ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Особистий прийом у селі Шевченко
12.04.2011 / Газета: Чорноморець / № 27 / Тираж: 2265

31 березня голова районної ради О.Ф.Старенький провів особистий прийом у с. Шевченко.

До районного керівника звернулись власники корів з проханням посприяти у виділенні пасовища для випасу худоби. На зустрічі були присутні сільський голова ради Ю.М.Руденко, землевпорядник ради Т.І.Тодорчук та депутат райради, обраний по одномандатному мажоритарному виборчому округу №14, А.Л.Журавський. Вони повідомили, що місце для випасання худоби та прохід до нього є. Однак у залі засідань сільської ради, де проходив прийом, розгорілась суперечка. Жителька села Г.С.Волковська та ще 8 її односельчан сказали, що корів пасти ніде. Голова райради порадив селянам винести дане питання на засідання депутатської комісії, а голові сільської ради — провести роз’яснення серед жителів села, які мають корів, з тим, щоб прозоро вирішити дане питання. Також він порадив депутату районної ради А.Л.Журавському взяти участь у засіданні комісії, щоб люди побачили, що їх не обманюють.

Цікавились селяни, чому немісцевим земельні ділянки за селом виділяють, а сільські жителі не можуть отримати землю. У селі немає роботи, і єдиний заробіток — вирощування сільгосппродукції. О.Ф. Старенький відповів, що донедавна районна державна адміністрація, якій законом доручено виділяти земельні ділянки, працювала непрозоро. І навіть він, голова районної ради, не знав, кому і в якій кількості виділяли землю. Щодня РДА приймала до 37 рішень по виділенню земельних ділянок. Зараз ситуація трохи змінилась. Однак повинна існувати практика, коли спочатку розглядають заяви місцевих жителів, а відтак – іногородніх.

В.Н.Кляпка поцікавився у голови районної ради, чи існує у районі план розвитку сільських рад на майбутнє? Адже село залишилось без робочих місць, без перспективи для молоді. Ні, такого плану не існує, – була відповідь. – Є план розвитку району в цілому. По сільському господарству практично нема інвестиційних проектів.

Серед проблем, названих шевченківцями, – незадовільний стан сільського будинку культури, погана робота бездротового радіо. Плату за нього знімають регулярно, а радіо більше мовчить, ніж віщає. Звернулась до голови райради працівниця колишнього РКП «Райсількомунгосп» – Л.В.Ліжукова. Їй не повернули заробітної плати 5 тисяч гривень. Після реорганізації комунального підприємства жінка продовжує працювати у новоствореному комунальному підприємстві «Райкомунсервіс». Однак її заробітна плата не висока, а вона ж добивається 100-відсоткової оплати за надані послуги. О.Ф.Старенький відповів, що при оплаті праці повинна враховуватись якість виконаної роботи. Працівникам, які збирають кошти за воду вчасно і у повному обсязі, повинна виплачуватись, відповідно, і більша заробітна плата. Попереднє РКП збанкрутувало, а його керівники попались на хабарі. У підприємстві велась подвійна бухгалтерія. Райсількомунгоспу не щастило із керівниками, підприємство збанкрутувало. Тому обіцяти, що борг буде виплачено, голова райради не може.

Запитували жителі Шевченко, чи запрацює у селі дитячий садок – дітей вистачає. Голова районної ради відповів на це запитання ствердно.

Після особистого прийому О.Ф.Старенький разом із Ю.М.Руденком відвідав фельд-шерсько-акушерський пункт та будівлю дитячого садка. ФАП знаходиться у приміщенні сільської ради. У медичних кабінетах тепло (котельню запустили взимку 2011 року, для чого з районного бюджету виділили 75 900 грн), аптечний кіоск має необхідний мінімум медпрепаратів, працює фізіотерапевтичний кабінет. ФАПу надає допомогу фермер і депутат районної ради А.Л. Журавський. ФАП планує розширюватись – у приміщеннях, які простоювали через холод, почався ремонт.

Дитячому садку минулого року з районного бюджету було виділено 98 тисяч гривень на ремонт даху. Кошти освоїли. Приміщення дитячого садка збереглось у хорошому стані. Тому, запевнив сільський голова, проблем не має бути, були б кошти. Олег Федорович дав вказівку скласти кошторис ремонту дитсадка.

Автор: Прес-центр районної ради


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту