Після публікації у «ВО» повідомлення про громадське обговорення проекту Олімпійського центру підготовки національних команд України з водних видів спорту на березі річки Конка, за вказаним контактним номером телефону до міськради телефонували городяни із сумнівом: а чи, бува, це не лише добрий намір, який таким і залишиться? Щоб у невеличкому місті, хай зі спортивними традиціями, та такий об'єкт національного значення — аж дивно, засумнівалися деякі здивовані цюрупинці. Ні, це реальність, засвідчило громадське обговорення містобудівного обгрунтування цього об'єкта, яке відбулося в малому залі Центру культури та дозвілля.
Напевне, ще не всім городянам віриться, що спорудження в Цюрупинську Олімпійського центру — обгрунтований вибір держави і цілковита реальність, інакше бажаючих обговорювати проект цього вельми престижного об'єкта було б набагато більше, зазначила заступник Цюрупинського міського голови Ольга Петриченко, ведуча громадського зібрання.
Після обрання, згідно законодавства, секретаріату громадського обговорення, найпершим відрекомендував проект новобудови виконавчий директор замовника Олімпійського центру ДП «Об'єднання спортивно- господарських споруд» Олександр Вітренко. За його словами, серед претендентів на цей об'єкт були Миколаїв, Автономна республіка Крим. За найсуворішими вимогами обрали Цюрупинськ з його унікальними для тренування спортивної еліти.водних видів спорту можливостями. Якщо тут, на місцевих водних плесах, тутешні спортсмени доростають до чемпіонів олімпійських і світових рівнів, то буде така можливість і у всіх, хто, як представники національних команд, приїде сюди тренуватися з усієї України, зауважив Олександр Вітренко. Об'єкт буде відкритим для відвідання усім бажаючим поспостерігати за тренуванням спортивної еліти, сприятиме розвитку туризму, наповненню місцевого бюджету.
Містобудівне обгрунтування майбутньої забудови з допомогою наочності зробила Ірина Молчанова — директор приватно-наукової проектної фірми «Херсонпроект».
Розташується майбутній об'єкт на березі Конки, неподалік промислової зони, заЖит- лоселищем. Як до цілісного комплексу, до нього, зокрема, ввійдуть чималий готель, басейни, комплекси трамплінів та вишок, трибуна на 1000 місць, універсальний спортивний ігровий зал, концертний зал та чимало іншого. Прямо-таки перлина Олешшя. Все споруджуватиметься з дотриманням санітарних зон. Інфраструктура об'єкта буде прив'язана до електро-, газових та каналізаційних комунікацій з достатніми запасами потужностей, що неподалік. Під'їзні магістралі до Олімпійського центру вдало поєднуватимуться з виїздами на автомагістраль Відень-Ростов — на-Дону, що поруч, та міські автодороги.
Як зауважила Ірина Молчанова, на цю місцину мав види і Херсонський морський торговельний порт, який після перекидання на протилежний берёг хотів би прокласти залізницю до станції Цюрупинськ. Та Олімпійський центр найбільше відповідає інтересам міської громади. До того ж, набагато впорядкованішою стане зона відпочинку з фактично великою сучасною набережною.
За повідомленням начальника управління сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олега Кравця та депутата обласної ради Олександра Малому- жева, спорудження Олімпійського центру взяли під свій патронат Микола Костяк — голова ОДА, депутатський корпус області. Об'єкт такого найпрестижнішо- го рівня стане візитною карткою нашого краю, послугами якого мають намір скористатися і спортсмени поки що ближнього зарубіжжя, Росії.
Повну підтримку майбутньому Олімпійському об'єкту висловив від районної влади перший заступник голови райдер- жадміністрації Вадим Безносен- ко: «Дай, Боже, щоб такий кра- сеньунасбув!»
На запитання громадськості відповів Олександр Вітренко: яка вартість спортивно-трену- вального комплексу, коли розпочнеться його будівництво і коли завершиться, чи будуть збережені ДЮСІІІ з водних видів спорту, човнова станція?
Вартість проекту з можливим зростанням поки що сягає 100 млн. гривень. На виготовлення остаточних варіантів проектів містобудівного обгрунтування Центру, їх погодження відповідно до діючого законодавства потрібен час. Згоду на відведення земельної ділянки має дати Цюрупинська міська рада. За сприятливих умов, цього року буде спроектований і підготовлений будівельний майданчик з підняттям грунту,
для природного ущільнення якого потрібен час. Наступного року, після проведення тендерів за участю будівельних організацій області, розпочнеться спо рудження об'єкта, це справа не одного року. Сподіваємося, що до Олімпійських ігор в Англії 2013 року, зауважив О.Вітренко, у наших спортсменів уже буде можливість потренуватися на цій спортивній базі. Строки повного завершення будівництва залежатимуть від обсягів фінансування з державного бюджету. Збережуться і човнова станція, і ДЮСШ. Місту від Олімпійського центру в усьому тільки додасться. Тут на час будівництва працевлаштується не менше -ста місцевих безробітних. Будівництво веслувального каналу, про кончу необхідність якого говорили, то вже друга черга будівництва. Манежу Центрі буде багатопрофільний, так що його можливостями скористаються і місцеві легкоатлети, призери Паралімпійських ігор.
Згідно з вимогами законодавства, для вирішення спірних питань, якщо такі виникнуть в подальшому, обрано погоджувальну комісію.
По всьому видно, громада готова підтримати спорудження Олімпійського центру як складової частини міста, від якої додасться здорового способу життя, інтересу до спорту, доброї слави міста. Як пообіцяла Ольга Петриченко, цим переймуться і депутати міської ради.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |