31 березня міський голова Олександр Карасевич за участю 26 депутатів провів 8 сесію Каховської міської ради VI скликання. До порядку денного було -внесено 29 питань. Пленарне засідання почалося зі звернень депутатів. Олександр Макаров озвучив заяву мешканців вул. Освіти про встановлення «лежачих поліцейських» поблизу ЗОШ №3 та ЗОШ № 4. Депутати від КПУ звернулися з заявою про проведення у Каховці 16 квітня загальноміської толоки.
Взявши до відома звіт міського голови про діяльність виконавчих органів ради за 2010 рік, сесія прийняла розгорнуте рішення про напрямки подальшої роботи та інформування депутатів і виборців про її хід. Розглянуто підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку Каховки за минулий рік, затверджено звіт про виконання міського бюджету за цей же період, хід виконання Програми розвитку культури і духовності на 2007-2012 роки. Затверджені нові Правила дотримання тиші в громадських місцях на території міста, міську Програму підтримки діяльності громадського формування з охорони громадського порядку «Щит» (з асигнуванням у розмірі 60 тисяч гривень), Положення про державного адміністратора та Положення про дозвільний центр з метою створення сприятливих умов для ведення бізнесу. Без заперечень з боку депутатів прийнято ряд рішень з землевпорядних і містобудівних питань.
Заступник міського голови В.Черняв- ський пояснив ситуацію навколо Каховського історичного музею і нагадав депутатам, що у комунальній власності міста знаходиться лише сама будівля музею, все інше — в оперативному керуванні обласного краєзнавчого музею, чиєю філією він є. Тому незрозуміла дискусія, що продовжує точитися навколо незавершеної реконструкції музейної зали. Адже саме спільними зусиллями влади і громади міста у минулому році зібрано близько 50 тисяч позабюджетних коштів, які було використано на ремонт покрівлі, системи опалення, освітлення, заміну електропроводки виготовлення і монтаж музейного обладнання. Перша з двох експозиційних зал, присвячена періоду Великої Вітчизняної війни, вже готова на 97 відсотків. Для завершення робіт потрібно лише 4 тисячі гривень, а на будівництво другої експозиційної зали знадобиться коштів набагато більше. В.Чернявський разом з міським головою звернулися із закликом до депутатів, серед яких чимало підприємців, зібрати 4 тисячі гривень, необхідних для того, щоб до 9 травня завершити роботи. їх підтримали депутати В.Зик, І.Хомінець і П.Філіпчук (фракція Партії регіонів).
Далі депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Спочатку обговорили інформацію Каховського міжрайонного прокурора І.Насонова про стан законності та правопорядку на території міста Каховка, з якою він виступив на спільному засіданні депутатських комісій. Депутати В.Івченко, І.Хомінець, А.Пенізов знов порушили питання про долю землевпорядної документації, вилученої в ході перевірки законності приватизації Парку культури та відпочинку; про самовільний демонтаж споруд і перенаправления зливових стоків до соснового бору. Щодо першого питання І.Насонов повідомив, що документи будуть повернуті, оскільки справу закрито. Щодо другого, то матеріали передано в екологічну інспекцію. І депутати звернулися з проханням посприяти у отриманні відповіді від природоохоронних органів.
Депутат А.Перчиць запитав про долю нелегальної зали гральних автоматів по вул. К.Лібкнехта, 120 на житломасиві Светлове. Офіційна відповідь з Каховського райвідділу внутрішніх справ про те, що факт незаконного ведення грального бізнесу за вказаною адресою не встановлений, його обурила: надто свіжа в пам'яті діяльність казино по вулиці Леніна, яка досить довго теж «не помічалася» правоохоронцями.
За результатами пропозицій і обговорень у депутатських комісіях і фракціях внесено зміни до міського бюджету, пов'язані з розподілом залишку загального і спеціального фондів і перерозподілом окремих видатків. Змінами, внесеними до Програми економічного і соціального розвитку міста, передбачено, зокрема, поточний ремонт вулиць Пушкіна і Мелітопольської за кошти державного бюджету (986 тис. грн.). З міського бюджету на утримання, поточний ремонт та грейдування доріг Каховки передбачається 350,7 тисяч гривень. На фінансування освітянської галузі (за ініціативи голови фракції Партії регіонів П.Філіпчука) додатково виділено 920 тисяч гривень. І.Хомінець вніс пропозицію виділити 40 тисяч гривень на облаштування двох спортивних майданчиків: по вул. Жовтнева,2 і проспекту Ворошилова, 18. Пропозиція спочатку наткнулася на спротив міського голови: у міста вдосталь важливіших проблем, бо дитсадкам.і школам в першу чергу треба забезпечити тепло і затишок. Але депутата підтримали П.Філіпчук і А.Пенізов, а після короткого обговорення спірного питання у фракціях більшістю (21 голос) було прийнято рішення на користь спортивних майданчиків. Депутат А.Перчиць вніс поправку до пункту рішення про виділення 120 тисяч гривень на капітальний ремонт систем водопостачання в будинках по вул. К.Лібкнехта, 114, 116: до цього переліку додано будинки по вул. Миру, З і 5, К.Лібкнехта, 128 А.
Наприкінці пленарного засідання до депутатів звернувся директор Міжгалузевого наукового центру «Градорегулювання» А.Горбенко. Він запропонував сформувати сучасну систему управління розвитком міста та забезпечення стійкого стану його розвитку в існуючих кризових процесах сьогодення, котрі вимагають неординарних методів постановки і вирішення завдань. Сесія дала згоду на відновлення і продовження перерваного експерименту формування сучасної системи управління розвитком міста. Прийнято рішення звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Херсонської облдержадміністрації за організаційною та економічно-фінансовою допомогою по реалізації експерименту.
Надано дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки обласному центру зайнятості площею 10,63 гектара для проектування та будівництва Херсонського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості в межах вулиць К.Лібкнехта — Чкалова.
Головний архітектор міста В.Долгих зазначив, що реалізація цього проекту сприятиме розвитку інженерної інфраструктури і подальшій забудові цієї частини міста. Директор Каховського центру зайнятості О.Радченко підкреслила, що подібні центри споруджено у Львові, Харкові, Одесі, тобто в обласних центрах, в райцентрі такий об'єкт будуватиметься вперше. Перелік професій, яким навчатимуть безробітних, ще визначається. Відомо, що це будуть професії сільськогосподарського спрямування, але йдеться також про підготовку спеціалістів широкого спектра: кухарів, озеленювачів, операторів виробництва харчової продукції, зварників та багато інших. Передбачається і організація різних навчальних курсів для підготовки, скажімо, керуючих об'єднаннями співвласників житлових будинків (ОСББ).
Єдиний, хто виступив проти будівництва, — депутат В.Погорілий. На його переконання, центру не місце в Каховці. Але всі інші депутати були одностайні в думці: якщо думаємо про майбутнє міста, треба будувати.
Ще одним питанням, що викликало неабиякий інтерес депутатів, стало зауваження В.Івченко та А.Пенізбва щодо схеми та розмірів малих архітектурних форм на набережній Каховки, на які дала згоду міська рада попереднього скликання. Лунали пропозиції: переглянути результати конкурсу, заборонити викуп землі під спорудами, укласти договори оренди з власниками павільйонів з неодмінною умовою благоустрою прилеглої території тощо. Секретар міської ради О.Гончаров пояснив депутатам, що на жодне з запропонованих місць не було конкуренції, за кожним об'єктом закріплено 250 кв. м для наведення благоустрою, до кожної споруди зобов'язали власників прокласти каналізацію та інше. П.Філіпчук запропонував вивчити це питання та розглянути його на наступній сесії.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |