28 березня у залі засідань Цюрупинської районної ради відбулась XVII конференція районної організації Партії регіонів.
По першому питанню делегати заслухали і обговорили доповідь голови районної організації ПР Вадима Андрушкевича «Про результати виборів 31 жовтня 2010 року депутатів та голів місцевих рад усіх рівнів та основні напрямки соціально-економічної політики Партії регіонів на період до 2012 року та заходи щодо подальшого зростання її ролі у проведенні системних реформ у районі».
Доповідач зазначив, що при 53571 виборцеві у районі в голосуванні взяло участь лише 20928 чоловік, або 38,9%, при тому, що на президентських виборах 2009 року активність виборців склала 60%. Особливо показові цифри по місту Цюрупинську, де при 19292 виборцях виявили бажання голосувати лише 6307 (!) чоловік, або 32,7%.
Так, продовжує В.Андрушке- вич, Партія регіонів відносно інших політичних сил здобула більшість мандатів у районній і міській радах і забезпечила обрання свого кандидата на посаду міського голови, провела своїх кандидатів на посади шести сільських голів. Але ці результати дуже далекі від тих, на які районна партійна організація обгрунтовано розраховувала.
У чім причини? — запитує В.Ан- друшкевич і сам же відповідає: вони найперше в тому, що незадовільно спрацював районний штаб, звідси похідні — робота агітаторів, виборчих комісій, самих кандидатів була пущена на само- плив. А конфлікти між районною і міською виборчими комісіями взагалі мало не призвели до зриву виборів, й лише в останній день ситуацію вдалось вирівняти.
Ми стоїмо на порозі виборів до Верховної Ради. Ці вибори будуть проходити на фоні дуже болісних реформ, які проводять нині Президент і уряд. У жорсткому режимі доведеться працювати й всім нам.
Що треба робити? Насамперед навести порядок у своїх лавах, а це означає, що привести у відповідний стан первинні партійні організації, налагодити співпрацю між секретарями первинних організацій і депутатами місцевих рад, навести порядок у сплаті членських внесків. Головне ж — зробити висновки з помилок на виборах 31 жовтня минулого року.
Депутат міської ради Ігор Жит- ченко, виступаючи в обговоренні доповіді, закликав до дотримання всіма членами партії партійної дисципліни, яка й повинна стати запорукою успіху будь-якої справи. А реформи, так, вони болючі, але необхідні. Депутат послався на досвід Польщі, де фермери на два роки затягнули пояси на останню дірочку, зате тепер вони господарі становища. Треба потерпіти, закликав делегатів депутат.
Голова районної ради Лариса Снігур, зіткнувшись із негативом в роботі деяких місцевих рад, слушно зауважила, що до найменшої посади державного службовця передбачено цілий ряд вимог: і відповідна вища освіта, і досвід роботи (а якщо це керівник, то й керівної), а от до посади голови (сільського, селищного, міського) такі вимоги не передбачені. Ці вимоги, очевидно, ми повинні закладати при підборі кандидатів самі.
(Що це саме так а не інакше підтвердила потім у своєму виступі делегат від Кринківської первинної партійної організації Галина Пет- раш, за словами якої і її, й інших членів партії сільський голова на сесії сільської ради не допускає. І це за умови, що, у відповідності із ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.16 «Сесії ради проводяться гласно. У разі необхідності рада може прийняти рішення про проведений закритого пленарного засідання». Якщо таке рішення не приймалось, присутнім у сесійному залі може бути будь- який громадянин. А не дозволяють нам бути присутніми на сесіях тому, говорить ГПетраш, що ми протестуємо проти кричущого самоуправства в забудові річкових берегів. Зараз іногородні товстосуми скуповують хати по березі, і, нехтуючи вимогами законодавства, за мовчазної згоди сільського голови, споруджують свої палаци у рекреаційній зоні у той час, коли доступ до річки повинен бути вільним для всіх громадян. А в першу чергу — місцевим жителям. Лише четверо наших депутатів виступають проти такого свавілля, а більшість депутатів Козачела- герської сільської ради займають іншу позицію. Чому — про те нехай їх спитають їхні виборці. Тому я звертаюсь до вас, Вадиме Миколайовичу, за допомогою. Допоможіть нам врятувати плавні, береги й село).
А щодо реформ, продовжила Лариса Снігур, які нині проводяться в Україні, то ми ж повинні на них дивитись не лише через щілину негативу, а бачити в них у першу чергу позитив, який там закладений. І саме про позитив і говорити людям. Тим більш, що реформи й покликані зробити наше життя кращим.
Турбує Ларису Снігур і реклама роботи депутатів Партії регіонів, на чиєму рахунку чимало добрих справ, але людям про це невідомо; роботу з молоддю не можна пускати на самоплив; посилити відповідальність депутатів перед виборцями та ін.
Показовим був виступ депутата районної ради Юрія Карпухіна, чиї слова про те, «вибори ми виграємо лише тоді, коли щось зробимо для людей», були схвалені оплесками. А щодо затягування ременів до останньої дірочки, так ми, зауважив Ю.Карпухін, у такому затягнутому стані живемо вже 20 років.
З обговореного питання конференція прийняла відповідну постанову.
Конференція обрала новий склад ради районної організації Партії регіонів; обрала Ольгу Марченко кандидатом до складу контрольної комісії Херсонської обласної організації Партії регіонів та делегатів на XX конференцію обласної організації Партії регіонів.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |