Вихованці 13 шкіл і 13 дитсадків Бериславського району можуть вгамувати спрагу виключно «за графіком»
Берйславські лікарі б'ють на сполох: у районі збільшується кількість дітей з серйозними вадами зору. За словами заступника голови місцевої рай- дєржадміністрації Дмитра Тертинного, це пов'язано з невідповідністю меблів у навчальних закладах зросту учнів, недостатньою провітрю- ваністю класів, слабим освітленням і гіподинамічним способом життя підростаючого покоління. Не менш серйозних проблем додає складна ситуація з кадровим забезпеченням медичних закладів району. Зокрема, тут не вистачає педіатрів, стоматологів, гінекологів, терапевтів, травматологів.
Останній раз навчальні заклади укомплектовувалися меблями у 1988 році. У більшості шкіл меблі залишаються ще з часу їх побудови, — зауважив начальник відділу освіти Бериславської РДА Валерій Коребут. — Утім, у закладах є зрістоміри, тож кожна парта виставляється відповідно до зросту учнів. Дотримується і температурний режим, хоча там, де залишається пічне опалення, воно не завжди є ефективним.
Із 29 дошкільних закладів району лише 7 мають центральну каналізацію, у 13 школах і 13 дитсадках вода подається за графіком, що не дозволяє дотримуватися норм санітарної гігієни учнів, — додала під час колегії райдержадміністрації представник Бериславської районної санепідемстанції Надія Лисенкова. — Також не у всіх приміщеннях навчальних закладів дотримується температурний режим. Гарячою проточною водою забезпечені лише 42% шкіл.
За словами заступника головного лікаря комунальної установи «Бериславська центральна районна лікарня» Віктора Костяна, в районі спостерігається зростання смертності дітей віком до року. Причини — несвоєчасне звернення батьків до лікаря і небажання' проводити обстеження дітей.
Всі ці питання обговорювалися під час підбиття підсумків виконання в районі міжгалузевої комплексної програми «Здоров'я нації на 2002—2011 роки».
Як розповів начальник управління ветеринарної медицини в Бериславському районі Ігор 'Димченко, торік тут було зареєстровано 22 випадки сказу, водночас жителі Червоного Маяка категорично відмовляються від проведення щеплень своєї худоби. «Нарешті ми досягли певної домовленості, і, сподіваюсь, приблизно на 80% це питання у даній сільраді буде закрито», — додав він.
— Кадрові проблеми лікарень району ми зможемо вирішувати лише тоді, коли будуть будуватися квартири для лікарів, — підкреслив головний лікар центральної районної лікарні Север'ян Кардава. — Але є інші проблеми, скажімо, недостатня кількість пацієнтів у сільських ФАПах. За наказом міністра охорони здоров'я України кожен ФАП по.винен охоплювати не менше 300 осіб. А у нас є села, де мешкає 30-людей, і ФАП там продовжує працювати. Ми не ведемо мову про закриття таких закладів, але під час реформування галузі багато таких моментів необхідно враховувати. Ніде в світі немає лікарень, які мають 5 ліжок! Проте все це необхідно буде робити дуже обережно і правильно пояснювати людям.
За словами голови Бериславської РДА Ярослава Павлівського, є пропозиція перебудувати колишні старі корпуси центральної районної лікарні в 15-квартирний будинок для лікарів. «Хто відпрацює не менше 10 років, тоді зміг би приватизувати це житло», — додав він. Також Ґїавлівський пообіцяв, що найближчим часом вирішиться питання водопостачання тягинського дитячого оздоровчого табору «Старт», який завжди використовував привозну воду. «Звертати увагу на здоров'я людей з малого віку дуже потрібно, адже у нас сьогодні 30% населення страждає на серцево-судинні захворювання, — додав голова Тягинської сільради Тарас Мацура. — Періііий крок до цього буде зроблено вже цього року: ми встановимо обладнання для очищення води в місцевій загальноосвітній школі».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |