1 квітня Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відзначає своє 10-річчя. Саме на фонд покладене одне з найвідповідальніших завдань — державна підтримка і соцзахист потерпілих та членів їхніх сімей. На принципах індивідуального підходу його працівники покликані сприяти вирішенню складних доль, захищати інтереси та відстоювати права тих, хто опинився в непростих життєвих умовах. Бо травмування позбавляє не тільки здоров'я, а й добробуту, впевненості людини в завтрашньому дні, сподівання на власні сили та можливості, стабільної роботи та заробітку. Нерідко за плечима такої людини стоїть втрачене не лише її власне благополуччя, а й доля родини, малолітніх дітей та немічних батьків, які до прикрого випадку повністю залежали від свого годувальника.
На сьогодні фонд опікується проблемами та потребами понад трьох тисяч потерпілих унаслідок трудового каліцтва. В цілому по області упродовж 10 років завдяки медико-соціальній реабілітації знято групу інвалідності з 66 інвалідів та переведено на менш важку групу 38. Для більшості з них — це передусім шанс повернутися до суспільної затребуваності, знайти роботу і знову відчути смак повноцінного життя.
При управлінні виконавчої дирекції фонду в області працює постійно діюча комісія з розгляду найбільш актуальних питань соцзабезпечення потерпілих. її працівники визначають найгостріші проблеми та комплексні шляхи їх подолання. Так, зусиллями фонду спільно з відповідними службами охорони здоров'я за призначенням лікарів інваліди забезпечуються повним спектром медичної допомоги: утриманням в лікарнях, реабілітаційних та санаторно-курортних закладах і необхідними лікарськими засобами, обстеженням вузькопрофільними та лікарями загальної практики, доглядом медсестер удома, в лікарні або лікувально-профілактичному зак« ладі, а також необхідними протезно- ортопедичними виробами, окулярами, слуховими апаратами, зубопротезу- ванням, спецзасобами пересування, автомобілями тощо. Слід зауважити, що програма реабілітації для кожного інваліда є абсолютно індивідуальною — вона розробляється медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) з урахуванням місцевих можливостей, соціально-економічних та географічних особливостей. Так, останнім часом суттєво розширилися можливості сучасних методів обстеження та лікування травмованих працівників, до яких залучаються провідні клініки та інститути держави. Завдяки зусиллям фонду.кардинально змінилася на краще ситуація з забезпеченням інвалідів праці спецавтотранспортом — управлінням виконавчої дирекції фонду в області інвалідам видано 77 автомобілів «Славута» відповідної модифікації. На сьогодні всі, хто має потребу та право на отримання такого транспорту і подав необхідні документи, забезпечені ним стовідсотково. Також їм компенсуються витрати на бензин, ремонт та техобслуговування. Поряд з передбаченим фінансуванням на виплату пенсій інвалідам внаслідок нещасного випадку на виробництві та наданням медико-соціальних послуг працівники відділень фонду дбають, аби якомога більше постраждалих з числа соціально-незахищених верств отримали ще й одноразову грошову допомогу за рахунок проведення в області щорічної акції «Милосердя».
Потрапивши в біду, потерпілий зазнає як матеріальних збитків, так і моральних страждань. Тож вкрай важливо, аби людина навіть за критичних обставин при втраті працездатності почувалася соціально повноцінною. Одна з ініціатив наших фахівців для підопічних — залучення їх до культурно-масової роботи. Потерпілі беруть участь у засіданнях тематичних круглих столів, святкових зустрічах, спортивних змаганнях, виставках робіт інвалідів праці — майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, конкурсах народної творчості. В районних будинках культури організовуємо зустрічі «Від серця до серця», на яких потерпілі на виробництві, котрі побороли недугу й реабілітувалися, діляться своїми думками, досвідом з тими, хто втратив здоров'я в процесі трудової діяльності і яким необхідно також зберегти силу волі, зайняти активну життєву позицію.
Зважаючи на те, що біду легше попередити, аніж потім ліквідувати, з метою запобігання нещасним випадкам на підприємствах, де зріс рівень виробничого травматизму, страхові експерти управління на базі експертно-технічного центру Держгірпром- нагляду взяли участь в організації та провели навчання і перевірку знань у понад 3,5 тисячі осіб — керівників та працівників, відповідальних за стан охорони праці.
Напередодні свята хочу побажати всім зміцнення здоров'я, оптимізму, сімейного благополуччя, впевненості у завтрашньому дні. А ще запевнити, що наш фонд і надалі докладатиме максимум зусиль, аби люди, котрі втратили здоров'я на виробництві, були захищені та почувалися повноцінними членами суспільства. Висловлюю глибоку подяку тим, хто своєю наполегливістю ініціативою сприяє реалізації державної соціальної політики. Наснаги вам для втілення нових ідей!
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |