Алкоголь, наркотики, неблагополучие соціально-економічне становище та, найголовніше, певна байдужість суспільства, зокрема батьків і педагогів, за словами доповідачів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Запобігання насильству та екстремізмові в молодіжному середовищі» є основними факторами, які підштовхують неповнолітніх до злочинів.
З метою виступити на конференції з актуальних проблем стосовно дитячих правопорушень днями до Херсонського юридичного інституту Харківського національного університету внутрішніх справ з'їхалися понад півсотні науковців, спеціалістів відділів кримінальної міліції у справах дітей, членів громадських організацій та журналістів практично з усіх областей України. За допомогою теоретичнрї науки та практичних тренінгів учасники зустрічі намагалися знайти дієві шляхи вирішення проблеми росту підліткового криміналу.
— Минулого року негативна тенденція зростання дитячої злочинності зафіксована в усіх регіонах країни, — повідомив начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в області капітан міліції Роман Мартинов. — На Херсонщині протягом 2010 року безпосередньо дітьми та за їхньої участі скоєно 419 правопорушень. З початку цього року — вже 69. Переважно неповнолітні зважуються на крадіжки приватного та державного майна. Вважаю, що один з головних факторів зростання злочинності — це дитяча бездоглядність. Батьки перебувають у постійному пошуку засобів для існування, і на виховання власних дітей у них не завжди вистачає часу. Педагоги ж більше займаються паперовою рутиною, ніж реальним вихованням. Тільки разом —1 батьки, вчителі та правоохоронці — ми можемо знизити рівень вчинених дітьми правопорушень.
У рамках цієї науково-практичної конференції відбулося кількагодинне пленарне засідання, активна робота в секціях, численні тренінги.
— Важливо, що сьогодні за круглим столом зустрілися теоретики права та безпосередні його практики, — відзначив перший заступник начальника Херсонського юридичного інституту Харківського національного університету внутрішніх справ полковник міліції Сергій Діденко. — Разом ми ще раз визначили головні причини виникнення дитячого екстремізму, тенденції та реальний стан правопорушень в підлітковому середовищі, звернули увагу на роль ЗМІ у профілактиці насильства. Як би банально це не звучало, та молодь — наше майбутнє. І для того, аби максимально уберегти неповнолітніх від злочинності, переконаний, спеціалістам кримінальної міліції у справах дітей, науковцям, заступникам директорів шкіл з виховної роботи, журналістам та лідерам громадських організацій потрібно частіше зустрічатися на подібних заходах, порушувати конкретні актуальні теми, називаючи речі своїми іменами, й намагатися зрозуміти одне одного. Тільки за таких умов наша спільна робота стане ефективнішою.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |