Система загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних, захворювань гарантує нашим громадянам соціальний захист, насамперед, право на страхові виплати у разі повної або часткової втрати працездатності, загибелі годувальника чи внаслідок професійного захворювання.
Тому прийняття Верховною Радою України Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», що набув чинності 1 квітня 2001 року, ознаменувало впровадження в Україні нового механізму захисту працюючих від шкідливих та небезпечних для здоров'я виробничих ризиків. Як один день промайнуло 10 років.
У відділенні Фонду зареєстровано 2570 страхувальників, із них 1665 — юридичних та 905 — фізичних осіб, які використовують найману працю.
Тільки за минулий рік страхувальниками сплачено 1 мільйон 713 тисяч гривень страхових внесків. Найактивніші платники, які своєчасно, без порушень сплачують страхові внески, — це підприємства та установи бюджетного фінансування, ФГ Інтегровані агросистеми», ДП «Голопристанське лісомисливське господарство», ДП «НОВА.КОМ», СТОВ «Росія», приватні підприємці Заїка О.Г., Скляр О.А., Скляр В.Ф., Бондарева С.В. та інші.
Зі створенням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в районі було вирішено проблему страхових виплат потерпілим на виробництві, покращилося їх медико-соціальне обслуговування.
З року в рік робота відділення Фонду пов'язана з вирішенням проблем потерпілих на виробництві, яким відділення здійснює страхові виплати.
Всього за десять років потерпілим на виробництві та членам їх сімей виплачено страхових виплат понад 5 млн. гривень.
За лікарняними листками виплачено потерпілим понад 100 тисяч гривень. Слід зазначити, що основна частина виплат по страхових випадках припадає на страхові суми, які щомісячно виплачуються потерпілим або членам їх сімей, які мають на це право в разі смерті потерпілого — це майже 80% від загальної суми усіх страхових виплат.
Щорічно з 1 березня, відповідно до чинного законодавства, відділенням Фонду проводяться перерахунки та підвищення щомісячних страхових виплат, і з року в рік вони зростають. Всі відшкодування потерпілим без будь-яких затримок і в повному обсязі здійснюються своєчасно.
Крім цього, Фонд виплачує пенсії інвалідам праці та членам їх сімей у разі втрати годувальника. Щомісячно до заліку відділенням приймаються витрати Пенсійного фонду України по виплатах пенсій потерпілим від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань.
Суттєвими є також виплати одноразової допомоги потерпілим у разі стійкої втрати професійної працездатності, утриманцям та сім'ям у разі смерті потерпілого.
За ці роки 19 потерпілих забезпечено протезно- ортопедичними виробами та засобами пересування. Усі потерпілі, яким відповідно до рекомендацій МСЕК належить лікуватися 6 медичних закладах району та області, отримали потрібні медичні послуги. Фонд почав забезпечувати' інвалідів праці автомобілями, відповідно до встановленої черговості в 2007 році. На сьогодні всі інваліди отримали автотранспорт.
Водночас відділення Фонду постійно проводить профілактичні заходи, спрямовані на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, недопущення нещасних випадків на виробництві. Страховий експерт відділення постійно бере участь у комплексних та оперативних перевірках стану охорони праці. Щороку перевіряється більше 100 підприємств. За результатами перевірок страхувальників видаються подання, в яких вказано порушення законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праЦг. Під час перевірок спеціалістам підприємств надаються потрібні консультації. Крім того, проводяться семінари, «круглі столи» та наради зі спеціалістами з охорони праці страхувальників. Розповсюджуються нормативно-правові акти з питань охорони праці, законодавство про загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві, надається допомога по впровадженню системи управління охороною праці. Велика увага також приділяється навчанню спеціалістів страхувальників. Тільки у 2010 р. Фонд узяв участь у навчанні 9 груп із 165 осіб відповідальних за охорону праці.
За 10 років страховий експерт залучався до розслідування 81 нещасного випадку.
Успішне вирішення комплексу питань, що стоять перед Фондом, можливе завдяки спеціалістам відділення, серед яких і ветерани Фонду, котрі працюють з перших днів його роботи — головний бухгалтер Л.О. Паламарчук, заступник начальника відділення Ю.К. Мещеряков, головний спеціаліст С.О. Свідерська і фахівці, які приєдналися до роботи згодом — головний спеціаліст В.М. Веселовська, спеціаліст Я.І. Бурдюг, на адресу яких страхувальники та потерпілі від нещасних випадків висловлюють теплі слова подяки.
Надалі працівники відділення ВД ФСНВ у Цюру- пинському районі налаштовані всебічно удосконалювати роботу з профілактики виробничого травматизму, реабілітації потерпілих, надання соціальних послуг та допомоги потерпілим, поширювати співпрацю зі спорідненими установами, що забезпечують соціальний захист населення.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |