ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
МЕДИЦИНА МІСТА У 2010 РОЦІ
31.03.2011 / Газета: Херсонський вісник / № 13 / Тираж: 10000

Нагадуємо, що нещодавно на підсум­ковій медичній нараді управління охо­рони здоров'я Херсонської міської ради начальник управління Микола Гайду- ченко доповів про підсумки діяльності лікувально-профілактичних установ міста по виконанню плану дій галузі охорони здоров'я за 2010 рік та пріо­ритетні напрямки роботи галузі у 2011 році. Продовжуємо друкувати уривки з цієї доповіді.

Про пільгові категорії громадян

Як зазначає Микола Гайдученко, особли­ва увага у місті приділяється наданню ме­дичної допомоги пільговим категоріям гро­мадян і, перш за все, ветеранам війни.

На медикаментозне забезпечення грома­дян, які мають пільги, згідно з чинним зако­нодавством, у разі амбулаторного лікуван­ня, фактичні видатки збільшено на 4% і скла­ли Імлн.567,0 тис. грн., для ветеранів війни — на 17,4% (610,8 тис. грн.).

На 10 % збільшилося фінансування на зу- бопротезування. Протягом 2010 року запротезовано 836 осіб, з яких 559 ветеранів війни, у тому числі -154 інваліди війни, 277 ветеранів праці та інвалідів від загального захворювання.

Забезпечено слуховими апаратами 173 особи на суму 119,3 тис. грн., що майже в 1,4 рази більше проти попереднього року.

Бюджетом забезпечено норми витрат на медикаменти у разі стаціонарного лікуван­ня ветеранів війни на один ліжко-день — 40грн. Харчування ветеранів війни прово­дилося за натуральними нормами, вартість одного ліжко-дня по харчуванню склала 29,5 грн.

У міських лікувально-профілактичних ус­тановах постійно удосконалюється надання медичної допомоги мешканцям міста.

У КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня»

успішно працює міськии інсультнии центр. Фахівці лікарні продовжують напрацьовува­ти досвід в оптимізації надання медичної до­помоги пацієнтам з гострим порушенням мозкового кровообігу. Працює цілодобово комп'ютерний томограф, що дає змогу про­водити контрастне дослідження інтракрані- альних судин з наступним тромболізисом, ус­пішно проведено 12 тромболізісів.

Про модернізацію обладнання

Ефективно працює міський центр амбула­торно-поліклінічної хірургії із спеціалізова­ним денним стаціонаром, де протягом 2010 року було виконано 4739 оперативних втру­чань, 30% з яких — ІІІ-ІУ категорії складності. Проліковано в денному стаціонарі 1965 хірургічних хворих. Удосконалюються опе­рації апаратом «Сургітрон».

В офтальмологічному відділенні КЗ «Хер­сонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тро- піних» проводилось лікування катаракти ме­тодом ультразвукової факоемульсифікації, використовучи для цього найсучасніший американський апарат, а також операційний мікроскоп із Німеччини. На базі лікарні про­довжує працювати міський офтальмологіч­ний травмапункт для забезпечення цілодо­бового надання невідкладної медичної до­помоги хворим з травмами очей та їх при­датків.

У кабінеті «Діабетичної стопи» протягом звітного року проліковано 5485 хворих, у центрі хірургії синдрому «Діабетичної сто­пи» проліковано 211 хворих на цукровий діабет з ускладненнями.

Продовжується втілення нових методик в ортопедо-травматологічному відділенні КЗ «ХМКЛ ім. О. С. Лучанського»: малоінва- зивні операції при переломах кісток із зас­тосуванням спеціальних металоконструкцій, проведення блокуючого остеосинтезу при переломах кінцівок, оперативне лікування черезвертлюгових переломів у людей по­хилого віку стержневими апаратами, мето­дика тотального цементного ендопротезу- вання, кістної пластики з використанням біоімплантантів, методика Гамма при пере­ломах проксимального відділу стегнової кістки.

В міському урологічному відділенні освоє­на методика трансуретральної резекції при захворюванні передміхурової залози, ендос­копічне проведення пункц[ї кіст нирок«під контролем УЗД.

Проводилася работа по комп'ютеризації поліклінік. Повністю обладнано автоматизо­ваними робочими місцями регістратура по­ліклініки №1 КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С. Лучанського», обладнано 2 нових робочих місця в поліклініці №2.

Протягом 4-х років на базі дитячої по­ліклініки цієї лікарні функціонує міський Центр реабілітації онкохворих дітей. В ми­нулому році знаходилося на лікуванні в Центрі 54 дитини із злоякісними і доброякіс­ними новоутвореннями.

Накопичено значний досвід виконання телескопічних операцій в хірургічних відділеннях клінічних лікарень по видален­ню каменів із жовчного міхура, при апенди­цитах, кістах печіаки, гінекологічних захво­рюваннях, операцій на органах грудної по­рожнини при судинних захворюваннях.

В пологовому будинку Суворовського рай­ону продовжувалось вдосконалення техні­ки та методики проведення регіональних знеболювань при кесеревому розтині, про­довжено використання ларенгіальних масок, ШВЛ через бактеріальні фільтри, тощо.

Постійно оновлюються методи роботи сто­матологічних поліклінік. Впроваджено метод внутрішньо-кісткової імплантації, художньої реставрації зубів, лазеромагнітотерапія та лазерний гідромасаж при лікуванні захворю­вань тканин пародонту, застосовуються новітні якісні та доступні для населення пломбовочні матеріали.

Сучасне оснащення зуботехнічної лабора­торії міської стоматологічної поліклініки дало можливість виготовлення різних видів висо­кої якості зубних коронок та протезів.

Про амбулаторно-поліклінічну та сімейну медицину

Успішно, як завжди, працювала амбула­торно — поліклінічна служба міста.

Показник відвідуваності поліклінік у 2010 році збільшився у порівнянні з попереднім роком і склав 12,2 на одного мешканця, про-' ти 12,08. (по Україні -10,7). Зареєстровано 3,6 млн. відвідувань лікарів у поліклініках, включаючи профілактичні, та понад 455 ти­сяч зроблено відвідувань лікарями вдома.

У місті продовжує розвиватися сімейна медицина: успішно функціонує поліклініка №3 сімейних лікарів в Таврійському мікро­районі, 4 амбулаторії сімейного лікаря^ 4 відділення загальної практики сімейної ме­дицини та 57 сімейних дільниць на базі поліклінік міських клінічних лікарень.

У кінці березня 2010 року в поліклініці №3 КЗ «Клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних» відкрито відділення сімейної медицини.

Сімейні лікарі надають медичну допомогу близько 90 тис. мешканцям міста та 1600 — сільського населення, або охоплюють 26% населення.

В умовах реформування системи охорони здоров'я особливе значення має профілак­тика захворювань та формування здорово­го способу життя херсонців.

Відповідальними за ці заходи є дільнич­ний та сімейний лікарі, які проводять моні­торинг здійснення усіх намічених профілак­тичних заходів і диспансеризації та визна­чають для кожного із своїх пацієнтів індиві­дуальну програму лікування, базуючись на клінічному протоколі.

Автор: В'ЯЧЕСЛАВ АНТОНОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту