Нагадуємо, що нещодавно на підсумковій медичній нараді управління охорони здоров'я Херсонської міської ради начальник управління Микола Гайду- ченко доповів про підсумки діяльності лікувально-профілактичних установ міста по виконанню плану дій галузі охорони здоров'я за 2010 рік та пріоритетні напрямки роботи галузі у 2011 році. Продовжуємо друкувати уривки з цієї доповіді.
Про пільгові категорії громадян
Як зазначає Микола Гайдученко, особлива увага у місті приділяється наданню медичної допомоги пільговим категоріям громадян і, перш за все, ветеранам війни.
На медикаментозне забезпечення громадян, які мають пільги, згідно з чинним законодавством, у разі амбулаторного лікування, фактичні видатки збільшено на 4% і склали Імлн.567,0 тис. грн., для ветеранів війни — на 17,4% (610,8 тис. грн.).
На 10 % збільшилося фінансування на зу- бопротезування. Протягом 2010 року запротезовано 836 осіб, з яких 559 ветеранів війни, у тому числі -154 інваліди війни, 277 ветеранів праці та інвалідів від загального захворювання.
Забезпечено слуховими апаратами 173 особи на суму 119,3 тис. грн., що майже в 1,4 рази більше проти попереднього року.
Бюджетом забезпечено норми витрат на медикаменти у разі стаціонарного лікування ветеранів війни на один ліжко-день — 40грн. Харчування ветеранів війни проводилося за натуральними нормами, вартість одного ліжко-дня по харчуванню склала 29,5 грн.
У міських лікувально-профілактичних установах постійно удосконалюється надання медичної допомоги мешканцям міста.
У КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня»
успішно працює міськии інсультнии центр. Фахівці лікарні продовжують напрацьовувати досвід в оптимізації надання медичної допомоги пацієнтам з гострим порушенням мозкового кровообігу. Працює цілодобово комп'ютерний томограф, що дає змогу проводити контрастне дослідження інтракрані- альних судин з наступним тромболізисом, успішно проведено 12 тромболізісів.
Про модернізацію обладнання
Ефективно працює міський центр амбулаторно-поліклінічної хірургії із спеціалізованим денним стаціонаром, де протягом 2010 року було виконано 4739 оперативних втручань, 30% з яких — ІІІ-ІУ категорії складності. Проліковано в денному стаціонарі 1965 хірургічних хворих. Удосконалюються операції апаратом «Сургітрон».
В офтальмологічному відділенні КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тро- піних» проводилось лікування катаракти методом ультразвукової факоемульсифікації, використовучи для цього найсучасніший американський апарат, а також операційний мікроскоп із Німеччини. На базі лікарні продовжує працювати міський офтальмологічний травмапункт для забезпечення цілодобового надання невідкладної медичної допомоги хворим з травмами очей та їх придатків.
У кабінеті «Діабетичної стопи» протягом звітного року проліковано 5485 хворих, у центрі хірургії синдрому «Діабетичної стопи» проліковано 211 хворих на цукровий діабет з ускладненнями.
Продовжується втілення нових методик в ортопедо-травматологічному відділенні КЗ «ХМКЛ ім. О. С. Лучанського»: малоінва- зивні операції при переломах кісток із застосуванням спеціальних металоконструкцій, проведення блокуючого остеосинтезу при переломах кінцівок, оперативне лікування черезвертлюгових переломів у людей похилого віку стержневими апаратами, методика тотального цементного ендопротезу- вання, кістної пластики з використанням біоімплантантів, методика Гамма при переломах проксимального відділу стегнової кістки.
В міському урологічному відділенні освоєна методика трансуретральної резекції при захворюванні передміхурової залози, ендоскопічне проведення пункц[ї кіст нирок«під контролем УЗД.
Проводилася работа по комп'ютеризації поліклінік. Повністю обладнано автоматизованими робочими місцями регістратура поліклініки №1 КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С. Лучанського», обладнано 2 нових робочих місця в поліклініці №2.
Протягом 4-х років на базі дитячої поліклініки цієї лікарні функціонує міський Центр реабілітації онкохворих дітей. В минулому році знаходилося на лікуванні в Центрі 54 дитини із злоякісними і доброякісними новоутвореннями.
Накопичено значний досвід виконання телескопічних операцій в хірургічних відділеннях клінічних лікарень по видаленню каменів із жовчного міхура, при апендицитах, кістах печіаки, гінекологічних захворюваннях, операцій на органах грудної порожнини при судинних захворюваннях.
В пологовому будинку Суворовського району продовжувалось вдосконалення техніки та методики проведення регіональних знеболювань при кесеревому розтині, продовжено використання ларенгіальних масок, ШВЛ через бактеріальні фільтри, тощо.
Постійно оновлюються методи роботи стоматологічних поліклінік. Впроваджено метод внутрішньо-кісткової імплантації, художньої реставрації зубів, лазеромагнітотерапія та лазерний гідромасаж при лікуванні захворювань тканин пародонту, застосовуються новітні якісні та доступні для населення пломбовочні матеріали.
Сучасне оснащення зуботехнічної лабораторії міської стоматологічної поліклініки дало можливість виготовлення різних видів високої якості зубних коронок та протезів.
Про амбулаторно-поліклінічну та сімейну медицину
Успішно, як завжди, працювала амбулаторно — поліклінічна служба міста.
Показник відвідуваності поліклінік у 2010 році збільшився у порівнянні з попереднім роком і склав 12,2 на одного мешканця, про-' ти 12,08. (по Україні -10,7). Зареєстровано 3,6 млн. відвідувань лікарів у поліклініках, включаючи профілактичні, та понад 455 тисяч зроблено відвідувань лікарями вдома.
У місті продовжує розвиватися сімейна медицина: успішно функціонує поліклініка №3 сімейних лікарів в Таврійському мікрорайоні, 4 амбулаторії сімейного лікаря^ 4 відділення загальної практики сімейної медицини та 57 сімейних дільниць на базі поліклінік міських клінічних лікарень.
У кінці березня 2010 року в поліклініці №3 КЗ «Клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних» відкрито відділення сімейної медицини.
Сімейні лікарі надають медичну допомогу близько 90 тис. мешканцям міста та 1600 — сільського населення, або охоплюють 26% населення.
В умовах реформування системи охорони здоров'я особливе значення має профілактика захворювань та формування здорового способу життя херсонців.
Відповідальними за ці заходи є дільничний та сімейний лікарі, які проводять моніторинг здійснення усіх намічених профілактичних заходів і диспансеризації та визначають для кожного із своїх пацієнтів індивідуальну програму лікування, базуючись на клінічному протоколі.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |