ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Де є зрошення, там є майбутнє!
04.04.2011 / Газета: Каховська зоря / № 27-28 / Тираж: 8000

Минулої п'ятниці вперше відбулося спільне виїзне розширене засідання колегії Херсон­ської обласної держадміністрації і Державного агентства водних ресурсів України, на якому було обговорено роботу обласного виробничого управління меліорації та водного господарства і перспективи подальшого розвитку зрошення на Херсонщині.

Передовсім учасники наради завітали до управління Головного Каховського магістраль­ного каналу. Голову облдержадміністрації М.Костяка, голову обласної ради В.Пелиха та голову Державного агентства водних ресурсів України В.Сташука тепло привітали на кахов­ській землі голова районної державної адміні­страції В.Сторчак, голова райради М.Крупін і начальник УГКМК Ю.Ващенко.

На оглядовому майданчику Головної насо­сної станції Ю.Ващенко доповів М.Костяку та В.Сташуку про стовідсоткову готовність управ­ління ГКМК до нового 39-го поливного сезону і отримав дозвіл на введення в робочий режим насосних агрегатів № 3 та № 4 ГНС для належ­ного заповнення дніпровською водою всіх ка­налів та зрошувальних мереж.

Після того шановні гості взяли курс на м. Таврійськ, де відбувся вже 53-й пуск дніпров­ської води у Північно-Кримський канал. З цього приводу на Головній споруді каналу відбувся мі­тинг. Всіляких гараздів у новому поливному се­зоні експлуатаційникам каналу та хліборобам Херсонщини і Криму побажали голова облдер­жадміністрації М.Костяк, голова Державного агентства водних ресурсів України В.Сташук, Герой Соціалістичної Праці колишній началь­ник управління «Укрводбуд» М.Боня, голова держкомітету водного господарства АР Крим і. Вайль та начальник управління Північно- Кримського каналу М.Риженко (на фото).

В актовому залі управління Північно- Кримського каналу відбулася пленарна части­на спільного виїзного засідання. Відкриваючи її, М.Костяк зазначив, що нині на Херсонщині використовується тільки 285 тисяч зрошува­них гектарів. Така прикра ситуація склалася в результаті недосконалого реформування аграрного сектора економіки, невдумливого розпаювання ріллі та недостатньої держав­ної фінансової підтримки, відсутності дієвих власників зрошуваних ланів. Отож протягом наступних трьох років відповідно до укладеної господарської Угоди між урядом України і обл­держадміністрацією та облрадою зрошувані площі на Херсонщині буде поетапно відновле­но, а лани під крапельним зрошенням збіль­шаться до 23 тисяч гектарів.

М.Костяк також зауважив, що на зрошенні суттєво зросте вирощування зернових культур та овочів і будуть введені в дію нові переробні та складські потужності. В свою чергу В.Сташук додав, що вже в поточному році держава поміт­но збільшила фінансування зрошувальної'галу- зі Херсонщини і взяла на себе систематичну виплату солідних компенсацій за використання на зрошенні електроенергії.

Роботу меліоративного та водногоспо- дарського комплексу області детально про­аналізував у своїй доповіді заступник голови облдержадміністрації О.Гонтар. Він, зокрема, наголосив, що трудівники Каховського району передовсім тому є лідерами на Херсонщині у виробництві сільгосппродукції, що вдумливо і настійно займаються зрошуваним землероб­ством. В поточному році область за рахунок введення в дію нових зрошувальних мереж і розширення посівів озимої пшениці, овочів та високорентабельних культур поставила за мету отримати додатково один мільярд гри­вень прибутку. Держава виділить Херсонщині в 2011 році 120 мільйонів гривень на збільшення поливної ниви і створення зон екологічно чи­стої продукції. Крім компенсації витрат елек­троенергії на зрощенні, уряд також компенсує зрошенцям витрати на придбання пально- мастильних матеріалів і відтворення родючості грунтів.

В обговоренні питань подальшого розви­тку зрошення в області взяли участь началь­ник обласного виробничого управління мелі­орації та водного господарства Є.Коваленко, академік-секретар відділення землеробства та меліорації Національної академії аграрних наук М.Ромащенко, голова Каховської районної ради М.Крупін, директор інституту землероб­ства Південного регіону НААНу Раїса Вожегова, голова обласної асоціації фермерів Микола Халупенкота інші.

Колегія ОДА і Державне агентство водних ресурсів України прийняли спільну розгорну­ту угоду, яку урочисто підписали М.Костяк і В.Сташук.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту