Наприкінці минулого тижня в Херсоні відбувся черговий пленум обласної організації ветеранів. Ветерани розглянули питання, пов'язані зі звітами та виборами, говорили про підготовку до відзначення трагічної в історії країн колишнього СРСР дати — 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни.
Втім, розмова вийшла за рамки порядку денного. Багато ветеранів скаржилися на неуважне ставлення до людей 'їхнього покоління з боку державної влади, особливо районних державних адміністрацій. Навіть транспорт треба було сльозно просити, щоб доїхати до обласного центру і взяти участь у роботі пленуму. У залі лунала гірка думка, що останні з представників покоління переможців, які залишилися у живих, ледь не з простягнутою рукою повинні просити, гроші на діяльність ветеранської громадської організації, що є сьогодні найпотужнішою в Україні.
Майже всіх присутніх хвилювало питання: чому напередодні виборів практично всі політичні сили звертаються за підтримкою до ветеранів, солодко обіцяючи «золоті гори», а зайнявши омріяні крісла у владі, одразу ж забувають про них. Забувають про тих, хто із зброєю в руках, за верстатами заводів і фабрик, за кермом комбайнів створювали Велику Перемогу, визволяючи світ від коричневої чуми. Адже саме це покоління робило нашу державу потужною та економічно незалежною.
Ветерани запропонували ряд заходів щодо відзначення 70-річчя початку війни. З великою увагою слухали присутні на пленумі народного депутата України Катерину Самойлик, виступ якої був співзвучний з думками, що висловили ветерани. «Першочергові ідеологічні задачі, які стоять перед нами, — заявила Катерина Самойлик, — це відновлення історичної правди, захист нашої народної пам'яті. Навіть уявити сьогодні важко, що тоді, 9 травня 1945 року боротьба з фашизмом не закінчилася. Пройшло 65 років з дня Перемоги, а нам з вами знов треба виходити на боротьбу за незалежність держави, за правду, за свою землю, моральність суспільства. Ветерани — це честь, совість та слава нашої держави, тож святий обов'язок кожного керівника, представника влади забезпечити їм спокійну старість у добробуті та увазі.
Той, хто сьогодні принижує ветеранів, сам піде у небуття, ніхто не згадає таку людину добрим словом».
Народний депутат України також , висловила своє занепокоєння тим, що останній рік в країні можна охарактеризувати таким реченням: «Україна без Ющенка, але з його ідеями». Катерина Самойлик звернула увагу присутніх на те, що в державі продовжується небезпечна тенденція фашизації суспільства. У Західних регіонах, де в обласні ради входять представники ВО «Свобода», депутати приймають такі рішення, які «інакше, як знущанням над пам'яттю народу, не можна назвати», не відмінені Президентом і ганебні Укази про присвоєння звання Героя України фашистським прислужникам Бандері та Шухевичу.
Катерина Самойлик також запропонувала зустріти ранок 22 червня біля обелісків та пам'ятників полеглим в боях воїнам і українським громадянам, з квітами, вінками та запаленими свічками. «Саме зранку, коли народ мирно спав, на нашу столицю — місто-герой Київ, на Севастополь летіли бомби, лилася кров захисників Брестської фортеці», — підсумувала свій виступ К,С. Самойлик.
Вона також запропонувала ряд заходів, що треба б було провести в цей історичний день: початку Великої Вітчизняної війни. Ветерани палко підтримали свого народного депутата.
На пленумі також були прийняті звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |