Він став до керма міста у непростий для Херсона час. Тоді, коли Україну штормило так, як ніколи, здається, уїїісторії! Не обійшли шторми демократизації і наше місто.
Випало Миколі Ординському бути, що називається, у самому горнилі суспільних процесів (на зламі двох тисячоліть), коли ніякий партквиток не гарантував перебування на високій посаді. Він був правою рукою (заступником) тодішнього голови міськради Олега Швидкого, відтак, у його прямі обов'язки входило гасити суспільні пристрасті. Як мовиться, не до пам'ятника Потьом- кіну, не до «ленінських» суботників, не до феєрверків було!
...Під вікнами міськради часто вирували пристрасті. Бюджетники (найперше учителі) вимагали зарплат. А кошти на ті зарплати десь потрібно було шукати. І можна лишень уявити, що довелося пережити тоді міській владі, яку представляв корінний херсонець Микола Ординський!
Сесії міської ради перетворювалися на баталії з виносом і занесенням бюста Леніна, розмахуванням прапорами і криками «геть!».
Голову міської ради сім днів обирали! — пригадує Микола Миколайович.
Потрібно було мати неабияку витримку, аби не зірватися і собі на «демократичні» крики. Та Ординський, на адресу якого мало не щодня теж лунали звинувачення у потуранні комуністам і їхніг/амбі- ціям, не піддався на емоції.
Справді непросто працювалося, — зізнається ювіляр. — На мене було покладено обов'язки організовувати роботу депутатів міськради. А їх тоді було 220! Ліворуч — група «Діло», праворуч — «Альтернатива», і в кожної свої вимоги... А місто вимагало свого: зарплат, регулярного газо- і водопостачання, ліквідації підтоплення...
Здавалося, після всіх цих баталій Ординський ніколи не зголоситься бути на відповідальній-посаді. Здавалося... Та треба знати характер Ординського! Корінний херсонець, він відчував і свою відповідальність за долю міста і його мешканців. Можливо, через те уникав показушної публічності, виконуючи покладені на нього обов'язки терпляче і самовіддано.
— Мені довелося прийняти місто у минулому тисячолітті у некращі для нього часи, — говорить співрозмовник. — Фінансовий стан — плачевний: близько 200 мільйонів гривень кредитної заборгованості, 70 відсотків невиплачених зарплат...
Справді — не позаздриш. Це не карету цариці Катерині ставити, не хороводи з Лолітою Мілявською водити...
Вже за те, що вдалося розрулювати ситуацію, Миколі Ординському мають дякувати не лише родини учителів чи медиків.
Хоча, зізнається мер двох тисячоліть, і його команді хотілося увічнити і пам'ять Потьомкіна, і День міста з феєрверками відзначати.
Отож запам'ятаймо: Херсон має завдячувати колишньому голові міської ради Миколі Ординському насамперед за те, що зміг зробити дві важливі для міста речі — погасити борги бюджетникам і справедливо розділити комунальне майно.
Мало хто знає і про те, що ювіляр, будучи талановитим спортсменом, брав участь у чотирьох спартакіадах України і одній —Росії. Випадок справді унікальний не лише для області.
А потім... У міську владу прийшли інші, а Микола Ординський реалізовував набутий досвід на інших відповідальних посадах.
І ось настав той час, коли можна йти на заслужений відпочинок.
— Е-е, ні! — каже Микола Ординський. — Разом із однодумцями розпочинаємо реалізацію важливого для області соціально-економічного проекту. Є досвід, є сили, є бажання...
І немає сумніву у тому, що ювіляр досягне поставленої мети. Він завжди їх досягав. Як би не доводилося важко.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |