ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Замість гаю і стадіону розважальні центри
07.04.2011 / Газета: Новий день / № 15 / Тираж: 36600

Про зазіхання на дубовий гай, який знаходиться у Херсоні на Миколаївському шосе, чули не тільки мешканці області. Єдину зелену зону у Північному мікрорайоні міста депутати віддали під черговий торговельно-розважальний центр. На минулій сесії міськради стало відомо: на питанні знищення цього гаю, попри масові протести жур­налістів, членів понад ста громадських організацій та ти­сяч небайдужих городян, не поставлено крапки.

Депутатам і губернатор— не авторитет

Нагадаємо суть питання. Рішенням депутатів міськради минулого скликан­ня від 13 жовтня 2009 року донецькій компанії «Амстор» затверджено матері­али вибору місця розташування земель­ної ділянки площею 5 га під торговель­но-розважальний центр та надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо виділення її в оренду. Коли завдяки журналістам широкому загалу херсонців стало відомо про це, тисячі городян ви­йшли на мітинги протесту. Голова обл­держадміністрації Микола Костяк реко­мендував депутатам ввести тимчасовий мораторій на виділення в оренду ділян­ки землі й не поспішати з видачею по­годжень. Та, як з'ясувалося на останній сесії, губернатор Херсонщини, який є ще й головою обласної організації Партії регіонів, для місцевих депутатів-одно- партійців — не авторитет. Більшістю го­лосів вони відхилили протест прокуро­ра, який фактично вказував на неза­конність виділення землі, зокрема на відсутність погодження матеріалів вибо­ру місця розташування земельної ділян­ки з боку природоохоронних та санітар- но-епідеміологічних служб.

За відхилення протесту проголосува­ли 46 депутатів, проти — 19, двоє народ­них обранців участі в голосуванні не бра­ли. Цікаво, що рішення вдалося прийня­ти не відразу. З першої спроби «за» про­голосувала недостатня кількість депу­татів. Фактично не вистачило кількох голосів. Керівник фракції Партії регіонів Ігор Козаков попросив у головуючого оголосити технічну перерву, після якої запропонував переголосувати питання повторно, оскільки, за його словами, при першому голосуванні волевиявлен­ня кількох депутатів не було враховано електронною системою.

Ось що думають з цього приводу безпосередні учасники дійства у сесійній залі.

Володимир МИКОЛАЄНКО, голова фракції «ВО «Батьківщина»: «Серед депутатів є чимало порядних та автори­тетних людей. Не розумію, як вони мог­ли проголосувати фактично за знищен­ня дубового гаю. Не ми його саджали, не нам приймати рішення про його ліквіда­цію. Усупереч думці громадськості, жур­налістів та навіть губернатора більшість депутатів протест прокурора таки відхи­лили. Підприємство «Амстор» практично може розпочинати роботи. У нас нама­гаються забрати чергову зелену зону. Сьогодні громадськість проводить там чистий четвер, а завтра, можливо, за­їдуть бульдозери і все дочиста згребуть».

Володимир САЛЬДО, міський го­лова: «Це питання тривалий час обгово­рюється громадськістю. Частина людей розуміє, що місто — живий організм,о воно повинно розвиватися, змінювати­ся. А роздмухують проблему навколо інвестиційних проектів конкретні люди, які, зрозуміло, не зацікавлені, аби місто процвітало.

Уже кілька разів особисто запевняв, що цей об'єкт навіть не планують розміщувати на місці дубового гаю. Мова йде про вільну ділянку, поруч з автомобіль­ною заправкою».

На запитання журналіста, чи є рішен­ня природоохоронного та санітарно- епідеміологічного органів з цього питан­ня, про відсутність яких зазначено у про­тесті прокурора, міський голова відповів: «А хто вам сказав, що там щось будують? Ви бачили будівництво?».

Спортсменам — грамоти, бізнесменам — стадіон?

Не менш резонансним виявився внесений» міським головою з голосу проект рішення щодо відхилення ще одного протесту прокурора щодо рішення сесії від 12 травня 2010 року, яким депутати надали згоду на розроб­ку проекту землеустрою щодо оренди земельної ділянки Площею 0,75 га на вулиці Перекопській, 7, для ТОВ «Спортивний клуб України». Свій про­тест прокурор вніс ще 15 грудня мину­лого року, у зв'язку з тим, що вказана ділянка, на якій знаходиться стадіон «Спартак», відноситься до земель рек­реаційного призначення, і будівництво там заборонене законодавством. На­томість депутати планують побачити на цьому місці спортивно-розважальний адміністративний центр.

— Сьогодні в міста відбирають ста­діон «Спартак», — прокоментував депу­тат Станіслав Трошин. — Практично дітей позбавляють останньої можли­вості займатися спортом. Опозиція обов'язково опротестує це рішення в прокуратурі міста.

Символічно, що за годину до пози­тивного голосування за відхилення цього протесту прокурора, у сесійній залі грамотою міського голови Володи­мир Сальдо відзначив кільканадцять кращих спортсменів міста, подякував­ши їм за славетні здобутки у спорті.

Автор: Вадим ЛУБЧАК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту