Значної шкоди посівам можуть завдати хвороби, шкідники та бур'яни.
Весна втупила в свої права. Під теплими сонячними променями стрімко пішли в ріст посіви озимини, а з ними — і бур'яни, як озимі, так і ярі. Обстеження полів засвідчили: чисельність шкодочинної рослинності на квадратному метрі хлібних посівів коливається від 20 до 90 штук. Традиційно для боротьби з ними використовують гербіциди, а ось строки обробітку залежать від видового складу бур'янів. У разі, коли на озимині домінують однорічні дводольні, посіви обробляють на початку кущіння; багаторічні коренепаросткові — у фазі повного кущіння озимих культур. При цьому варто дочекатися масової появи ярих бур'янів, щоб не довелося обробляти посіви двічі. Краще застосувати один із препаратів групи 2,4 Д у суміші з Гранстаром у половинних дозах з одночасним додаванням стимуляторів росту рослин (Агростимулін, 5 мл/ га, Емістим, 10 мл/га). Це зменшить пригнічення озимої пшениці та поліпшить її стан.
Поля озимини, уражені хворобами, з яких розраховують зібрати продовольче зерно та насінники, слід обробити баковими сумішами гербіцидів та фунгіцидів. Згідно з прогнозами, оптимальні строки для проведення хімічного прополювання розпочнуться в другій декаді квітня.
На окремих площах зернових, посіяних по стерньових попередниках, суттєвої шкоди посівам може завдати хлібна попелиця, яка зараз переважно знаходиться в ІІІ-му віці і харчуватиметься упродовж квітня. Обробіток інсектицидами варто проводити за наявності на 1 квадратному метрі посівів 3-5 личинок.
Осіннє обстеження лісосмуг засвідчило високу чисельність (4,5 екз. на 1 кв. м) кпопа-черепашки в місцях зимівлі. Це може призвести до масового поширення шкідників на посіви та ушкодження рослин. За наявності порогу шкодо- чинності, хімічні обробки варто планувати як проти клопів-черепашок, що перезимували, так і проти їх личинок.
Економити на закупівлі хімічних препаратів не варто, своєчасний і якісний захист сільгоспкультур від шкідників, хвороб і бур'янів значно підвищує врожайність та якість зерна, що, у свою чергу, позитивно позначається на рентабельності сільгоспкультур.
Нагадую, що трудівники, які працюють з гербіцидами, обов'язково повинні пройти медогляд, навчання та інструктажі з правил техніки безпеки і мати допуски на право проведення робіт з хімічними засобами захисту рослин.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |