ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Благородне служіння людям
31.03.2011 / Газета: Новий день / № 14 / Тираж: 36600

1 квітня Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відзначає своє 10-річчя. Саме на фонд покладене одне з найвідповідальніших зав­дань — державна підтримка і соцзахист потерпілих та членів їхніх сімей. На принципах індивідуального підходу його працівники покли­кані сприяти вирішенню складних доль, захищати інтереси та відсто­ювати права тих, хто опинився в непростих життєвих умовах. Бо трав­мування позбавляє не тільки здоров'я, а й добробуту, впевненості людини в завтрашньому дні, сподівання на власні сили та можли­вості, стабільної роботи та заробітку. Нерідко за плечима такої лю­дини стоїть втрачене не лише її власне благополуччя, а й доля роди­ни, малолітніх дітей та немічних батьків, які до прикрого випадку повністю залежали від свого годувальника.

На сьогодні фонд опікується про­блемами та потребами понад трьох тисяч потерпілих унаслідок трудово­го каліцтва. В цілому по області упро­довж 10 років завдяки медико-соціальній реабілітації знято групу інва­лідності з 66 інвалідів та переведено на менш важку групу 38. Для більшості з них — це передусім шанс поверну­тися до суспільної затребуваності, знайти роботу і знову відчути смак повноцінного життя.

При управлінні виконавчої дирекції фонду в області працює постійно дію­ча комісія з розгляду найбільш акту­альних питань соцзабезпечення по­терпілих. її працівники визначають найгостріші проблеми та комплексні шляхи їх подолання. Так, зусиллями фонду спільно з відповідними служба­ми охорони здоров'я за призначенням лікарів інваліди забезпечуються по­вним спектром медичної допомоги: утриманням в лікарнях, реабілітаційних та санаторно-курортних зак­ладах і необхідними лікарськими засо­бами, обстеженням вузькопрофільними та лікарями загальної практики, доглядом медсестер удома, в лікарні або лікувально-профілактичному зак« ладі, а також необхідними протезно- ортопедичними виробами, окулярами, слуховими апаратами, зубопротезу- ванням, спецзасобами пересування, автомобілями тощо. Слід зауважити, що програма реабілітації для кожного інваліда є абсолютно індивідуальною — вона розробляється медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) з урахуванням місцевих можливостей, соціально-економічних та географіч­них особливостей. Так, останнім часом суттєво розширилися можливості су­часних методів обстеження та лікуван­ня травмованих працівників, до яких залучаються провідні клініки та інсти­тути держави. Завдяки зусиллям фон­ду.кардинально змінилася на краще ситуація з забезпеченням інвалідів праці спецавтотранспортом — управ­лінням виконавчої дирекції фонду в області інвалідам видано 77 авто­мобілів «Славута» відповідної модифі­кації. На сьогодні всі, хто має потребу та право на отримання такого транс­порту і подав необхідні документи, за­безпечені ним стовідсотково. Також їм компенсуються витрати на бензин, ремонт та техобслуговування. Поряд з передбаченим фінансуванням на ви­плату пенсій інвалідам внаслідок не­щасного випадку на виробництві та наданням медико-соціальних послуг працівники відділень фонду дбають, аби якомога більше постраждалих з числа соціально-незахищених верств отримали ще й одноразову грошову допомогу за рахунок проведення в об­ласті щорічної акції «Милосердя».

Потрапивши в біду, потерпілий зазнає як матеріальних збитків, так і моральних страждань. Тож вкрай важ­ливо, аби людина навіть за критичних обставин при втраті працездатності почувалася соціально повноцінною. Одна з ініціатив наших фахівців для підопічних — залучення їх до культур­но-масової роботи. Потерпілі беруть участь у засіданнях тематичних круг­лих столів, святкових зустрічах, спортивних змаганнях, виставках робіт інвалідів праці — майстрів деко­ративно-ужиткового мистецтва, кон­курсах народної творчості. В район­них будинках культури організовуємо зустрічі «Від серця до серця», на яких потерпілі на виробництві, котрі побо­роли недугу й реабілітувалися, ділять­ся своїми думками, досвідом з тими, хто втратив здоров'я в процесі трудо­вої діяльності і яким необхідно також зберегти силу волі, зайняти активну життєву позицію.

Зважаючи на те, що біду легше по­передити, аніж потім ліквідувати, з метою запобігання нещасним випад­кам на підприємствах, де зріс рівень виробничого травматизму, страхові експерти управління на базі експерт­но-технічного центру Держгірпром- нагляду взяли участь в організації та провели навчання і перевірку знань у понад 3,5 тисячі осіб — керівників та працівників, відповідальних за стан охорони праці.

Напередодні свята хочу побажати всім зміцнення здоров'я, оптимізму, сімейного благополуччя, впевненості у завтрашньому дні. А ще запевнити, що наш фонд і надалі докладатиме максимум зусиль, аби люди, котрі втратили здоров'я на виробництві, були захищені та почувалися повно­цінними членами суспільства. Вислов­люю глибоку подяку тим, хто своєю на­полегливістю ініціативою сприяє ре­алізації державної соціальної політики. Наснаги вам для втілення нових ідей!

Автор: Валентин СУХ, в. о. начальника управління вико­навчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних за­хворювань України в Херсонській області


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту