Чималий соціальний вибух може спричинити вказівка керівництва Херсонської облдержадміністрації щодо позачергового придбання житла для багатодітної родини К. з Каховки. Як уже повідомляв «Новий день», на виконання обіцянки голови ОДА Миколи Костяка Каховська міськрада вже виділила 200 тис. грн. з власного бюджету і затвердила ексклюзивну програму «Придбання житла для багатодітних сімей, які мають 9 і більше неповнолітніх дітей на 2011 рік». «Ексклюзивну» через те, що написана вона була спеціально для родини К.: для жодної іншої сім'ї у черзі ніякого «державного» житла навіть не планувалося (детальніше про це — «Житло для обраних» у «НД» № 8/2011).
Свого житла у нас немає, з чоловіком виховуємо сина і винаймає- мо житло. В рідній країні ми взагалі не розраховуємо на підтримку держави. Я не кажу про безплатне житло, навіть отримати пільговий кредит абсолютно нереально. Чим же ця багатодітна родина краща за мою? Тим, що народили дев'ять дітей і не розрахували свої фінансові можливості? Як же вони будуть їх виховувати? — запитує 28-річна Ольга з Таврійська.
Я знаю одну багатодітну родину віруючих, яка переїхала у село, продала квартиру в місті і ні в кого не просила допомоги. Чому ж до них не приїхав голова облдержадміністрації і не запропонував безплатний будинок? — дивується 32-річна Тетяна з Нової Каховки.
Чому б не надати цій родині пільговий кредит на придбання житла? Тоді на виділені з бюджету кошти можна було б допомогти ще кільком сім'ям. І де гарантія, що років через п'ять в родині К. не з'явиться ще п'ять дітей, і їм знову доведеться купувати житло за рахунок платників податків? — додає 40-річний каховчанин Олександр.
Цікаво, що Херсонська ОДА вже вимагає від Каховської міськради звіт про забезпечення житлом родини К. «Але ж в рішенні нашої сесії чітко вказано — придбання на умові співфінансування, — говорить начальник відділу контролю за використанням комунального майна та землі, обліку житла Каховської міськради Андрій Артеменко. — Поки що облрада рішення про виділення обіцяних губернатором 250 тис. грн. з обласного бюджету не приймала...».
За словами головного спеціаліста відділу Валентини Рудець, цій родині пропонувалося просторе житло у Ма- локаховці і Любимівці, яке коштує набагато дешевше, ніж у місті, але вони категорично відмовилися.
— Вони взагалі жодного разу до нас не зверталися, навіть заяву на отримання житла подали тільки у 2008 році, — констатує Валентина Рудець. — Ми ж не мали законних підстав придбати їм житло поза чергою, адже в такому «позачерговому списку» у нас перебувають 46 родин — багатодітні, «чорнобильці», інваліди війни, молоді фахівці. Всі вони мають право на першочергове отримання житла. Коли ж до нас приїхала комісія зоблдержадміністраціїзприво- ду звернення сім'ї К., вона запропонувала прийняти для задоволення її потреб відповідну програму. На сьогодні все, що ми змогли, зроблено. Виділені кошти, знайдено житло. Однак мені здається, що наша міськрада може залишитися сам на сам зі своїм рішенням.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |