеві аграрії до збільшення вар­тості пального та посівного матеріалу?

— Подорожчання пального, звісно, сільгоспвиробників триво­жить. За попередніми підрахунками, для проведення комплексу весняно- польових робіт району необхідно 1815 тонн дизельного пального. Хто планував продовжувати працювати на землі, той можливе підвищення врахував. Наприклад, великі фер­мерські господарства необхідні па­ливно-мастильні матеріали закупили ще минулого року, застарими цінами.

З яким настроєм розпочали по­сівну, автор цих рядків поцікавився у місцевих сільгоспвиробників. Части­на з них, а особливо так звані одно­осібники, до чергової «підніжки» у ви­гляді подорожания пального не го­тові. Тому сьогодні ретельно прорахо­вують, чи варто взагалі сіяти хліб.

— Насіння, добрива, засоби бороть­би зі шкідниками та найголовніше—паль­не під час посівної дорожчає буквально щодня, — розповів один з фермерів, по­просивши не вказувати його прізвища. — Залізти в кредит не проблема. Наскільки мені відомо, сільгоспвиробники району цього року планують взяти позику близь­ко 6 млн. грн. Та чи вдасться зібране збіжжя реалізувати за нормальною ціною, розрахуватися з кредиторами? Сюр­призів чекаємо не стільки.від природи (посухи чи приморозків), як від держави та зернотрейдерів.

З вірою в те, що, дорого посіявши, дорого й візьмуть на виході, херсон­ські аграрії днями розпочали посівну кампанію в усіх районах області.

Автор: Вадим ЛУБЧАК


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту