ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Хто з'їв наш хліб?
07.04.2011 / Газета: Новий день / № 1 / Тираж: 36600

У містах аграрної Херсонщини майже неможливо придбати сільгосппродукцію за доступними цінами

«Де хліб? Янукович з'їв!» — «поспівчувала» мені біля по­рожніх хлібних полиць в одному з центральних магазинів Кахов­ки якась літня жінка. Знайти уве­чері або рано-вранці в центрі міста бодай якийсь хліб зараз — щось із розряду фантастики. Якщо не встиг придбати в денні робочі години, потім доведеть­ся шукати його лише у великих супермаркетах. Продавці у дріб­ніших магазинах такий дефіцит пояснюють нестійким попитом на цю продукцію — тому і за­мовляють її на хлібозаводах стільки, щоб гарантовано про­дати протягом доби. Причому у першу чергу розпродається дешевий хліб, решті ж покупців пропонуються хлібини вартістю 3,6-4,2 грн.

Але ситуація з хлібом ще не найгірша. Набагато дивнішим видається те, що у Каховці, яку на всіх рівнях представляють як розвинутий аграрний край і мало не столицю овочівництва Херсонщини, взимку і тепер, навесні, практично не можливо знайти у продажу свіжої зелені, каховських огірків, перцю, то­матів, дешевих круп і борошна. «Я не уявляю собі їжу без свіжо­го салату, базиліка або петруш­ки. Невеличкий вибір цього є лише в декількох магазинах міста. На ринок я можу сходити тільки у вихідні, але й там ціни зашкалюють — 4—5 грн. за ма­ленький пучок салату або кіндзи! Невже важко все це вирощува­ти втеплицяхі продавати людям взимку, як це робиться в усьому світі?»— дивується на ринку ви­хователь дитсадка Олександра.

Ще гірші справи з гречкою. Автор цих рядків обійшов чима­ло магазинів у Каховці і в жодно­му не побачив її у продажу. Знай­шлася вона лише на прилавках місцевого ринку облспоживспі- лки — по 22 грн. за кг. «На ринку я майже нічого не купую, — зізналася моя знайома Окса­на. — Ціни там буквально на все, крім вирощених самими про­давцями овочів, значно вищі, ніж у магазинах. Наприклад, оселедець, який я купую в чис­тому і теплому магазині коштує 18—19 грн./кг, а на брудних рин­кових прилавках — 22 грн. Але навіть за гречкою, без якої я не уявляю свій раціон, на ринок не піду і вважаю, що наша держава абсолютно нічого не робить, щоб вирішити цю проблему».

На цьому тлі майже сенса­цією стало повідомлення в одній з місцевих газет про те, що про­давців продукції відомого на всю Україну ДПДГ «Асканійське» ви­турили зі свєтловського ринку у Каховці. Про це на початку березня розповіла сама директор цього підприємства Герой Ук­раїни Віра Найдьонова.

Це не зовсім так, — заува­жила бухгалтер ринку Тетяна Пилипенко. — Адже ми зацікав­лені у тому, щоб на ринку було якомога більше продавців із якісною продукцією. Навіть пен­сіонери у нас постійно питали: коли «Асканійське» знову тут буде торгувати? Нарешті 5 бе­резня вони відновили у нас свою роботу, торгували м'ясом—сви­ниною за ціною 35—45 грн./кг і м'ясним фаршем.

Проблеми на свєтловсько- му ринку вже вирішені, — підтвер­дила «Новому дню» Віра Найдьо­нова. — Наші працівники там тор­гують щосуботи, а крім м'яса і фаршу реалізуємо ще крупи.

Цікаво, що чіткої відповіді на питання: як зупинити ціни на продовольчому ринку, не вдало­ся отримати і під час круглого столу на цю тему, який нещодав­но відбувся у Каховці. Тож мож­на вважати, що навіть за умов гарних врожаїв очікувати суттє­вого зниження цін на хліб, бо­рошно, м'ясо, овочі і крупи і навіть на повернення дефіцит­них продовольчих товарів у наші магазини, українським покуп­цям не слід.

Автор: Олег БАТУРІН


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту