Ще 2 лютого цього року депутатами Великоолексан- дрівської районної ради була створена тимчасова контрольна комісія щодо перевірки стану лікувально-профілактичних закладів. До її складу увійшли 9 осіб: 5 депутатів та чотири фахівці-медики, у тому числі головний лікар центральної райлікарні.
На минулій сесії райради члени комісії повідомили депутатам та журналістам, що протягом чотирьох днів об'їдуть усі населені пункти району, у яких функціонують медичні установи, та ретельно ознайомляться з особливостями роботи кожної з них. Зокрема оглянуть, в якому стані перебуває комунальне майно, з'ясують чи достатня забезпеченість кадрами цих закладів, вивчать порядок надходжень, обліку та використання медичних препаратів. Головне ж — визначать, які з місцевих ФАПІв першочергово потребують ремонту.
Очолювана заступником голови райради Сергієм Морозовим комісія свою роботу вже закінчила. А ось її результатами він поділився неохоче.
— У районі функціонують ЗО фельдшерсько-акушерських пунктів, дві дільничні лікарні, чотири амбулаторії та одна ЦРЛ, — розповів Сергій Морозов. — Члени комісії ознайомилися з реальним станом справ, оцінили ситуацію...
На запитання журналіста, медзаклади яких сіл першими дочекаються ремонту, заступник голови райради відповів коротко: «Вам про це знати не потрібно».
Зі своїми проблемами розберемося самі, без газети, — говорить Сергій Васильович. — Ми знаємо, що необхідно робити у першу чергу. Навіщо про це писати в обласній газеті й соромити район? Повторюсь, члени комісії протягом чотирьох днів об'їздили увесь район і тепер знають дійсний стан справ у галузі медицини. А розповідати зараз, де найгірша ситуація, і після цього обіцяти людям все відремонтувати я не хочу. Все одно питання допомоги ФАПам може бути вирішено тільки після підбиття підсумків виконання бюджету за перше півріччя. І лише за умови перевиконання бюджету.
Скільки ФАПІв потребують ремонту?
Практично всі. Мова йде не про капітальні, а скоріше про косметичні ремонти. Десь необхідно кілька шиферин замінити, пофарбувати підвіконня чи постелити новий лінолеум. Вугіллям та дровами усі медичні заклади району на момент перевірки були забезпечені, — відповів пан Морозов. — Найголовніше, що за результатами перевірки члени комісії вирішили, що всі ФАПи району необхідно зберегти. Жодної так званої оптимізації, а фактично ліквідації медичних закладів у районі не буде. Фельдшер — це найнеобхідніша людина в селі.
І все ж заступник голови райради назвав ФАПи з найгіршим станом справ. За його словами, медзаклади сіл Токареве (Білоусівська сільська рада), Кам'яне (Старосільська сільська рада) та Новогриго- рівка (Новокам 'янська сільська рада) відремонтують в першу чергу.
Про те, чи повністю забезпечені ФАПи кадрами — ні пари з вуст.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |