Так звучить популярний народний жарт про недотепність... Кажуть, у кожному жарті є лише частка жарту, а все інше — правда.
Яку ціль переслідували зловмисники, які минулого тижня злочинними діями вивели з ладу причіп з ємкістю для підвезення води, нині виясня-. ють правоохоронці, а те, що' мешканці Високопілля і Кня- зівки залишилися без питної води — це факт.
Майже п'ять років приватний підприємець Іван Оліферович постачав питну воду населенню Високопілля, а з приходом нового селищного голови — і жителям села Князів- ки. Сумлінно платив податки, старався ні з ким не конфліктувати, співпрацював з органами місцевого самоврядування. Маючи інвалідність II групи і потребу купувати дорогі ліки, аби не відмовили ноги, трудився Іван Іванович по 20 годин на добу. Люди натомість були лише вдячні «водовозу».
Бо безцінна волога в домашніх криницях не придатна для вживання, а для малечі — навіть небезпечна.
Та яке ж було здивування підприємця, коли одного дня виявив причіп з ємкістю понівеченим. «Пробиті скати в двох місцях, живцем вирвані крани, вирвані сигнали поворотів, стопів. Хіба я комусь заважаю?», — з присмаком гіркоти зауважує Іван.
Та, щоб господар довго не розмірковув, зловмисники залишили записку «Пусть думает район за воду, а то мы тебя не то заделаем...».
Схожі дії можна було бачити в постреволюційних фільмах, коли білі червоним і навпаки, коїли диверсії. Але ті часи ой як далеко. То чим же керувалися, і чиї це були месники? Зрозуміло одне: дії їхні розходяться з інтересами самого народу. Хіба хоч одна бабця чи господарка назве їх розумними, коли виглядаючи усі вихідні трактора з водою, осталися ні з чим?
Редакція спробувала з'ясувати, які дії проводяться для того, аби знайти винних та відновити водопостачання?
Олег Козаков, в. о. заступника РВ УМВС, начальник МГБ, старший лейтенант міліції:
«25.03.2011 року, у 8.20 до райвідділу звернувся громадянин І. І. Оліферович з приводу пошкодження транспорту та кинутої в бочку з водою пляшки з невідомою речовиною. Дії вчинено невідомими особами шляхом вільного доступу. По цьому факту проводиться слідча перевірка стосовно встановлення винних осіб. Пляшка, яка не встигла розлитися у резервуарі, знаходиться на експертизі. Гадаю, найближчим часом винних буде знайдено і вони понесуть відповідне покарання».
Марина Старух, головний санітарний лікар району:
«Наші фахівці, які відповідають за якість водних ресурсів району, відповідно до положення, час від часу відбирають воду на аналіз з ємкості (бочка, в якій перевозилася вода) і паралельно — з водонапірної башти. Якість води завжди відповідала показникам придатності до вживання. Після того, як правоохоронні органи нададуть нам результати експертизи, ми знову відберемо воду на аналіз. Якщо вона відповідатиме вимогам ГОСТу, підприємець отримає дозвіл на продаж води населенню».
Руслан Застава, Високопільський селищний голова:
«Звісно, інцидент неприємний, зі своєї сторони ми завжди співпрацювали з Іваном Івановичем, і зараз допомагаємо йому відновити діяльність.
Загалом, в подальшому централізоване водопостачання та водовідведення Високопілля візьме на себе новостворене та зареєстроване комунальне підприємство «Високопільський комунсервіс». Документація, ліцензія і дозвіл на спецкористування наразі в стадії розробки, і до кінця квітня будуть повністю готові. Селищна рада виділяє в статутний фонд новострореного комунального підприємства 80 тис. гривень і майно колишнього комунгоспу. Тож як би там не було, а населення без води не залишимо».
Наразі, поки очікуються результати експертизи з пошкодженого резервуару, підприємець використовує інший. Вода розвозиться за графіком.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |