ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Для оптимізації навчального процесу
04.04.2011 / Газета: Рідний край / № 14 / Тираж: 1147

25 березня 2011 року за участю голови районної державної адміністрації М.Д. Романія та заступни­ка голови районної дер­жавної адміністрації І.Ю. Малишевої у відділі освіти районної державної адмі­ністрації відбулася нарада керівників загальноосвітніх установ району та праців­ників відділу освіти.

На нараді підведено підсумки перевірки орга­нізації навчально-виховно­го процесу у загально­освітніх закладах району, які проводилися упродовж двох місяців за дорученням голови районної державної адміністрації від 21 лютого 2011 року №9/1-2. За цей час відділом освіти вивче­но питання функціонуван­ня і розвитку освітніх уста­нов у поточному році, зроб­лено детальний аналіз діяльності керівників цих установ, перевірено стан методичної та виховної ро­боти, забезпеченість кад­рами та фінансування ос­вітянської галузі.

Про рівень управлінсь­кої діяльності керівників загальноосвітніх закладів щодо здійснення внутрі- шкільного контролю за організацією навчально- виховного процесу допо­віла головний спеціаліст відділу освіти районної державної адміністрації С.М. Нестеренко. В резуль­таті перевірки було прове­дено співбесіди з адмініст­раціями шкіл,.переглянуто шкільну документацію, відвідування уроків. Вста­новлено, що всі навчальні заклади району працюють за планом роботи. Розроб­лені програми розвитку шкіл. Керівники Верхньо- рогачицької ЗОШ №1, гімназії, Зеленівської, Чис- топільської, Михайлівської, Ушкальської загально­освітніх шкіл щомісячно здійснюють аналіз вико­нання заходів, передбаче­них планами роботи. У всіх школах наказами розподі­лено функціональні обо­в'язки між адміністрацією та членами колективу, вра­ховано конкретні умови ро­боти, особистісні та уп­равлінські якості кожного працівника.

Про організацію мето­дичної роботи в школах району поінформувала за­відуюча районним мето­дичним кабінетом Н.В. Ткач. Вона зазначила, що у 2010-2011 навчальному році педагогічні колективи шкіл району продовжують роботу за темою «Профе­сійна мобільність вчителя в контексті Болонського про­цесу», вступили в третій II етап «Забезпечення мо­більності вчителя та учня шляхом формування інформаційнихта комуніка­тивних компетенцій.

Районний методичний кабінет проводить фахову методичну роботу.

Щорічно для педагогів проводяться січневі зустрічі, де вчителі об­мінюються досвідом, ви- I рішують назрілі проблеми. ІІЗ цілому проведено 28 методичних заходів.

Відповідно до плану ро­боти у листопаді-грудні 2010 року рроведено І та II етап XI Міжнародного кон­курсу з української мови ім. П. Яцика, в якому взяли участь 275 учнів. За підсумками II етапу пере­можцями визнано трьо> учнів Верхньорогачицькоі ЗОЇЛІ №2, двох учнів Верх­ньорогачицькоі' ЗОШ № 1 та Первомаївської ЗОШ, по одному учню Верхньо­рогачицькоі гімназії та Чи- стопільської ЗОШ.

З метою підвищення професійної майстерності вчителя, виявлення та попу­ляризації педагогічного дос­віду серед педагогічних пра­цівників району проведено І тур Всеукраїнського конкур­су «Вчитель року- 2011». За підсумками суперфіналу пе­реможцями вийшли в номі­нації «Історія» — Марценюк С.В. (Михайлівська ЗОШ), в номінації «Початкові класи» Задорожко З.І.(Верхньоро- гачицька ЗОШ №1). У номі­нації «Світова література» звання лауреата присвоєно Столковській Т.О. (Чистопільська ЗОШ).

У кожному навчальному закладі проведено анкетуваннй вчителів «Стан мето­дичної роботи». За підсум­ками опитування більшість вчителів вважає, що для вдосконалення структури методичної роботи по­трібно активніше організо­вувати ярмарки педагогі­чних надбань вчителів, проводити педагогічні ви­ставки.

У своєму виступі Н.В. Ткач також зупинилася на недоліках, які встановлено під час перевірки загально­освітніх закладів та потре­бують негайного усунення.

На нараді заслухано інформацію методиста ра­йонного методичного кабі­нету О.О. Михайлової про стан виховної роботи в за­кладах освіти.

Наголошено, що увесь виховний процес здійснюється комплексно через навчальний процес, позакласну роботу, а також через роботу органів учні­вського самоврядування. Значна увага надається ро­боті з профілактики право­порушень, поширення не­гативних явищ серед учні­вської молоді.

Питання профілактики правопорушень дітей розг­лядаються на педагогічних радах, на нарадах при ди­ректору, педрадах, мето­дичних об'єднаннях клас­них керівників та засіданнях шкільного самоврядування.

У роботі використову­ються різноманітні форми виховних заходів з враху­ванням вікових особливос­тей дітей та потреб на­прямків виховної роботи. Це, зокрема, проведення рейдів «Урок», «Канікули», тижнів правових знань, рейдів-перевірокумов про­живання учнів, тематичні лінійки, конференції, анке­тування, тематичні класні години, зустрічі з фахівцями — лікарями центральної районної лікарні, працівниками РВ УМВС, служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, район­ного управління юстиції.

Протягом поточного на­вчального року діти, учнівсь­ка молодь залучалися до відзначення знаменних подій в житті українського народу та традиційних свят.

Учні загальноосвітніх на­вчальних закладів брали ак­тивну участь у різноманітних районних, обласних, Всеук­раїнських конкурсах, акціях, операціях.

Постійно проводиться волонтерська робота — на­дається посильна допомо­га ветеранам війни і праці, людям похилого віку, одино­ким жителям селища та сіл, проводяться шкільні акції «Ветеран живе поруч», «З добрим ранком ветеран», «Молодь, діти — ветерану» тощо.

Проте поряд з позитив­ним у роботі закладів осві­ти виявлено і певні недо­ліки, зокрема, увсіхзагаль- ноосвітніх закладах не на належному рівні налагодже­на співпраця з працівника­ми служби у справах дітей ра- йонної державної адмі­ністрації, центру соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді, лікарями централь­ної районної лікарні. На роз­гляд засідань батьківського всеобучу дужй рідко або взагалі не виносяться пи­тання щодо профілактики поширення наркоманії, ВІЛ/ СНІДу серед дітей шкільно­го віку, впливу негативних звичок батьків на здоров'я дітей. Не поновлені класні куточки, куточки національ­ної символіки в більшості кабінетів середньої та стар­шої ланки Верхньорога­чицькоі ЗОШ №2, Самійлі- вської ЗОШ, інших шкіл.

Про організацію навчально-виховного процесу у Верхньорогачицькій гімназії гуманітарно-естетичного профілю доповів директор гімназії Ю.О. Маніленко. Він зазначив, що за період 2001-201 Ороків гімназія ви­пустила 104 випускники, з них 10 отримали золоті ме­далі, 27 вступили до вищих навчальних закладів. Проте аналіз руху учнів за ці роки свідчить, що чисельність учнів постійно зменшується. Окрім цього матеріально- технічна база гімназії не відповідає сучасним вимо­гам. Через відсутність коштів не розвивається ес­тетичний напрямок гімназії.

З цього питання висту­пила заступник голови рай­онної державної адмініст­рації І.Ю. Малишева. Вона зазначила, що гімназію створено 10 років тому і хоч надії на неї покладалися ве­ликі, вони не виправдалися. Сьогодні у гімназії відсутній конкурсний відбір учнів, як­існий склад педагогічного колективу не відповідає ви­могам для закладу нового типу, контингент дітей зменшується. На сьогодні навчається лише 87 учнів, а працює 20 вчителів та 13 осіб обслуговуючого персо­налу. Вартість утримання одного учня в гімназії — 9134 грн. В той час цей же по­казник у ЗОШ №1-4 тис. грн., ЗОШ №2 — 5 тис. грн. На даний час в ЗОШ №1 навчається 309 учнів при проектній потужності — 720, у ЗОШ №2 — 246 при потужності — 540 учнів, по­тужність гімназії — 144 учні Отже бачимо, що навчальні заклади райцентру напов­нені відповідно на 43,46,59 відсотків.

Начальник відділу освіти районної державної адмін­істрації В.О. Коротун дода­ла, що гімназію чекає неза­баром державна атестація Зрозуміло, що всі ці недо­ліки негативно вплинуть на оцінку закладу. А це при­зведе до того, що заклад не буде проатестовано, ви­пускники не отримають до­кумент про освіту. Відпові­дно до потужності закладів контингент учнів селища може наповнити одну шко лу. Тож, враховуючи терито­рію проживання в селищі, доцільним буде забезпечи­ти функціонування двох за гальноосвітніх закладів.

Проаналізувавши робо­ту всіх освітніх установ ра­йону, і особливо в селищі Верхній Рогачик, учасники наради підтримали пропо­зицію про реорганізацію . шляхом злиття Верхньоро- гачицької ЗОШ №1 І-ІІІ сту­пенів ім. П.Ю.Корбута та Верхньорогачицько» гімназії гуманітарно-есте­тичного профілю.

На нараді також розгля нуто питання про рівень управлінської діяльності ке­рівників загальноосвітніх закладів щодо здійснення внутрішкільного контролю за організацією навчально виховного процесу, кадро ве забезпечення, аналіз господарської діяльності загальноосвітніх установ району у 2010-2011 на- вчальномуроці, стан фінан сового забезпечення зак ладів освіти. З кожного пи тання були прийняти конст­руктивні рішення.

За підсумками наради голова районної державної адміністрації М.Д. Романій дав доручення: підготувати підсумковий наказ за на­слідками перевірки, негай­но усунути виявлені недо ліки, особливо ті, що не по требують фінансових вит рат, протягом навчального року тримати на контролі стан навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах райо­ну, винести на розгляд сесії районної ради питання про реорганізацію Верхньоро­гачицькоі гімназії гумані­тарно-естетичного про­філю та Верхньорогачиць­коі ЗОШ №1 ім.П.Ю. Корбу- та шляхом злиття у Верх- ньорогачицьку гімназію, попередньо провівши зустрічі з метою обговорен­ня цього питання з трудо­вим колективом та батька­ми учнів Верхньорогачиць­коі гімназії.

Підготовлено відділом з питань внутрішньої по­літики, преси та інфор­мації, зв'язків з громадсь­кістю апарату районної державної адміністрації.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту