Міський голова Олександр Карасевич на останній сесії міськради прокоментував невдалий «жарт» редакції місцевої газети «Каховские новости» над громадою міста (на першій сторінці видання надрукувало фото та детально розписало про те, що у одного з найвіДоміших символів Каховщини пам'ятника «Легендарна тачанка» вкрали коней заради бронзи). Це викликало шквал обурення у каховчан. Міський голова зазначив, що журналіст має дорожити власним авторитетом та репутацією, він несе не лише юридичну, а й моральну відповідальність перед суспільством за правильність ровідомлень і справедливість суджень, поширених у друкованому виданні. На практиці журналіст — це людина, що постачає точну інформацію, на яку ви можете покластись, бо вона завоювала вашу довіру своєю точністю. Довіра — така тендітна річ: створюється роками, втрачається за мить. За офіційною інформацією Каховського РВ УМ ВС України, матеріали направлено до міжрайонної прокуратури для вирішення питання щодо порушення кримінальної справи за статтею 383 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину).
Першоквітнева витівка сколихнула все місто і навіть села району, в які долетіла звістка про крадіжку коней з «Легендарної тачанки». Через це цілий день не змовкали телефони в редакції «Каховської зорі, міськвиконкомі, райдержадміністрації, міліції: хто обурювався брехні і з сердечним болем висловлював своє обурення вчинком «крадіїв». І лунав у їхніх словах один лейтмотив: «Що ж це діється?».
-На таке спроможна лише психічно хвора людина. Це — гучний ляпас всій каховській громаді, образа національної святині, пам'яті наших дідів, увічненої в бронзі, ницість і блюзнірство. Ця звістка просто шокувала людей старшого покоління, багатьом з них довелося після знайомства з «фотошедевром» і текстом до нього пити валеріану і корвалол, висловив свій справедливий гнів з цього приводу депутат обласної ради А. Носенко. А ось іще один телефонний дзвінок:
-Вас потурбував Тимофій Данилович Джумук. Я дзвоню за дорученням всіх любимівських циганів, яких дуже образив першоквітневий жарт «Каховских новостей». Наш рід Джумуків осів у Любимівці ще в 1922 році, мій дід загинув у Велику Вітчизняну війну, а другий дід майже все життя чесно працював у колгоспі ковалем. Мої батьки і старші родичі сумлінно трудилися в місцевому колгоспі землеробами та тваринниками. Ми ніколи нічого не крали. І те ж саме скаже переважна більшість любимівських циганів. Тож хто дав право ображати нашу національну гідність і намагатися у будь- що розсмішити читачів дурницями типу «женщина с цыганскими корнями» і «зов народной крови»?! Чекаємо на публічні вибачення!
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |