ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Микола Костяк виходить на Італію
12.04.2011 / Газета: Вісник Олешшя / № 29-30 / Тираж: 3416

Інтерв'ю з головою Херсонської обласної держав­ної адміністрації Миколою Костяком за підсумками візиту української делегації до італійської провінції Парма.

Миколо Михайловичу, Ви нещо­давно побували в італійській провінції Парма. З якою метою Ви здійснили цей візит?

Провінція Парма славиться об­ладнанням для переробки овочевої та плодової продукції. На Херсон­щині плодівництво набирає обертів, і ми потребуємо впровадження но­вих технологій, створення нових аг­рарно-промислових підприємств.

Сьогодні у Чаплинському районі будується завод фірми «Агрофьюжн», який потребує високоякіс­ного обладнання для своєї роботи. Таке обладнання виробляється на італійському заводі «СП». Узв'язку з тим, що ми оперативно підготува­ли всі дозвільні документи, облад­нання для Чаплинського заводу буде поставлене вже наприкінці 2011 року, а не через 1,5-2 роки, як обумовлю­валося раніше. Для прискорення його поставки до Херсонщини я спільно із президентом миколаївсь­кої фірми «Агрофьюжн» Сергієм Сипком виїхали до Італії для узгод­ження усіх необхідних процедур.

«Агрофьюжн» — це вертикально інтегрована компанія повного циклу, що займається виробництвом від вирощування сировини до виготов­лення кінцевого продукту. Ми дуже зацікавлені в тому, щоб на території Херсонщини працював такий потуж­ний завод.

Крім того, перебуваючи у Пармі усього трохи більше однієї доби, я зустрівся з представниками влади та бізнесу міста Парма.

Під час зустрічей ми обговорю­вали питання щодо можливості налагодження ділових і партнерських відносин між українськими та італ­ійськими виробниками.

Як Вас прийняли на італійській землі, у яких цікавих місцях Ви по­бували?

Парма — це адміністративний центр італійської провінції Емілія-Романья, розташований на північному заході від Болоньї. Місто відоме ви­робництвом шинки і сиру, а також своєю прекрасною архітектурою й околицями. Туту 1601 році був зас­нований один з найстаріших у світі вищих навчальних закладів — Пер­мський університет.

Провінція головним чином сільськогосподарська. Там пошире­не виноградарство, молочне тварин­ництво (виробництво сиру «пармед- жано» («пармезан»). Широко поши­рене виробництво делікатесів: пер­мська шинка, різні сорти салямі, елітні сорти вин, вирощування трю­фелів.

В історичному центрі, який легко обійти пішки, є цікавий і добре осна­щений музей, де можна дізнатись прожиття другої дружини Наполео- на Марії-Луїзи, герцогині Пермської. Гарна площа Дуомо з Кафедраль­ним собором і баптистерієм, побу­дованими з рожевого мармуру в кінці 12 століття, «Веронська троян­да». Це одні із найбільш визначних середньовічних будівель в Італії.

У палаці Palazzo della Pilotta, по­будованому в 1583 році, розміщена Академія образотворчих мистецтв, де виставлені роботи художників Пермської школи, а також Археоло­гічний музей, Національна галерея, театр Фврнезе і музей Бодоні.

Підчес мого візиту ми також по­бували у приміщенні мерії міста. Це надзвичайно красива старовин­на будівля. Там президент союзу промисловців та підприємців Пер­мської провінції Чезаре Аззалі пода­рував мені книгу та розповів, що у провінції Парма є дуже багато підприємств, які могли б плідно співпрацювети з українськими парт­нерами, адже тут сконцентровані потужні виробництва, що дають 80 відсотків валового експорту Італії.

В ремках візиту ми побували не заводі CFT та відвідали тепличний комплекс компанії Seedling ТесИ.Також ми оглянули установки для прямої і непрямої стерилізації зе технологією ІІНТ молока, вершків, пудингів, десертів, асептичних ємно­стей: ліній для готування, пестери- зації/стерилізації напоїв високої і низької кислотності, таких як некта­ри, фруктові соки, чай та ін.

За результатеми зустрічі перед­бачено можливість підписення Про­токолу про дружбу та взеєморозум- іння між Пармською провінцією та Херсонською областю.

Автор: Юрій АНІСІМОВ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту