Архангельський професійний аграрний ліцей, що на Високопільщині, чекає кожної весни, як другого пришестя...! так — останні ЗО років. Пережити період опалювального сезону для кількасотенного колективу учнів і вчителів щоразу все важче. А все тому, що у навчальний заклад ніяк не прийде «газова цивілізація».
Селище почали газифіковувати ще.у 2006 році. Тоді і повз ліцей було прокладено вуличну газову магістраль. У навчальному закладі вирішили не гаяти часу і звернулися до Міносвіти. Перші виділені 100 тис. грн. пішли на виготовлення проектно-кошторис- ної документації та придбання газових котлів. Наступним кроком стало придбання шафного газорегуляторного пункту та будівництво підвідного газопроводу. 2010 року Міносвіти знову виділило кошти, за які побудували дві котельні та в одній з них встановили обладання. Втім, попри усе це, до запалення пальників ще далеко.
— Для нашого ліцею газифікація — це важлива потреба, — розповідає директор Архангельського ПАЛу Олександр Скляр. — Це один з найстарших закладів у системі професійно-технічної освіти, працює ось вже 127 років. Тут вчаться діти з багатьох районів Херсонської області та деяких районів Дніпропетровської та Миколаївської областей. Стабільно виконуємо плани набору та випуску кваліфікованих робітників. Але найважливішою проблемою на сьогодні є відсутність стабільного тепла. Колектив ліцею зробив опалення з використанням вугілля на другому та третьому поверхах гуртожитку і на другому поверсі навчального корпусу. Тут завжди затишно. А от інші приміщення доводиться опалювати електричними конвекторами. Міністерство виділяє достатньо коштів на оплату електроенергії, та, оскільки зима була холодною і тариф за спожиту електроенергію підвищився, навчальний заклад змушений витрачати й власні кошти зі спеціального фонду.
Зрозуміло, не вистачає коштів і на завершення робіт з газифікації. Проектно- кошторисна докук,онтація потребує коригування, адже була виготовлена ще у 2006 році. Також треба завершити будівництво двох толочних. Усього на газифікацію ліцею, його гуртожитку та капітальний ремонт систем опалення необхідно близько півмільйона гривень. І це цифри — за розрахунками цінової ситуації 2006 року. Нещодавно директор ліцею був у департаменті професійно-технічної освіти Міносвіти і мав нагоду передати прохання педагогічного та учнівського колективів сприяти газифікації навчального закладу.
— Міністерство освіти з розумінням по- ' ставилося до наших проблем і пообіцяло виділити кошти на газифікацію та реконструкцію систем опалення,—зауважує Олександр Володимирович. — Хочеться сподіватися, що вже наступної зими у нашому навчальному закладі буде стабільно тепло.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |