Зимовий чемпіонат України з легкоатлетичного кросу став уже невід'ємною сторінкою спортивної історіїЦюрупинська. 24-25 березня він проводився всьоме на традиційному місці — в мальовничому бору дослідного лісництва Степового філіалу Укр- НДІЛГА (в афіші помилково вказана траса кросу в лісі біля «Цюрупинського лісництва»). Організаторами його виступили Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, однойменне управління Херсонської облдержадміністрації, Федерація легкої атлетики України та обласна федерація легкої атлетики.
До Цюрупинська на цей раз з'їхались майже 300легкоатлетів з 23 областей України та Києва. Змагалися вони на 7 кросових дистанціях та в естафеті. Чемпіонат обслуговувала суддівська колегія Херсонської області, яка має великий досвід проведення таких змагань.
Цюрупинськ був представлений у складі збірної Херсонської області спортсменами ЛСК «Іскра» (директор Сергій Мягков) та ДЮСШ «Золота нива» районної ради (Анатолій Діденко).
Для бігунів це добре, коли світить сонце, хоча погода була й не зовсім тиха — вітряна. Однак на заховану в за- лісених кучугурах кросову трасу вітер майже не діставав. Така погода сприяла досягненню високих результатів.
Трасу підготували по найвищому розряду. По красі, ландшафту, складності вона не схожа ні на яку іншу в Україні. А тому для багатьох спортсменів стала щасливою. Так що до стартів траса була готова, в чому ми переконались самі. Встановили «оз- вучку», по ходу забігів велись кваліфіковані коментарі. На офіційній церемонії відкриття організатори побажали спортсменам доброго настрою, оптимальної форми, здоров'я, вдалого виступу.
«Віримо в успіх! 24-го», — заслужений тренер України Сергій Мягков, як висококваліфікований спеціаліст, точно назвав день нашого тріумфу — 24 березня, перший день змагань. Наш земляк Олександр До- манчук став чемпіоном України серед молоді на 4-кілометровій дистанції. Цікаво, що Олександр не розлучався з фотоапаратом. Він — член Асоціації спортивних журналістів України, його знімки регулярно друкують спортивні видання, інтернет.
Зауважимо, що виступи цюру- пинських легкоатлетів увійшли в заліки інших областей, у яких вони зараз навчаються. Зокрема, чемпіонство цюрупинчанина Олександра Доманчука «поділили» між собою дві області — Херсонська, звідки Олександр родом, та Рівненська, де він зараз навчається.
Коли всі мають приблизно рівні шанси на перемогу, саме від дрібниць залежить результат забігу і як наслідок — досягнення найбажані- шої для кожного спортсмена нагороди. «Хто із спортсменів підійде до старту на піку своєї форми, розрахує сили на всю дистанцію — той і виграє», — таке золоте правило Сергія Мягкова.
Склалося так, що на другий день змагань, 25 березня, Сергію Костянтиновичу виповнилося 55 років, з чим його привітали організатори та спортсмени. «Своє 50-річчя я також святкував на змаганнях», — посміхнувся С.Мягков.
Але ж чи може бути такою «дрібницею» сам вік спортсмена? Звичайно, якщо він молодший своїх суперників, це не може не позначитись на результаті.
Одними з перших з цюрупинських спортсменіву складі збірної Херсонщини стартували зовсім юні Світлана Ма- лиш та Ксенія Береженко. Досить сказати, щопершанарік.адругаажнадва роки молодші від своїх суперниць. І все ждівчата гідно трималися на дистанції — Світлана ввійшла навгть у першу десятку, що зовсім непогано для початку.
У забігу жінок також були спортсменки, які можуть виграти медаль найвищого ступеню, конкуренція дуже висока. Я спеціально підрахував — в одному забігу стартувало 10 майстрів спорту та майстрів міжнародного класу. При такому розкладі нашій Юлії Шматенко, яка лише нинішнього року перейшла в категорію юніорок, змагатися нарівні з такими суперницями було вкрай важко. «Хвилюєшся? — поцікавився у Юлії перед стартом. — «А ось і ні! — відповіла дівчина. — Що хвилюватися, коли суперниці — як на підбір!».
Юлія зізналася, що розраховує хіба що на місце в другій десятці. Та найдивовижніше те, що фінішувала вона четвертою! Ґлише трохи не дотягнула до призового місця. А п'ятою на фініші була наша пара- лімпійка, спортсменка з обмеженими фізичними можливостями Людмила Даниліна, яка вже не перший рік доводить, що вона гідний суперник і для багатьох здорових легкоатлеток.
Свіжу інформацію можна було почерпнути на розвішених прямо на стовбурах дерев стендах. Вона постійно оновлювалася. Тут же можна було поспілкуватися зі спортсменами, тренерами, вболівальниками.. Вивчити статистику змагань. У підсумку, збірна Херсонської області, у складі якої виступали наші спортсмени, стала четвертою після киян, миколаївців та хмельничан. Зате першою була в естафеті — найпрестижнішому виді змагань.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |