ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
НОВИНИ З ПОДАТКОВОЇ
31.03.2011 / Газета: Акценти / № 12 / Тираж: 5000

28 березня у податковій адміністрації відбулась чергова прес-конференція, на якій спеціалісти-податківці звітували про виконання операції «Бюджет».

Формат цієї операції передбачає

постійну перевірку підприємств ризикової категорії, що вдаються у своїй господарській діяльності до різноманітних схем ухилення від сплати податків. І співробітники з податкової міліції не просто вияв­ляють злочинні махінації в подібних фірмах, а й намагаються допомог­ти сумлінним платникам податків уникнути співпраці з ризиковими підприємствами.

За словами податківців, ство­рювати фіктивні фірми на разі стало тенденцією серед молодих осіб до 35 років, які проживають у обласному центрі. В основному на Херсонщині такою протиправною діяльністю займаються підприємства, що пра­цюють з зерном або зі збутом ме­талобрухту. Популярним є також за­снування підприємства на підставі ви­крадених або втрачених документів. Таким чином, громадянин може і не здогадуватись про те, що він є директором фіктивної фірми.

«Комерційні структури з (ознаками фіктивності зараз зароджуються не стихшно, а цілком системно, наголошує начальник відділу протидії злочинам у кредитно фінансовій сфері та базових галузях економіки управління оперативно- розшукової діяльності УПМ ДПА в Херсонській області Максим Горєлов. — Створюють такі суб'єкти господарювання групи осіб, що ма­ють досвід у цій діяльності. Зазвичай такі люди пов'язані з банківськими та кредитно-фінансовими устано­вами. Наразі нами проведено 54 перевірки подібних підприємств, і в результаті держава отримала більше 80 мільйонів гривень. Крім цього вже зараз порушено 4 кримінальні справи відносно посадових осіб таких підприємств».

Спеціалісти податкової, які залучені до операції «Бюджет» скла­дають спеціальні списки підприємств «ризикової категорії».

Як фірма може потрапити до чорного списку податківців? За словами Максима Горєлова, перше на що звертають увагу інспектори це керівник підприємства. Коли він виконує функції засновника, директора, і бухгалтера водночас — то у податківців з'являються сумніви щодо законних підстав існування такої фірми. До того ж зазвичай у подібних фіктивних організацій немає складських приміщень і відсутні основні фонди. У практиці співробітників податкової міліції є навіть випадки, коли інспектори приходили з перевіркою за адресою підприємства, і на місці виявляли лише стіл та стілець, на якому сидів «керівник». У кожному з подібних випадків — стверджують у ДПА — свій сюжет розвитку подій. Хтось з умільців може відбутись лише штрафними санкціями (розміри яких досить великі), а для когось фіктивна фірма може обернутись позбавлен­ням волі.

Документи всіх фірм, що потра­пляють до списку ризику, податківці передають до ДПА України. І наразі з запропонованих 250 підприємств щодо виключення зі списку ризикової категорії на державному рівні погод­жено лише 71.

Податківці радять підприємцям не вдаватись до подібних злочинних схем. Адже річниця операції «Бюджет» не означає її закінчення, за словами інспекторів вона безтермінова і її орієнтири залишаються незмінними.

Автор: Олена КУЧЕРЯВА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту