ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Олімпійському центру в Цюрупинську бути!
12.04.2011 / Газета: Вісник Олешшя / № 29-30 / Тираж: 3416

Після публікації у «ВО» по­відомлення про громадське об­говорення проекту Олімпійсько­го центру підготовки національ­них команд України з водних видів спорту на березі річки Кон­ка, за вказаним контактним но­мером телефону до міськради телефонували городяни із сум­нівом: а чи, бува, це не лише добрий намір, який таким і за­лишиться? Щоб у невеличкому місті, хай зі спортивними тради­ціями, та такий об'єкт націо­нального значення — аж дивно, засумнівалися деякі здивовані цюрупинці. Ні, це реальність, засвідчило громадське обгово­рення містобудівного обгрунту­вання цього об'єкта, яке відбу­лося в малому залі Центру куль­тури та дозвілля.

Напевне, ще не всім городя­нам віриться, що спорудження в Цюрупинську Олімпійського центру — обгрунтований вибір держави і цілковита реальність, інакше бажаючих обговорювати проект цього вельми престиж­ного об'єкта було б набагато більше, зазначила заступник Цюрупинського міського голо­ви Ольга Петриченко, ведуча громадського зібрання.

Після обрання, згідно зако­нодавства, секретаріату гро­мадського обговорення, най­першим відрекомендував про­ект новобудови виконавчий ди­ректор замовника Олімпійсько­го центру ДП «Об'єднання спортивно- господарських спо­руд» Олександр Вітренко. За його словами, серед претен­дентів на цей об'єкт були Мико­лаїв, Автономна республіка Крим. За найсуворішими вимо­гами обрали Цюрупинськ з його унікальними для тренування спортивної еліти.водних видів спорту можливостями. Якщо тут, на місцевих водних плесах, тутешні спортсмени доростають до чемпіонів олімпійських і світових рівнів, то буде така можливість і у всіх, хто, як пред­ставники національних команд, приїде сюди тренуватися з усієї України, зауважив Олександр Вітренко. Об'єкт буде відкритим для відвідання усім бажаючим поспостерігати за тренуванням спортивної еліти, сприятиме розвитку туризму, наповненню місцевого бюджету.

Містобудівне обгрунтування майбутньої забудови з допомо­гою наочності зробила Ірина Молчанова — директор приват­но-наукової проектної фірми «Херсонпроект».

Розташується майбутній об'єкт на березі Конки, непо­далік промислової зони, заЖит- лоселищем. Як до цілісного ком­плексу, до нього, зокрема, ввійдуть чималий готель, басей­ни, комплекси трамплінів та ви­шок, трибуна на 1000 місць, уні­версальний спортивний ігровий зал, концертний зал та чимало іншого. Прямо-таки перлина Олешшя. Все споруджувати­меться з дотриманням санітар­них зон. Інфраструктура об'єкта буде прив'язана до електро-, газових та каналізаційних кому­нікацій з достатніми запасами потужностей, що неподалік. Під'їзні магістралі до Олімпійсь­кого центру вдало поєднувати­муться з виїздами на автомагі­страль Відень-Ростов — на-Дону, що поруч, та міські автодороги.

Як зауважила Ірина Молчано­ва, на цю місцину мав види і Хер­сонський морський торговельний порт, який після перекидання на протилежний берёг хотів би про­класти залізницю до станції Цюрупинськ. Та Олімпійський центр найбільше відповідає інтересам міської громади. До того ж, на­багато впорядкованішою стане зона відпочинку з фактично ве­ликою сучасною набережною.

За повідомленням начальни­ка управління сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олега Кравця та депутата облас­ної ради Олександра Малому- жева, спорудження Олімпійсько­го центру взяли під свій патро­нат Микола Костяк — голова ОДА, депутатський корпус області. Об'єкт такого найпрестижнішо- го рівня стане візитною карткою нашого краю, послугами якого мають намір скористатися і спортсмени поки що ближньо­го зарубіжжя, Росії.

Повну підтримку майбутньо­му Олімпійському об'єкту вис­ловив від районної влади пер­ший заступник голови райдер- жадміністрації Вадим Безносен- ко: «Дай, Боже, щоб такий кра- сеньунасбув!»

На запитання громадськості відповів Олександр Вітренко: яка вартість спортивно-трену- вального комплексу, коли роз­почнеться його будівництво і коли завершиться, чи будуть збережені ДЮСІІІ з водних видів спорту, човнова станція?

Вартість проекту з можли­вим зростанням поки що сягає 100 млн. гривень. На виготов­лення остаточних варіантів про­ектів містобудівного обгрунту­вання Центру, їх погодження відповідно до діючого законо­давства потрібен час. Згоду на відведення земельної ділянки має дати Цюрупинська міська рада. За сприятливих умов, цьо­го року буде спроектований і підготовлений будівельний майданчик з підняттям грунту,

для природного ущільнення якого потрібен час. Наступного року, після проведення тендерів за участю будівельних органі­зацій області, розпочнеться спо рудження об'єкта, це справа не одного року. Сподіваємося, що до Олімпійських ігор в Англії 2013 року, зауважив О.Вітренко, у наших спортсменів уже буде можливість потренуватися на цій спортивній базі. Строки повно­го завершення будівництва за­лежатимуть від обсягів фінансу­вання з державного бюджету. Збережуться і човнова станція, і ДЮСШ. Місту від Олімпійсько­го центру в усьому тільки до­дасться. Тут на час будівницт­ва працевлаштується не менше -ста місцевих безробітних. Бу­дівництво веслувального кана­лу, про кончу необхідність яко­го говорили, то вже друга чер­га будівництва. Манежу Центрі буде багатопрофільний, так що його можливостями скориста­ються і місцеві легкоатлети, призери Паралімпійських ігор.

Згідно з вимогами законо­давства, для вирішення спірних питань, якщо такі виникнуть в по­дальшому, обрано погоджу­вальну комісію.

По всьому видно, громада готова підтримати спорудження Олімпійського центру як складо­вої частини міста, від якої дода­сться здорового способу життя, інтересу до спорту, доброї слави міста. Як пообіцяла Ольга Пет­риченко, цим переймуться і де­путати міської ради.

Автор: Анатолій ШВЕЦОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту