Минулого тижня у Херсоні відбулась прес-конференція, приурочена до Всеукраїнського дня боротьби із сухотами. На жаль наш регіон і досі є лідером у рейтингу областей з найбільшою кількістю хворих на сухоти, а Україна, у свою чергу, займає перше місце серед розвинених держав.
Сьогодні Україна входить до 20 країн, в яких зосереджено 85% світового тягаря цієї епідемії і посідає 4 місце у світі з поширення захворювання на сухоти. Херсонщина останні 15 років посідає 1 місце за темпами поширення цього захворювання. За словами медиків, в нашій області показник туберкульозу більший у півтора рази, ніж по всій Україні. Лікарі наголошують на тому, що зараз ця хвороба є соціально-економічною проблемою.
Про це говорить той факт, що після стаціонарного лікування медикам дуже важко умовити людину продовжувати вживати медикаменти. Адже більше 30% тих, хто хворіє на сухоти ведуть асоціальний спосіб життя. Хворіють на сухоти люди без постійного місця проживання або безробітні. Багато серед хворих і пенсіонерів, і лише 9% з тих, хто страждає на це страшне захворювання — це люди з постійною роботою, які й не відмовляються від лікування і йдуть на контакт з медиками.
«Зараз у нас в області в кожному населеному пункті лікується від сухот близько 2,5 тисяч осіб, — розповідає про ситуацію з епідемією на Херсонщині головний лікар обласного протитуберкульозного диспансера Володимир Бурятинський. — І в кожному районі е лабораторії, які за 24 години можуть встановити чи може хворий заразити оточуючих. І в нас є змога госпіталізувати всіх хворих на інтенсивну фазу лікування. Попри це, фтизіатрам нашої області є над чим працювати, якщо мова йде про амбулаторне лікування. Коли людина потрапляє додому з диспансеру, то часто перестає приймати ліки, і в такому випадку виникає хіміорезистентний туберкульоз, тобто інфекція стійка до' протитуберкульозних препаратів».
Фахівці обласного управління охорони здоров'я запевняють, що сухоти — це виліковна хвороба. Але лише у тому випадку, коли людина лікується безперервно не менше 6 місяців. Актуальним на Херсонщині залишається питання дитячого захворювання на сухоти. У 2010 році лікарі зафіксували 21 випадок, коли хворіли саме діти. Вирішення проблеми медики вбачають лише у вакцинації. Головний дитячий фтизіатр області Ірина Макаренко впевнена, що надійний засіб запобігання цієї хвороби у дітей — це саме щеплення: «Туберкулез — это прежде всего инфекционное заболевание, которое передается воздушно- капельным путем. И родители должны помнить, что туберкулинодиагностика и прививки делаются только для того, чтобы защитить ребенка.
И все, что делают врачи, направлено 'в первую очередь на профилактику, предупреждение этой эпидемии. По-, этому родителям не стоит бояться, когда ребенку в дошкольном или общеобразовательном учреждении делают «пробу манту». Очень часто бывает так, что ребенок заражается от члена семьи, поэтому взрослые тоже должны помнить
о профосмотре. Кроме этого, хотелось бы подчеркнуть тот факт, что даже если разделить еду и воду для тех, кто болен туберкулезом, воздух разделить невозможно. Поэтому если в Вашей семье есть заболевший человек, лучше всего, чтобы он прошел лечение в медицинском учреждении».
Про зниження показників епідемії, за словами спеціалістів, поки що'говорити зарано. Як запевняють лікарі, на сьогоднішній день є лише стабілізація ситуації, але не її покращення. У той же час люди в білих халатах вкотре нагадують про три прості правила, якщо ви не хочете захворіти цією страшною хворобою:
по-перше, сухоти — виліковні; по-друге, — постійне профілактичне обстеження — це захист кожного;
по-третє, якщо Ви поінформовані про хворобу і дотримуєтесь усіх рекомендацій лікарів — ви наполовину захищені.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |